[Szczecin] Oświetlenie uliczne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez amisiek » 26 lutego 2011, 18:29

Właśnie dlatego uważam, że każdy miłośnik ulicznego oświetlenia rtęciowego powinien udać się do Szczecina. Nie spotkałem w żadnym innym mieście w Polsce oświetlenia ulicy DUEATAMI łych po 400W każda. I nowe lampy mają! To naprawdę daje radę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
szersza fotorelacja ze startu lamp w tych oprawach jest tu.
Obrazek
Mniejsze ulice mają łychy 250W
Obrazek
Lampy już są nieco mocniej używane.
Obrazek
Ale spotyka się także 2250 z dwiema świecącymi lampami!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Musicie uwierzyć mi na słowo, że oba LRFy świecą, bo nie zdążyłem sfocić - latarnie na tej ulicy odpalają się nieco później a ja już spieszyłem się na bus do Goleniowa.
Obrazek
Obrazek
OURW250 też są
Obrazek
Obrazek
Tymczasem przy placu Rodła już dawno wymienili OUR7 na Strady, które świecą tak
Obrazek

A teraz prawdziwa bomba - fotki te dedykuję Whitesowi.
Idziemy od pl. Rodła w kierunku pl. Grunwaldzkiego. Coś fajnie świeci, jak widać duet łyżek:
Obrazek
ale jakich!!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
24562
24564
24540
24541
24542
24543
W porównaniu z tym powyższym, kule sodowe na środku pl. Grunwaldzkiego to naprawdę syf. Mega syf.
24566
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez Whites86 » 26 lutego 2011, 18:38

az mi slow zabraklo :)
baja
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez WLSP » 26 lutego 2011, 19:34

Zdjęcie zrobione z tramwaju podczas odwiedzin Muzeum Techniki i Komunikacji.

gallery/image.php?album_id=3&image_id=24572
WLSP
 
Posty: 122
Zdjęcia: 1
Dołączył(a): 19 lutego 2008, 19:55
Lokalizacja: lubuskie

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez neon44 » 26 lutego 2011, 19:46

Wspaniałe zdjęcia. Aż dech zapiera.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11127
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez mateusz » 26 lutego 2011, 20:50

:o :shock: W Szczecinie jest jeszcze od groma klasyków i to tych "z górnej półki" Swoją drogą aż dziwi, że miasto może sobie pozwolić na duet łych 400W do oświetlenia ulicznego... u nas nawet jedna 250-tka to było za dużo ale chyba też coraz więcej w Szczecienie Sellenium i Malag się pojawia.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5017
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez cieszyn » 26 lutego 2011, 21:26

Amiśku - przepiękne klasyki i super zdjęcia!

Chyba się tam wybiorę na łowy :)

\tylko mi jeszcze ORZ-1 :idea: ze Szczecina brakuje . .. . . . . -możesz coś na to poradzić :?: :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez amisiek » 26 lutego 2011, 22:45

Że są, to wiem, ale nie miałem czasu znaleźć. Wydaje mi się, że na razie porcja TAKICH opraw w czynnym oświetleniu jest i tak klasą dla siebie. Nigdzie nie widziałem takich opraw, przypomina mi to czasy, gdy jako dzieciak czekałem z Rodzicami na autobus na Wale Miedzeszyńskim...
Na tych ulicach zwykła mała Malaga nie da rady, tam są po trzy pasy w każdym kierunku, to musi być porządny but, zatem musi być to oprawa 250W i to solidna. Wysięgnik jest wysoki, zatem przy skrzyżowaniach nawet 400W. Widzę tu tylko kilka kandydatur, wszystkie kosztowne, m.in. Onyx. Widocznie miasto stwierdziło, że woli w tej chwili więcej płacić za prąd niż wydać na modernizację.
Za to drogi dojazdowe ze Szczecina są już 100% zmodernizowane. Nawet równomiernie to świeci i dość dobrze.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez OBp » 27 lutego 2011, 21:58

W Szczecinie z nowych opraw są głównie Traffic Vision, Sellenium i SL100, więc ulice są dobrze i równomiernie oświetlone :)
:arrow: amisiek, w Szczecinie przeprowadza się bardzo dużo modernizacji, wystarczy co jakiś czas przyjeżdżac do tego miasta, by zobaczyc jak dużo się robi, trzeba tylko wyjechac poza centrum ;) Miasto jest ogromne i nie ma możliwości zmodernizowania wszystkiego od zaraz :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez qba » 28 lutego 2011, 12:38

Na całej tej ulicy kiedyś były duety starych łyżek 400w z odwróconymi LRFami, a na chodnik OUR 125, ale w większości nieczynne. Ok 2006r wymienili słupy na pojedyńcze nierdzewne ze stradami OUS 400, ale tylko te starsze. Nowsze betoniaki z lat 90 pozostały nieruszone (te poprzednie były z końca lat 50/początku 60.) kawałek dalej jest betoniak z dwoma OURW 2250 i świeciły w nich wszystkie LRFy. W Szczecinie świecącą z dwoma rtęciówkami OURW 2250 można bardzo łatwo natrafić. Nawet widziałem z 250 i 400 LRFami. Ostatnio zakładają Sellenium. Dawniej podstawową oprawą była SGS 305/6. Potem chwilowy boom na SL 100. Zmodernizowano nimi m. in aleję Piastów, ścinając duety łyżek i montując ją szczytowo. Zamontowano je również na 4 kwiatach przy skrzyżowaniu al. Piastów z Jagiellońską, zastępując Strady OUS 400, a dawniej OUR 700. 700tek w Szczecinie było swego czasu mnóstwo. Przez jakiś czas próbowano je sodowić, ale ostatecznie je wymieniono na Strady. jeszcze gdzieniegdzie można spotkać OUR 700, ale właśnie usodowione lub przerobione na 250 i 400w. M .in sa na ul. Bytowskiej, gdzie w latach 90 zastąpiły UOSFy. Tak. W Szczecinie UOSFy wisiały bardzo długo. Najwięcej ich było na uliczkach w okolicach Zamku Książąt Pomorskich. Najdłużej były na ul Tkackiej. Jeszcze w 2005 r wisiały i świeciły dziennymi świetlówkami 36W. Potem założyli w ich miejsce OUR 125 z Penningami i bez kloszy.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8353
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez mateusz » 28 lutego 2011, 16:49

Chociaż nigdy nie byłem w Szczecinie to bardzo podoba mi się tamtejsze oświetlenie no i samo miasto. Widać, że oświetlenie jest zróżnicowane i można spotkać w oświetleniu ulicznym chyba wszystkie polskie klasyki ;) Ale nowych opraw jak Sellenium czy Traffic Vision też nie brakuje. Te żółte słupy też są super :D
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5017
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości