[Kwidzyn] oświetlenie w mieście

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Kwidzyn

Postprzez mateusz » 20 października 2007, 17:27

Prawie cała Mareza ( tak jakby część Kwidzyna) oświetlona jest łyżkami (a przynajmniej była, jak ostatni raz tam byłem ) można tam też spotkać OURW2250, 250 i OUR125 a w samym Kwidzynie to widziałem na terenach kolejowych koło dworca Półkwiaty z kwadratówkmi ale na wielu z nich nie było wcale opraw tylko gołe wysięgniki z dyndającymi kablami (fajnie to wygląda :lol: ) więc oprawy musiały chyba spaść....
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kwidzyn

Postprzez cieszyn » 20 października 2007, 17:52

Dziś zrobiłam te fotki. Pomniejszyłam w fotosiku zdjęcia do 600px a i tak na forum pisze obrazek zamiast widoku zdjęcia.


Extra. Bardzo mi sie podobaja, szczególnie ta nietypowa oprawa nad bramą, w tym jak by tu rzec - portalu. :P
Nie wiem, czemu niektore zdjęcia "uciekają" tak mocno do koloru niebieskiego.
Mirror, mozesz napisać, jakim aparatem je robiłaś?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwidzyn

Postprzez neon44 » 20 października 2007, 17:56

popracuj mirror nad ostroscia, ogolnie zdjecia bardzo dobre
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kwidzyn

Postprzez cieszyn » 20 października 2007, 17:57

Napisz Mirror, jakim aparatem robiłaś te zdjęcia, po Twojej odpowiedzi chciałem Ci pomóc w uzyskaniu nieporuszonych zdjęć, skrobnij więc parę słów :) :) :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwidzyn

Postprzez mirror » 20 października 2007, 21:37

Aparat easypix es 312 link do niego http://www.allegro.pl/item256738013_apa ... b_sd_.html
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kwidzyn

Postprzez cieszyn » 21 października 2007, 18:27

Aparat easypix es 312


Tak, poszperałem w sieci, jest trochę informacji, ale trudno znaleźć opis, szybciej aukcje.
Coś nie wierzę w tą matrycę 12Mpix :!: za jedyne 239 zł!!! Moim zdaniem tam nie ma więcej niż 3,5 Mpix. No ale nie o tym chciałem pisać.
Myślę Mirror, że jak zaczniesz trochę uważać na stabilność aparatu trzymając go obiema dłońmi (patrz mój rysunek), to ostrość się poprawi. Jednak to chyba nie ten problem. Mnie się wydaje, że Ty za wcześnie wciskasz spust migawki :) gdy jeszcze nie jest do końca ustawiona ostrość.
Dlaczego?
Otóż w tego typu aparatach, w trakcie kadrowania zdjęcia, aparat potrzebuje trochę czasu na "złapanie ostrości". W tym czasie coś tam szeleści lub brzęczy, a jak nie, to chodzi o to, że aparat musi dać znać, że ustawił już wszystkie parametry (działa Autofokus AF, no chyba, że Ty "ręcznie", gdzieś w opcjach wyłączyłaś AF, ale w to wątpię).
Prawie zawsze jest tak, że spust migawki ma 2 położenia:
- pierwsze lekkie przyciśnięcie służy do tego, żeby aparat poustawiał sobie wszystkie parametry zdjęcia
- drugi przyciśnięcie - takie już do oporu - to wtedy aparat robi zdjęcie.
Kiedy więc aparat jest gotowy do zrobienia zdjęcia (po tym pierwszym lekkim przyciśnięciu) komunikuje Ci to jakoś: albo dźwiękiem, a najczęściej zapala zieloną kropkę na ekranie wyświetlacza, lub jakoś tak podobnie (np. wyświetla litery AF w kolorze zielonym). I dopiero wtedy, gdy zobaczysz tą gotowość aparatu, możesz po raz drugi nacisnąć (włąściwie: docisnąć) spust migawki, żeby zrobić zdjęcie.

Pobaw się tym, rzuć okiem do instrukcji - będzie dobrze ;) :) To tylko kewstia czasu. ćwiczenie czyni mistrzem.

Co do tego niebieskiego koloru, nie mam pomysłu, może coś przestawiłaś w aparacie np. czułość ISO, nie wiem, bez aparatu w ręce nie da się powiedzieć. Nie chcę sugerować, że sam aparat nawala - co nie jest wcale wykluczone. Jeśli więc jest nowy, to baw się z nim jak najczęściej, a gdyby ta nie-ostrość i niebieski kolor się nadal powtarzały - można złożyć reklamację.

Za powyższe uwagi nie mogę w pełni gwarantować, że są dobre, nie znam tego aparatu, a to może mieć duże znaczenie.

Życzę udanych zdjęć, dużo satysfakcji ......... no i dawaj nam Mirror tu TONY zdjęć :!: :lol: :P :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwidzyn

Postprzez mirror » 21 października 2007, 20:00

Ten niebieski kolor to sama ustawiłam. Postaram się go więcej ni ustawiać bo już wiem do czego służy.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kwidzyn

Postprzez cieszyn » 21 października 2007, 20:12

Re: Kwidzyn
przez mirror 21 października 2007, 21:00

Ten niebieski kolor to sama ustawiłam.


No, ale spokojnie z tym kolorem. Jak chcesz, możesz robić takie eksperymenty, mogą udawać ciemno niebieskie, wieczorne niebo!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwidzyn

Postprzez mirror » 24 października 2007, 15:54

Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Kwidzyn

Postprzez cieszyn » 24 października 2007, 16:21

No, Mirror, rozkręcasz się!

Uważaj na tą ostrość, wg. mnie za szybko naciskasz spust, daj aparatowi czas, żeby wszystko poustawiał i dopiero (jak Ci to zamelduje) wtedy rób to ostateczne naciśnięcie.

Przedostatnia fotka: jak Ci świeci światło z góry, a w obiektywie jest to, co chcesz focić, to najpierw skieruj aparat na lewo, żeby obiektyw nie widział tego światła, wciśnij spust do połowy i trzymając taki stan, przesun obiektyw na motyw główny- oprawę i naciśnij do końca. Wtedy sie to dobrze naświetli .... ale można by o tych sztuczkach długo mówić ...
Powodzenia! :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości