[Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez JeD » 21 grudnia 2013, 12:30

Whites86 napisał(a):
neon44 napisał(a):
Luk napisał(a):ale wiecie, wrzucenie i pokazanie na raz kilkadziesiąt lub kilkaset zdjęć jest trochę męczące :roll:


ale dla kogo męczące :?: Dla Ciebie czy dla oglądających :?:

dla mnie meczace sa tylko fotki jednego typu z jednej perspektywy w dodatku tych samych opraw z 1 ujęcia w duźej ilości (tyczy się to w sumie nowych opraw) bo klasykow to mogę ogladac nawet po 100 zdjęc w 1 poscie :)


OUR-125 też :lol:
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez Whites86 » 21 grudnia 2013, 12:32

XXXJeDXXXX napisał(a):
OUR-125 też :lol:

też :P chociaż nie tak bardzo jak kule ;]
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez famabud » 21 grudnia 2013, 18:17

oskard napisał(a):Co do słupów kratowych, to ja też mile bym je widział w Stolicy. Nie rozumiem dlaczego nikt jeszcze nie wpadł na to, żeby na starych ulicach posiadających trakcję tramwajową, przy wymianie współczesnych latarń na pastorały, zrobić takie dawne połączenie - słup kratowy + głowica pastorału. To by ekstra wyglądało, i tak przedwojennie :) Cała Kawęczyńska i Stalowa, podczas "przywracania dawnego wyglądu" zyskały pastorały, ale pierwsza z nich ma oddzielnie oświetlenie i oddzielnie słupy trakcyjne (po co tak mnożyć słupy?), a druga otrzymała pastorały na trakcyjnych słupach, ale walcowatych i czarnych. Pewnie wg laickiego gustu projektantów, to bardziej wygląda "a'la retro" :roll:

Taki sam pogląd mam na temat alei Racławiciej w Lublinie. Dać nowe kratowce z oprawami stylizowanymi (ale tylko od Długosza do Ronda Krwiodawców), bo na pozostałej części rzeczywiście były pastorały. ;) Jedyną poważną wadą słupów kratowych jest to, że zasilanie opraw idzie na wierzchu, co może być łakomym kąskiem dla złomiarzy. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez JeD » 21 grudnia 2013, 18:30

famabud napisał(a):
oskard napisał(a):Co do słupów kratowych, to ja też mile bym je widział w Stolicy. Nie rozumiem dlaczego nikt jeszcze nie wpadł na to, żeby na starych ulicach posiadających trakcję tramwajową, przy wymianie współczesnych latarń na pastorały, zrobić takie dawne połączenie - słup kratowy + głowica pastorału. To by ekstra wyglądało, i tak przedwojennie :) Cała Kawęczyńska i Stalowa, podczas "przywracania dawnego wyglądu" zyskały pastorały, ale pierwsza z nich ma oddzielnie oświetlenie i oddzielnie słupy trakcyjne (po co tak mnożyć słupy?), a druga otrzymała pastorały na trakcyjnych słupach, ale walcowatych i czarnych. Pewnie wg laickiego gustu projektantów, to bardziej wygląda "a'la retro" :roll:

Taki sam pogląd mam na temat alei Racławiciej w Lublinie. Dać nowe kratowce z oprawami stylizowanymi (ale tylko od Długosza do Ronda Krwiodawców), bo na pozostałej części rzeczywiście były pastorały. ;) Jedyną poważną wadą słupów kratowych jest to, że zasilanie opraw idzie na wierzchu, co może być łakomym kąskiem dla złomiarzy. :roll:


I szpecą :P :lol:
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez famabud » 21 grudnia 2013, 20:29

I szpecą

Jak komu..
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez qba » 21 grudnia 2013, 23:34

Mi się kratownicowe słupy nawet podobają, może dlatego, że u mnie w okolicy wcale ich nie ma, z wyjątkiem jednego kwiatu na terenie portu. Chociaż ich wadą zapewne jest szybsza korozja niż tradycyjne rozwiązania i dość uciążliwa konserwacja. Wspomnianego kwiata na czas renowacji słupa nawet zdemontowano i położono na ziemię.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez oskard » 23 grudnia 2013, 17:58

To dziwne, bo z tego co wiem, wszystkie (albo 95%) opraw na warszawskich kratowcach nie ma żadnych kabli poza trakcyjnymi - zasilanie jest pod ziemią i idzie po słupie jak w WZ. A słupy nie mające już trakcji (pamiątki po dawnych liniach tramw.) w ogóle nie mają żadnej napowietrznej instalacji.
Jędrek, a dlaczego z komuną Ci się kojarzą :?: :) . Przed II wojną pełno na nich było pastorałów, w centralnych dzielnicach Stolicy*. No i oczywiście były raczej na ulicach wąskich, bo na szerokich stosowali te słupy z pałąkami, i lirowym, owalnym wysięgnikiem na oprawę.

*oto przykłady mocowania
- http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/172110:1/
- http://fotopolska.eu/15279,foto.html
- http://fotopolska.eu/402122,foto.html?o=b3904&p=1

Dla mnie super się to prezentuje, tak lekko :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez famabud » 23 grudnia 2013, 18:51

zasilanie jest pod ziemią i idzie po słupie jak w WZ

No właśnie idzie po słupie, ale na wierzchu, gdzieniegdzie szlag trafił rurki osłonowe, to przewody gołe są. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez oskard » 23 grudnia 2013, 21:01

Aha, to miałeś na myśli. No to może stwarzać problemy, ale to musiałoby być niezłe odludzie żeby coś takiego padło ofiarą kradzieży. U nasz jeszcze takiego przypadku nie było, żeby wymontowali kable z takiego słupa z czynną latarnią, a odzysk złomu mamy spory w mieście ;) :D
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Kudowa-Zdrój] oświetlenie ulic i nie tylko

Postprzez Witeku » 27 grudnia 2013, 21:15

oskard napisał(a):To dziwne, bo z tego co wiem, wszystkie (albo 95%) opraw na warszawskich kratowcach nie ma żadnych kabli poza trakcyjnymi - zasilanie jest pod ziemią i idzie po słupie jak w WZ. A słupy nie mające już trakcji (pamiątki po dawnych liniach tramw.) w ogóle nie mają żadnej napowietrznej instalacji.
Przejedź się na Żelazną ;)
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości