[Szczecin] Oświetlenie uliczne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez ourp » 12 listopada 2014, 10:05

Rtęć zmienią na LED, lampy sodowe bym zostawił tylko na trasie zamkowej
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez MRP200 » 26 marca 2015, 08:44

Trochę moich fotek współczesnego oświetlenia ze Szczecina. Spojrzenie na wiadukt w ciągu Trasy Zamkowej im. P. Zaremby. Po lewej ul. Nabrzeże Wieleckie, która biegnie równolegle do Bulwaru Piastowskiego. Oprawy drogowe LED powoli wypierają oświetlenie sodowe.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez trojmiejski » 26 marca 2015, 09:46

Trochę czasu zajmie przyzwyczajenie się do widoku takich opraw na MR-ach.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez qba » 26 marca 2015, 20:09

Nie dość, że dechy, to jeszcze ścięto wysięgniki. Przecież tam teraz musi być ciemno, a obawiam się, że pod tymi dwoma najwyższymi MRami, co były 12 ramienne niewiele światła dociera do ziemi. A trasa zamkowa była bardzo jasno oświetlonym miejscem. Jedynym plusem jest białe światło, którego na zamkowej nigdy nie było, gdyż od momentu oddania do użytku były tam kwadratówki, w których co prawda we wczesnych latach 90 zdarzały się LRFy, ale dosłownie były to pojedyncze sztuki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez Paweł » 26 marca 2015, 23:05


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez qba » 27 marca 2015, 00:44

W tym filmiku wydaje się, że jest nawet jasno, ale ciekawe, czy tak jest w rzeczywistości. Na samym moście pozostawiono jednak zamontowane kilka lat temu sellenium i została część starych opraw. Kwadratówek szkoda. To chyba było jedno z ostatnich miejsc w Polsce, gdzie kwiaty kwadratówek funkcjonowały tak długo nie zmodernizowane, bo choć Szczecin pierwszą modernizację kwiatów przeprowadzał ponad 20 lat temu, to akurat te przy trasie zamkowej pozostały nietknięte.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 27 marca 2015, 18:34

Jedno z ostatnich, ale na szczęście nie ostatnie - u nas jeszcze się trochę znajdzie, choć trzeba przyznać, że ubywa ich bardzo szybko i systematycznie. Ponadto, rzadko trafia się kwiat w 100% kwadratówkowy - zwykle jest na nim mieszanka kwadratówek, strad, ambassadorów i nawet SGS-204.
Jeżeli chodzi o występowanie, to są jeszcze dwa kwiaty wzdłuż Wysockiego (od Bazyliańskiej), sporo jest kwadratówek na kwiatach przy rozjazdach trasy Toruńskiej i Wisłostrady (ale w środku węzła są już powymieniane), wzdłuż Jagiellońskiej (na odcinku przy dyrekcji FSO - tu właśnie jest jak dotąd jedyny przeze mnie znaleziony kwiat, na którym kwadratówki mają wyłączność : http://goo.gl/maps/UWVRz), pojedyncze sztuki są też w paśmie Radzymińskiej na większych skrzyżowaniach (z Trocką, Kościeliską, Młodzieńczą), na Marywilskiej został już tylko jeden, w dodatku na 10 opraw kwadratówki są tylko 3 - w tym rejonie wszystko wylatuje nawet z okolicznych ulic, bo trasę Toruńską przebudowują, a wraz z nią również jej estakady i zjazdy na inne ulice.
Z lewego brzegu to wiem, że mieszanka kwadratówek i strad jest na kwiatach na skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej z Puławską.
Także miłośnicy kwiatów z OUS-400 - jak chcecie, to przyjeżdżajcie, może na kolejny zlot w stolicy, a nacieszycie się tym niezwykle już rzadkim widokiem, który tutaj póki co jeszcze występuje :) .
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez famabud » 28 marca 2015, 20:17

Według mnie maszt MR jest na tyle uniwersalnym masztem, że każdy jednolity zestaw opraw dobrze na nim wygląda. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez qba » 28 marca 2015, 21:22

No masz rację, właściwie każda oprawa na nim zamontowana dobrze wygląda, choćby przykład z Warszawy, gdzie na MRach występują pokraczne ambassadory. Nie mniej jakoś przyzwyczaiłem się do kwadratówek przy trasie Zamkowej, więc trochę zaskakuje mnie ta modernizacja. Wiedziałem, że ona w końcu nastąpi, bo kwadratówki miały swoje lata, ale sądziłem, że zamontują tam sellenium i bez redukcji ilości opraw. Zresztą jak ostatnio byłem to na wielu kwiatach pojawiły się Sellenium, ale w jakiejś dziwnej konfiguracji. Czasami był jeden, czasami cztery. Dziwi mnie także fakt, że na początku lat 90 na niektórych kwiatach powymieniano wszystkie oprawy z kwadratówek na strady tej samej mocy, zwłaszcza, że były to już te lepsze, pięciozaczepowe kwadratówki z ostatnich lat produkcji.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez ourp » 30 marca 2015, 12:25

Świetny filmik. Rozumiem, że każda oprawa LED ma procesor umożliwiający jej ściemnianie i wyłączanie oraz nadajnik GPS umożliwiający jej lokalizację na tym planie.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości