[Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

[Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez FOX » 28 sierpnia 2011, 16:24

Brodnica to miasto i gmina w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim obecnie położone po obu stronach rzeki Drwęcy. Zamieszkuje je niemal 28 tys. mieszkańców.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez neon44 » 1 sierpnia 2013, 16:25

foto: czerwiec 2011

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oprawa LED pod McDonaldem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez Edziu » 2 sierpnia 2013, 10:21

ciekawi mnie co na tych słupach po dwóch stronach jezdni na wjeżdzie od strony Lubawy było przed malagami ;) :?:
Na pozostałych fotkach były kwadratówki jak byłem ostatni raz w 2004 roku w brodnicy to jeszcze tak było na słupach takich jak na 7 foto, a na skrzyżowaniu po kwiaty na 3 kwadratówki
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez neon44 » 2 sierpnia 2013, 10:27

Edziu napisał(a):ciekawi mnie co na tych słupach po dwóch stronach jezdni na wjeżdzie od strony Lubawy było przed malagami ;) :?:
Na pozostałych fotkach były kwadratówki jak byłem ostatni raz w 2004 roku w brodnicy to jeszcze tak było na słupach takich jak na 7 foto, a na skrzyżowaniu po kwiaty na 3 kwadratówki


Dobrze, że wiesz przynajmniej to. Dzięki temu wiemy co tam wisiało wcześniej. Paradoks polega na tym, że w 2004 roku nie każdy miał aparat cyfrowy (już nie mówiąc o takim z dużym zoomem) żeby takie miasta focić, a wtedy większość mniejszych miast była oświetleniowo jeszcze zapuszczona. Dziś wszystko się modernizuje i to na potęgę.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez slaweklampy » 21 sierpnia 2013, 13:25

Latarnie na ostatnim zdjęciu stoją zbyt daleko od jezdni, oświetlają w zasadzie tylko chodnik. Betoniaki rulez!
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez elektryk » 22 sierpnia 2013, 09:58

Region kujawsko-pomorski chyba cały jest w Malagach i Lunach przynajmniej po stronie toruńskiej Energi
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez neon44 » 22 sierpnia 2013, 12:50

slaweklampy napisał(a):Latarnie na ostatnim zdjęciu stoją zbyt daleko od jezdni, oświetlają w zasadzie tylko chodnik. Betoniaki rulez!


Kiedyś zapewne będzie tam linia kablowa i wówczas słupy zostaną ustawione bliżej krawędzi chodnika. Co do betoniaków ogólnie to miasto będzie się ich sukcesywnie pozbywać, bo taki jest ogólny trend w dzisiejszych czasach. Tego typu modernizacje oświetlenia są droższe po trzeba zdemontować stare słupy i postawić nowe a to wymaga projektu.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez famabud » 22 sierpnia 2013, 13:04

W zasadzie każda większa inwestycja oświetleniowa wymaga projektu, nawet grupowa wymiana opraw, gdyż trzeba wykonać stosowne obliczenia fotometryczne, podać typ wysięgnika i nachylenie oprawy i wiele innych parametrów.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez neon44 » 22 sierpnia 2013, 13:08

famabud napisał(a):W zasadzie każda większa inwestycja oświetleniowa wymaga projektu, nawet grupowa wymiana opraw, gdyż trzeba wykonać stosowne obliczenia fotometryczne, podać typ wysięgnika i nachylenie oprawy i wiele innych parametrów.


Zapewne tak, ale taki projekt i tak jest tańszy od projektu obejmującego wymianę opraw i słupów gdyż wtedy trzeba zaprojektować wszystko na nowo.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Brodnica] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez Edziu » 23 sierpnia 2013, 09:50

przez elektryk » 22 sierpnia 2013, 09:58
Region kujawsko-pomorski chyba cały jest w Malagach i Lunach przynajmniej po stronie toruńskiej Energi

W toruniu jakieś 10 lat temu była wręcz moda na malagi w sumie w 2003 wyleciały ostatnie klasyki z oświetlenia ulicznego, nie liczac osiedli rubinkowo i skarpa gdzie OURW kozna było znaleźć jeszcze w 2006 roku ale to własność spółdzielni, brodnica i okolice dosyć bogata była w kwadratówki
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń


Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości