[Szczecin] Oświetlenie uliczne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez qba » 18 czerwca 2020, 14:31

Elda napisał(a):Wiele wskazuje na to, że najstarszą pozostałą oprawą w Szczecinie jest Traffic Vision. Nie ma również kwiatów na Trasie Zamkowej...

Wszystkich? Wiem, że zdemontowano te poczwórne na samym moście, ale pozostałe stały zredukowane i wymienione na LED.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez Elda » 18 czerwca 2020, 22:55

Te poza estakadami zostały na swoich miejscach, tylko jak piszesz zredukowane.
Generalnie miasto jest całe zatopione w oprawach LED, z tego zdecydowana większość to Philips Luma, jakieś pojedyncze Unistreet. Sporo opraw ze zdalnym sterowaniem, Trafficów jest jednak dalej dość dużo, ale poza prawobrzerzem jest to chyba jedyna oprawa sodowa występująca w Szczecinie..
Avatar użytkownika
Elda
 
Posty: 260
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 17 stycznia 2009, 00:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez qba » 19 czerwca 2020, 14:50

Jak mieszkałem w 2008 to jeszcze pełno łyżek i OURW było. Nawet nietrudno było o najstarsze łyżki z pierścieniami. I w większości świeciła rtęć. WLSP sporadycznie. Nierzadko też Strada lub kwadratowka była z LRF. Ale większość świeciła sodowo. W kwiatach na trasie zamkowej w tamtym czasie używano chyba sodówek HG Free. Bardzo żółtą cytynową barwą świeciły. Wcześniej były tam nawet eliptyczne powlekane sodówki. W pierwszym 8 ramienniku po stronie zamku nawet dłużej się takie dwie zachowały. Długo się rozświecały i długo świeciły jak LRF.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Szczecin] Oświetlenie uliczne

Postprzez mateusz » 19 czerwca 2020, 20:45

Ja jak byłem w Szczecinie w 2017 r. to nie widziałem w oświetleniu ulicznym ani jednej STRADY ani kwadratówki pomimo, że kilka lat wcześniej Szczecin był chyba jednym z najbardziej zapuszczonych oświetleniowo dużych miast z oprawami rtęciowymi nawet przy ulicach w samym centrum. Swoją drogą to tak szybka modernizacja niemal całego oświetlenia ulicznego w tak rozległym mieście (Szczecin pod względem zajmowanej powierzchni jest jednym z największych miast w Polsce, zdaje się zaraz za Krakowem i Warszawą) robi wrażenie :roll:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron