[Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez neon44 » 13 kwietnia 2015, 13:41

Luk, super foty. Te strady są w większości rtęciowe. Jak znajdę czas to sfocę po zmroku :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Beton » 22 maja 2016, 21:28

Droga wjazdowa od strony Katowic i OURW250. Przepraszam za te pyłki, chyba muszę sprawdzić solidnie jutro aparat, lub zacząć wozić ze sobą gruszkę, bo coraz częściej mam z nimi problem, mam nadzieję, że nie siadły na matrycę.

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez neon44 » 13 lutego 2017, 22:50

i będzie po rtęci...

źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,11545660/
Mikołów będzie ekologiczne oświetlony
KAG 6 grudnia 2016 13:40

Niebawem w Mikołowie wszystkie żarówki rtęciowe i sodowe zostaną wymienione na lampy energooszczędne typu LED. Miastu udało się pozyskać dotację na wymianę oświetlenia ulicznego i parkowego. Łączenie w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia w Gminie Mikołów” wymienionych zostanie 1047 sztuk opraw. To aż 60% całego gminnego zasobu. Wymianie na nowe podlegają stare lampy rtęciowe i sodowe, czyli najbardziej energochłonne. Zastąpią je lampy energooszczędne typu LED. Wartość projektu to ponad 1,2 mln. złotych, z czego 85% kosztów to środki unijne. Dzięki modernizacji oświetlenia Mikołów oszczędzi rocznie ponad 300 tys. reklama zł. Jak zapewniają przedstawiciele miasta, inwestycja ma się zwrócić w niecały rok. Realizacja projektu ma też przyczynić się do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Przedstawiciele UM w Mikołowie szacują, że wymiana opraw oświetleniowych na LED ograniczy emisję o ponad 550t rocznie. - Mając na uwadze dbanie o środowisko naturalne, walkę z zanieczyszczeniem powietrza i poprawę komfortu życia w Mikołowie, pozyskujemy kolejne środki finansowe, tym razem na modernizację oświetlenia ulicznego i parkowego. Inwestycja jest pierwszym etapem większego projektu zakładającego wymianę wszystkich opraw na LED. Docelowo chcemy zmodernizować całe oświetlenie w gminie. Efektem będzie zmniejszenie zużycia energii przez miasto, co da nam oszczędności, które można będzie przeznaczyć na inne cele. Zmniejszy się także poziom emisji CO2, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy – mówi Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa. Pozyskane środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,11545660/
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Lampka » 13 lutego 2017, 22:57

Zamiast oszczędzać na wymianie wszystkiego na LEDy, mogliby zrobić coś, żeby ludzie z kominów tak nie smrodzili... To generuje najwięcej zanieczyszczeń, stężenie pyłów nieraz kilkakrotnie przekracza normę na śląsku. Jedyna zaleta tej modernizacji, że na ulicach będzie bardziej biało.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez MercuryFenix » 13 lutego 2017, 23:07

Mikołów sam w sobie nie ma problemów z niską emisją, oczywiście wyjątkami są patologiczne sytuacje (ale to nie tylko tutaj)
Modernizacja oświetlenia mojego osiedla na LED z rtęci i MH jest w pełni udana, awarii uległy chyba 2 oprawy na skutek uszkodzeń mechanicznych [wycinka drzew i mecz] ;) W każdym razie ja się cieszę z modernizacji, gdyż pomimo moich obaw (uszkodzenia przetwornic) wszystko działa jak należy, czekam na efekt końcowy a wtedy z pewnością dam znać jakie rezultaty to przyniosło..:)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Elektroservice » 16 lutego 2017, 11:59

Ciekawe co za niekompetentny pisał ten artykuł. Żarówki ...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez OUSF » 16 lutego 2017, 13:25

Elektroservice napisał(a):Ciekawe co za niekompetentny pisał ten artykuł. Żarówki ...

Paweł, to proszę znajdź mi artykuł przeciętnej gazety z profesjonalnym nazewnictwem. Jak rozmawiam z ojcem to też mówię żarówki rtęciowe i lampa ORZ-7 zamiast lampa rtęciowa i oprawa ORZ-7, bo inaczej nikt by mnie nie zrozumiał. Takie są pierwsze skojarzenia - lampa jako oprawa. Też mogę napisać że konserwator w mojej szkole jest niekompetentny, bo na LF mówi żarówki :roll: ;)
OUSF
 

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Elektroservice » 19 lutego 2017, 22:26

Akurat w rozmowie z ojcem mógłbyś nazewnictwo prawidłowe zastosować i ojca przyzwyczaić ;)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez OUSF » 20 lutego 2017, 08:20

No to będzie problem, bo jak zaczynam poprawnie mówić, to zaczyna wrzeszczeć :evil:
Ale za to mama zobaczyła, że nie odpuszczę w zbieraniu lamp i opraw i zaczęła się tym interesować. Ale jak zaczynam poprawnie mówić i do mamy, i do ojca, to zaczynają wrzeszczeć ;)
OUSF
 

Re: [Mikołów] oświetlenie dawniej i dziś

Postprzez Elektroservice » 20 lutego 2017, 17:57

To trzeba próbować wytłumaczyć jakie jest prawidłowe nazewnictwo ;)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości