Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez fetrzik » 22 stycznia 2012, 19:18

w przyszłym tygodniu postaram sie sfocic świecące oprawy rtęciowe w moim miasteczku
cos tam się jeszcze zachowało
Mam nadzieję ze nie będę miał problemów z wrzuceniem fot na forum
Liczę na pomoc kolegów
Pozdrawiam
fetrzik
rtęć - i wszystko jasne
art luminaris
Avatar użytkownika
fetrzik
 
Posty: 109
Zdjęcia: 15
Dołączył(a): 15 stycznia 2012, 13:58
Lokalizacja: Płońsk

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 22 stycznia 2012, 23:24

Kol Fetrzik, nie chcę Cię zniechęcać, ale spójrz na początek tego tematu:

Tutaj dajemy nowego posta i piszemy bliższe infromacje:
- o jakie miejsce chodzi,
- w jakim mieście,
- jaki rejon miasta,
- jaka ulica/ulice/skrzyżowanie/osiedle itd., potem
- co konkretnie tam widzieliśmy?
- jaki to rodzaj "obiekt"? (oprawa, słup, oprawa na słupie, ....),
- wrzucamy ewentualny "kawałek mapy" z zumi czy innego mapo-portalu z widokiem satelitarnym i oznaczonym mniej więcej miejscem, które chcemy zgłosić do sprawdzenia.

Chodzi tu głównie o to, żeby tu za pamięci wpisać miejsce, oprawę, słup itp., które widzieliśmy, ale nie zdążyliśmy sfocić - może inni to zrobią? Lub autor tam wróci ... Ten wątek- rejestr jest po to, żeby o takich krótko widzianych ciekawostkach po prostu nie zapomnieć :D

Jeśli tylko zapowiadasz zrobienie fotek opraw, a nie podajesz tych dodatkowych informacji przydatnych do znalezienia tych opraw przez kogoś innego, to nie warto tego tutaj pisać ;)

A skoro piszesz: liczę na pomoc kolegów, to powinieneś dać bliższe namiary na oprawy czy inne rzeczy, które już widziałeś, ale nie zdążyłeś wówczas ich sfocić.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez fetrzik » 23 stycznia 2012, 16:26

Kolego Cieszyn, ok, przyznaję sie do błędu.A więc już mówię - np. ul.Mazowiecka w Płońsku, zakład Elanders - stoją tam 3 niskie betonowe słupy z zamontowanymi oprawami ORZ-3Kł.Nastepnie dzielnica Włochy, ul.Potrzebna w Warszawie - ok.nr.54 - oprawy ORZ - 7-2 bodajże - nawet działające,jak tam byłem ostatnim razem, niestety bez aparatu.
rtęć - i wszystko jasne
art luminaris
Avatar użytkownika
fetrzik
 
Posty: 109
Zdjęcia: 15
Dołączył(a): 15 stycznia 2012, 13:58
Lokalizacja: Płońsk

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 21 lutego 2012, 23:48

Wyjeżdżając pociągiem z Kutna w kierunku Torunia, patrząc się na prawą stronę toru (w prawo od kierunku jazdy) widać na odcinku paru kilometrów stare magazyny, sklep PIERNICZEK, kwiaty trumienek mieszane z innymi, potem są extra ciekawe słupy mocno pochylone, z bodaj Stradami na górze, a na tym zagięciu mają umocowane bodaj ORZ-10.

Chodzi zdaje się o ulice:
Majdany, Raszewska, Zachodnia - to tak z mapy odczytałem, ale Kutno nie ma szczegółowej satelitarnej :cry:

Dobrze by było te cuda sfocić :) :D

PS - w niedługim czasie zostanie zakończony remont elewacji dworca w Kutnie, zapowiada się perełka architektoniczna, obyśmy ujrzeli jakieś klasyki, no choćby tylko taką ORZ-1 :P
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 4 marca 2012, 00:58

Niedawno jadąc pociągiem z Bydgoszczy do Warszawy widziałem po prawej stronie SOX-y nad ulicą idącą równolegle do torów, To było w rejonie stacji PKP Bydgoszcz Wschód

Co więcej.
W tym samym miejscu był taki stary niski magazyn, a na nim reklama MORAD - a obok => PIĘKNE OUKS-y !!!!! na wysokich słupach
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

OUKS-y, Wojkowice Kościelne

Postprzez cieszyn » 11 marca 2012, 23:52

Jadą autem w kierunku na z Katowic Częstochowę, zanim dojedziemy do skrzyżowania w Wojkowicach Kościelnych, po prawej stronie widać kilka magazynów (murowane albo z betonu) a ponad nimi górują na wysięgnikach OUKS-y!!!! Dziś tamtędy jechałem.

One świeciły w ciągu dnia, i tylko dlatego je z auta dojrzałem!

To jest krótko przed Siewierzem

Wklej ten kod 50.40824,19.203438 do http://maps.google.pl/ - ustawiłem go koło jednego z trzech duetów OUKS, a jest ich tam więcej! :o :shock: Trzeba potem już tylko powiększyć widok (paskiem powiększania po lewej, na tej stronie), a ukaże się zielona, pionowa strzałka ustawiona dokładnie nad jednym z tych duetów OUKS :)

To musi być piękny widok, tym bardziej, że one świecą!!!! Jakże chciałbym tam byc w nocy i choć przez płot je sfocić, żeby ujrzeć, jak oświetlają teren pod nimi. Warto tam za dnia zaznajomić się z portierem, przestawiajac się jako fanatyk starych lamp ulicznych, sfocić je za dnia i być może za zgodą portiera czy ochrony, także i w nocy, ale to trzeba deliktanie, żeby nas nie wzięli za szpiega!
Warto pokazać im zdjęcia satelitarne, które są bardzo dokładne i pokazują niemal wszystko, więc nie oni tam nie mają się czego obawiać, że ktoś cyknie zdjęcia starym lampom :P ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 11 marca 2012, 23:56 przez cieszyn, łącznie edytowano 3 razy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: OUKS-y, Wojkowice Kościelne

Postprzez Falcon » 11 marca 2012, 23:55

cieszyn napisał(a):Jadą autem w kierunku na z Katowic Częstochowę, zanim dojedziemy do skrzyżowania w Wojkowicach Kościelnych, po prawej stronie widać kilka magazynów (murowane albo z betonu) a ponad nimi górują na wysięgnikach OUKS-y!!!! Dziś tamtędy jechałem.



Dokładnie, też je wczoraj widziałem wracając z Katowic do Łodzi. Byłem strasznie zaskoczony widząc taki las działających OUKS, ale niestety strasznie lało więc nie miałem jak zrobić zdjęć :(
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez cieszyn » 11 marca 2012, 23:57

No popatrz! Dzień za dniem, dwóch forumowiczów (bez umawiania się) spotyka takie CUDA w tym samym miejscu! Ale by było, gdybyśmy nic o sobie nie wiedząc, w jednym czasie zaczęli focić te oprawy :D :o :shock: :o i dziwnie się na siebie patrzyli :P :lol: :lol: :lol: Chyba by to był pierwszy, naturalny Zlot oświetleniowców "przy pracy" :) :mrgreen:

No ja tez dziś nie miałem czasu się tam zatrzymać, a szkoda, WIELKA szkoda!
\
Może ktoś ze Śląska by tam dał radę podjechać ? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez oskard » 11 września 2013, 17:14

Świetny wątek :!: :P
To ja dodam, że w Działdowie jest pełno rtęci. Pamiętam jak znad morza wracałem, kiedy... hm, jakoś w 2009, to całe z oddali robiło aż niebieską łunę, gdy wychyliło się to miasto zza lasu, widziałem z pociągu że zbliżam się do gigantycznego zbiorowiska niebiesko-białawych punktów. Bajka po prostu :shock: :D
Wiem, że w dobie modernizacyj, rok 2009 to trochę dawno, ale ze zdjęć na GSV wynika, że to nadal stan aktualny :)
Tak więc ja dodaję w tym wątku lokalizację - Działdowo.
Najlepiej to w nocy obcykać ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Poczekalnia Miejsc do Spenetrowania i Sfocenia np. Opraw

Postprzez trojmiejski » 11 września 2013, 17:41

Ja przejeżdżałem przez Działdowo pociągiem pod koniec sierpnia, chociaż trochę opraw sodowych już się pojawiło, to i tak widziałem dużo łyżek, trumienek i OURW, z zaznaczeniem, że trochę OURW w oświetleniu miejskim, lecz też sporo przy przejazdach kolejowych od Działdowa w kierunku Warszawy.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron