[Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez OUSF » 27 stycznia 2017, 21:39

Mam wrażenie, że z lewej strony, nad drzewami, jest jeszcze jeden ousf.
OUSF
 

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 27 stycznia 2017, 21:42

Jest to możliwe, bo na Kłopotowskiego (wówczas Wójcika) były OUSF-y, ale ja się przypatruję i znaleźć nie mogę nic, choćby fragmentu znajomego kształtu :?...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez OUSF » 27 stycznia 2017, 21:54

Obrazek
OUSF
 

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 27 stycznia 2017, 22:02

Dzięki za wskazanie - czyli z lewej, ale w głębi :). Ciężko coś konkretnego powiedzieć, bo niby widać coś wydłużonego i to dwukrotnie, pod tym samym kątem, ale z drugiej strony nie mam pewności, czy na Floriańskiej kiedykolwiek były współczesne latarnie. Obecnie są tam pastorały i prawdopodobnie nie są to repliki, ale głowy za to nie dam, wiem tyle, że stoją tam na pewno od lat 90-tych, już dwa typy opraw na nich zdążyły zawisnąć. Muszę poszukać, gdzieś miałem albo pisaną informację, albo fotografię z lat PRL-u, która by potwierdziła/zaprzeczyła - czy pastorały były tam nieprzerwanie od przedwojny, czy było coś innego w zamian za nie w międzyczasie.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez OUSF » 27 stycznia 2017, 22:09

Ale patrz - OUSF jest zamieszczony podłużnie, a tamte są w poprzek. Czy monterxy montowali by to tak? Jedną oprawę w tą a drugą w tamtą stronę :?: :?
Chociaż w sumie to był PRL :]
OUSF
 

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Luk » 28 stycznia 2017, 17:30

Lampka napisał(a):Ul. Jagiellońska. Na tej ulicy uchowały się łyżki i ORZ-7-2. Niektóre z łych to nawet modele z pierwszych generacji, z otokiem.


Jak byłem w Warszawie w listopadzie, to chyba też odwiedziłem tę ulicę (to jest ta ulica na Pradze, tak?) Niestety nie chciało mi się wtedy wyciągać aparatu :roll:
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez oskard » 28 stycznia 2017, 17:57

OUSF napisał(a):Ale patrz - OUSF jest zamieszczony podłużnie, a tamte są w poprzek. Czy monterxy montowali by to tak? Jedną oprawę w tą a drugą w tamtą stronę :?: :?
Chociaż w sumie to był PRL :]

Nie no, bez przesady - w PRL-u były różne inwestycje na wyrost (np. stawianie słupów w polu pod planowaną w odległej przyszłości ulicę - notabene dziś też spotykane), czy stawianie słupów "na gębę", ale czegoś takiego, jak wieszanie opraw w pozycji jak popadnie, raczej nie praktykowano :). Wtedy miało być z wyglądu nowocześnie, elegancko, nawet bardziej niż na zachodzie :D. Zwłaszcza w Stolicy i innych miastach wojewódzkich zwracano uwagę na aspekt estetyczno-ideologiczny nowych inwestycji ;)
Ja bym się nie sugerował zbytnio tą plamką na zdjęciu - owszem, przywodzi na myśl skojarzenia, że może to być coś na świetlówki, ale równie dobrze mogą to być tylko liście tego drzewa. W przypadku pierwszej (bliższej) plamy trudniej dopatrzyć samych tylko się liści, to prawda - ma wyraźnie wydłużony kształt i trudno aby elementy korony drzewa ułożyły się aż tak pod linię, choć nie jest to niemożliwe. Jednak ta dalsza plama to moim zdaniem w 75% zlepek liści, a tylko w 25% - coś innego, w tym możliwa oprawa. A jeśli nawet oprawa, przypuszczalnie identyczna jak ta bliżej, to nie jest wcale pewne, że wisi wzdłuż jezdni - z takiej odległości, przy takiej jakości kopii, jej kształt na fotografii mógł ulec pewnym deformacjom. Czyli może wisieć normalnie (jeśli to w ogóle oprawa), ale może wydawać się nieco grubsza, krótsza, itd.
Szukam zdjęć tej ulicy, może się coś wyjaśni. Na razie zachowałbym rezerwę odnośnie stwierdzenia, że te dwie plamki w ogóle są oprawami - możliwość jest, ale daleko jeszcze do pewności. Na razie znalazłem coś takiego - widać, że pastorały tu były, jest potwierdzenie: http://warszawyhistoriaukryta.blogspot. ... nisko.html. Widać, że ulica się ucywilizowała zanim powstały przy niej jakieś kamienice :D. Był tylko ten narożny przytułek i kilka płotów posesyj. Tamte pastorały chyba były jednymi z pierwszych w dzielnicy, pojawiły się już w pierwszej dekadzie XX w. co jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę brak większej i gęstszej zabudowy i niewielkie znaczenie komunikacyjne ulicy. Może w planach już była zabudowa wielkomiejska i magistrat trochę wyprzedził przewidywaną, najbliższą przyszłość...

Luk napisał(a):Jak byłem w Warszawie w listopadzie, to chyba też odwiedziłem tę ulicę (to jest ta ulica na Pradze, tak?) Niestety nie chciało mi się wtedy wyciągać aparatu :roll:

Tak jest, jak najbardziej - na Pradze, w dodatku w rejonie określanym "Stara Praga", w odróżnieniu od rejonów ul. Stalowej - tamta Praga jest "Nowa", bo ma zaledwie półtora wieku :D
Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że miano "Jagiellońska" nadano po I w.ś., wcześniej były to dwie ulice: dzisiejsza Zamoyskiego i odcinek Jagiellońskiej do Kłopotowskiego (wtedy Szerokiej) nosiły nazwę od historycznej stolicy Imperium Rosyjskiego - Moskiewska, a od Kłopotowskiego na północ od stolicy ówczesnej - Petersburska.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez amisiek » 18 marca 2017, 12:14

ul. Jarocińska, wzdłuż bloku Jarocińska 1, dalej są OUR125
Obrazek
Grochowska z widokiem właśnie na ten blok
Obrazek
na Gocławku jeszcze sporo rtęci jest, niektóre całkiem sensownie świecą
Obrazek
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Filip » 3 sierpnia 2017, 20:57

Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Warszawa] Aktualne oświetlenie stołecznych ulic

Postprzez Pablo » 3 sierpnia 2017, 20:59


Świetna wieść! A wiadomo z czym będą wisieć?
Pablo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron