[Toruń] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 20 lipca 2013, 07:40

Tak te SL100 świecą niekiedy maskarycznie, w niektórych faktycznie jest soda70W bo świecą na taki pomarańczowy i o dziwo te jeszcze jako tako mają klosze niepoprzypalane, te SL100 uwazam za padaki obecnie, w kloszach jest syf, na niektórych nie ma kloszy a tak poza tym to te SLki to mają chyba średnio 150W
Tym czasem w Toruniu chyba zniknie trochę kwiatów niestety :( , obecnie zdemontowano trzy kwiaty z placu teatralnego w zwiazku z przebudową skrzyżwonia, i planowana jest przebudowa placu Rapackiego jak zostanie otwarty nowy most gdzie są kwiaty bo obu stronach ulicy
tym czasem trochę fotek z śródmieścia
Plac Teatralny i al. Solidarnosci
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jordanki, budowa hali widowiskowej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez mateusz » 20 lipca 2013, 10:44

Fajne te wysięgniki podwójne z kwadratówkami... Widzę, że u Was nieźle rozkopane - chyba w związku z budową torowiska? Olsztyn też to czeka niebawem...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5014
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 20 lipca 2013, 13:54

Szkoda, że mimo zastosowania SQ, tutaj w porównaniu do innych miejsc z tymi oprawami jest zastosowana soda, ale już tam lepiej żeby ona była niż żeby te kwiaty zostały wywalone jak to się teraz dzieje.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 21 lipca 2013, 13:17

w tym miejscu poraz pierwszy te oprawy się pojawiły 5 lat temu jeszcze wtedy nie montowano MH, obecnie to najczesciej stosowana oprawa w miescie z nowych opraw, i są już montowane wersje z MH, i wszelie nowe modernizacjie oświetlenia są już na MH ;) w mieście się pojawiło sporo białego światła przez ostatnie 3 lata
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 28 listopada 2013, 16:59

fotki z nowej przeprawy mostowej, wkrótce otwarcie nowego mostu, Siteco St to ostatnio najczesciej stosowana oprawa w mieście, w oprawach jest soda
widok od żółkiewskiego, kiedyś fotografowałem to skrzyżwoanie jeszcze 5 lat temu był tam kwiat 5Xkwadratówka na co drugim wysięgniku, i 5 ramienne kwiaty z traffikami, a jeszcze dawniej 10ramienniki z kwadratówkami:), teraz skrzyżowanie zmieniło się nie do poznania
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
teraz mogłem trochę pofocić z bliska wszystko bo skrzyżowanie już otwarte do ruchu jest
Obrazek
Obrazek
w oddali stare kwiaty stradowo kwadratówkowe, dwa pierwsze podejrzewam ze znikną za jakiś czas
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nie mogłem sie oprzeć klasykom:)
Obrazek
skwerek widokowy przy moscie
Obrazek
Obrazek

Obrazek
słupy jeszcze ofoliowane
Obrazek

Obrazek

Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez JeD » 28 listopada 2013, 17:04

Podobają mi się .... te Kwadratówki i fotki. :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 28 listopada 2013, 17:10

świetne zdjęcia, a te oprawy to Siteco SQ
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 28 listopada 2013, 17:23

Dużo tam ptaków jest.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez qba » 28 listopada 2013, 20:41

Nowe kwiaty! Miły widok. Szkoda, że te stare wyleciały, bo były ładniejsze, ale dobrze, że zastosowano kwiaty w nowej instalacji.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 1 grudnia 2013, 22:02

a te oprawy to Siteco SQ

sorki pomyliłem się, SQ czyli chodzi o to ze z płaskim kloszem tak?
przez XXXJeDXXXX » 28 listopada 2013, 17:04
Podobają mi się .... te Kwadratówki i fotki. :)

Boje się ze czas tych kwiatów kwadratówkowych jest policzony, nie tyle samych kwiatów co kwaratówki czuje ze mogą wylecieć na rzecz nowych opraw, dlatego robię im fotki jak nadarza się każda okazja ;)
przez trojmiejski » 28 listopada 2013, 17:23
Dużo tam ptaków jest.

Najwygodniej im się siedzi na kwadratówkach bo są płaskie a na Siteco mogą się ślizgać :D
przez qba » 28 listopada 2013, 20:41
Nowe kwiaty! Miły widok. Szkoda, że te stare wyleciały, bo były ładniejsze, ale dobrze, że zastosowano kwiaty w nowej instalacji.

Fajnie że dali tu kwiaty fajnie się komponują z otoczeniem a zarazem dają przejrzystosć,szkoda że na skrzyżowaniu Bema Fałata i Broniewskiego zdemontowano stare słupy kwiatowe i zastosowano pojedyńcze słupy z siteco SQ montowane szczytowo dziwnie to wygląda bo zaraz dalej zaczyna się juz oswietlenie dużymi kwiatami, swoją drogą szkoda ze nie mam żadnych rodzinnych zdjeć z dzieciństwa gdzie można było gdzieś uchwycić oprawy uliczne i właśnie kwiaty jak jeszcze były 10ramienne na kwadratówki

Tak swoją drogą zapraszam do Torunia, na najbliższy wekend 7-8 grudnia,(ja niestety w pracy) ale 8mego mam nadzieje ze uda mi się wyrwać, bo będzie uroczyste otwarcie mostu :)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości