Skierniewice - miasto zmodernizowanych łych

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Skierniewice - miasto zmodernizowanych łych

Postprzez Witeku » 2 stycznia 2013, 23:25

No dobra, powoli będę rozkręcał ten wątek :)

Ale więcej zdjęć wkleję, gdy poniwnie będę odwiedzać Dziadków i kiedy dłużej będzie jaśniej.

Mam pytanie techniczne: czy jak wkleję tu jakieś zdjęcie, to potem mam też wklejać do tematu np. o kwiatach, kwadratówkach w innych działach forum? Jakie są obyczaje?

Tu bardzo ciekawe oświetlenie ulicy Kopernika. Jeszcze nie spotkałem się, żeby w poprzedniej epoce ktoś myślał o takim oświetleniu chodnika. Teraz nastąpił pewien regres i niestety oprawy po stronie chodnika w ogóle nie działają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 27 stycznia 2013, 23:48 przez Witeku, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skierniewice

Postprzez DarekG » 3 stycznia 2013, 11:16

Cieszę się że otworzyłeś ten wątek bo Skierniewice to nadal miasto klasyków! Jest tutaj tego do tej pory mnóstwo czyli różnych łyżek, trumienek czy our i to jeszcze świecących na rtęciowo niekiedy w oświetleniu ulicznym! Może w tym mieście kiedyś odbędzie się jakiś zlot forumowiczów :mrgreen: Ja w wolnej chwili również postaram się coś obfocić w Skierniewicach bo do tego miasta mam niedaleko koło 25km. Szkoda troche że na stacji kolejowej była modernizacja oświetlenia gdzieniegdzie.
Witeku oczywiście w innych wątkach również możesz wklejać te same zdjęcia np. te zdjęcia pasują do tematu łyżek ;) Dobrze też abyś wklejał zdjęcia do forumowej galerii to wtedy nie znikną ;) No i jak będziesz u dziadków to rób fotek dużo dużo! :D
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Skierniewice

Postprzez Falcon » 3 stycznia 2013, 16:21

Obrazek
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Skierniewice

Postprzez Whites86 » 3 stycznia 2013, 16:53

witeku dzięki za fotki , zazdroszczę takich widoków ;) u mnie niema juz prakrtycznie nic :roll:

co do wklejania tych samych fotek w rozne watki ja osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu metod bo bez sensu kilkanascie razy ogladac to samo w roznych watkach, ale możesz wklejać wedle uznania, masz do tego pelne prawo :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Skierniewice

Postprzez Luk » 3 stycznia 2013, 18:36

Dobrze, że zostały tam jeszcze ORZ, ale z pewnością jest obecnie ciemno. Ale przynajmniej światło białe...
U mnie w Gliwicach niestety w 90% są Malagi :roll: Ale już się przyzwyczaiłem do nich, bo na pewno są lepsze od Elgo Lun...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skierniewice

Postprzez Witeku » 3 stycznia 2013, 19:13

Luk napisał(a):Dobrze, że zostały tam jeszcze ORZ, ale z pewnością jest obecnie ciemno. Ale przynajmniej światło białe...

Ani ciemno, ani białe :) Łyżki w 90% świecą żółtym światłem
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skierniewice

Postprzez neon44 » 3 stycznia 2013, 19:41

Łyżki. Hmm w u mnie na Górnym Śląsku już ich praktycznie nie ma w oświetleniu ulicznym. Wyczyszczono je z Zabrza i Bytomia czyli najbardziej zaniedbanych oświetleniowo miast. Trochę rtęci jest jeszcze w Tychach i Mikołowie. Zatem z przyjemnościa oglądam takie zdjęcia i proszę o więcej tym bardziej, że kolega Witeku dawno nas nie odwiedzał
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Skierniewice

Postprzez Witeku » 3 stycznia 2013, 20:09

Spokojnie... Muszę odwiedzić Dziadków ;)

Mam pytanie do specjalistów-elektryktów. Jaki jest cel tych odstających kabli na słupie?
(Drugie i trzecie zdjęcie w pierwszym poście)
Ostatnio edytowano 3 stycznia 2013, 20:13 przez Witeku, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skierniewice

Postprzez Whites86 » 3 stycznia 2013, 20:11

Witeku napisał(a):Spokojnie... Muszę odwiedzić Dziadków ;)

Mam pytanie do specjalistów-elektryktów. Jaki jest cel tych odstających kabli na słupie?

witeku ;) nie cytujemy zdjęc na tej samej stronie watku

co do kabli po prostu jest to jakiś obwod który kiedyś był czynny i został odlączony w (z jakiegoś powodu) takich kabli się nieusuwa bo zawsze można polaczenie przywrocic (wg potrzeb)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Skierniewice

Postprzez Witeku » 3 stycznia 2013, 20:20

Już się poprawiłem :) i dziękuję za wyjaśnienia.

To jeszcze oprawy z dawnych terenów wojskowych. Teraz to nieużytki, przez jakiś czas tymczasowo bazar działał.

Obrazek
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości