[Toruń] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez qba » 2 grudnia 2013, 17:48

Rzeczywiście głupio wygląda ten odcinek z przerwą w ciągu kwiatów. Ja miałem to szczęście widzieć 10 kwadratówkowe kwiaty z Torunia na żywo, było ich pełno, nawet na jednej ulicy po obydwu stronach, ale były to już chyba ich ostatnie chwile. Niestety widziałem je tylko za dnia, raz podczas klasowej wycieczki w 1996 i drugi raz w 1997, kiedy wracałem z kolonii i przejeżdżałem przez Toruń.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8342
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 8 grudnia 2013, 20:09

Dzisiejsze fotki z imprez związanych z otwarciem nowego mostu i zarazem ostatni dzień gdzie można było chodzić po jezdni, bo jutro od 15 zostanie oficjalnie dopuszczony do ruchu most.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
coś ta miała problem z zapłonem sodówka zachowywała się jak neonówka jarznim się tak tlił,cały czas, swoją drogą w tych nowych siteco stosują elektroniczne układy zaplonowe chyba bo one bardzo łagodnie się rozgrzewają, nie ma takich przebłysków jak w sodówkach na klasycznych ukł. zapłonowych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oprawy na skwerku widokowym od strony miasta co już fociłem tu świecą MH choć te lustra u góry dają wrażenie ze są tam LEDY
Obrazek
Obrazek
widok samego skrzyżowania czyli dawnego pl. Daszyńskiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
podświetlanie estakady nad skrzyżoiwaniem stanowią LEDy:)
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 8 grudnia 2013, 20:13

Iluminacja mostu na biało prosta, a estetyczna, dobrze, że w Siteco jest elektronika, szkoda, że jest soda. Coś z kwiatami kwadratówkowymi bieda, dużo opraw się nie świeci.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez qba » 8 grudnia 2013, 20:14

Fajne zdjęcia. całkiem sporo tam tych nowych kwiatów.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8342
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 8 grudnia 2013, 20:15

Nowy most piękny. Mogli sie chociaż pokusić o ciepłobiałe MH zamiast sody.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 8 grudnia 2013, 21:09

Mogli sie chociaż pokusić o ciepłobiałe MH zamiast sody.

Soda na oko to 150W , w sumie świeci to całkiem ładnie, i tak, soda moze i lepsza w tym miejscu bo na wiśle czesto jest mgła, i może stwierdzili inżynierowie ze soda lepiej się tu sprawdzi, choć te sam Siteco na MC skłodowskiej sa już z ciepłobiałymi MH

przez trojmiejski » 8 grudnia 2013, 20:13
Iluminacja mostu na biało prosta, a estetyczna, dobrze, że w Siteco jest elektronika, szkoda, że jest soda. Coś z kwiatami kwadratówkowymi bieda, dużo opraw się nie świeci.

tak most wygląda przez to prosto i przejrzyście oświetlenie bez żadnych bajerów choć jak się idzie pod przęsłami bardzo fajnie to wygląda jak od dołu poświetlone wszystko jest. Jeśli chodzi o kwiaty kwadratówek teraz na spokojnie się im przyjrzałem oni wszystkie tak powyłączali (wiecej fot w zdjeciach nocnych) widać ze oszczędnosć, ale wyleciało sporo kwadratówek zostało tu dosłwonie kilka z kwadratówkami, pozakładali dużo strad tych starych nie malowanych w miejsce tych bardziej zniszczonych kwadratówek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez famabud » 13 grudnia 2013, 23:28

Jeżeli chodzi o kwiaty Kwadratówek to nadal przystaję na tym, że jest to awaria jednej fazy, nie mniej radziłbym spytać o to dzwoniąc na Pogotowie Energetyczne (jeżeli to oni konserwują oświetlenie), a jak nie to szukać informacji w ZDM/ZDiM, czy jak to się w Toruniu nazywa. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 28 grudnia 2013, 20:04

Postprzez famabud » 13 grudnia 2013, 23:28
Jeżeli chodzi o kwiaty Kwadratówek to nadal przystaję na tym, że jest to awaria jednej fazy, nie mniej radziłbym spytać o to dzwoniąc na Pogotowie Energetyczne (jeżeli to oni konserwują oświetlenie), a jak nie to szukać informacji w ZDM/ZDiM, czy jak to się w Toruniu nazywa. ;)


To jest niestety celowy zabieg oszczędnościowy, wczoraj miałem trochę czasu i wybrałem się na osiedla przyjrzeć się bardziej temu procederowi wyłączania kwiatów, to jest to na całej Lubickiej wszystkie 6 opraw swieci się jedynie na kwiatach przy skrzyżowaniach, podobnie też wygląda ul. konst.3maja (tam gdzie są min kwiaty serii krótkiej) tam wszystkie kwiaty na całej długości ulicy świecą się na 3 oprawy, tak samo z wyłączeniem dwóch kwiatów na skrzyżowaniu ligi polskiej.
końcówka ul konst3maja i pętla tramwajowa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w kierunku osiedla
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez famabud » 28 grudnia 2013, 20:36

No to lipa. :evil: Mogli się bardziej wysilić, bo gdy wyłączyli jedną fazę, to bywa, że na jedną jezdnię świecą 2 oprawy, a na drugą tylko jedna, lub dwie oprawy świecą na pas zieleni, a jedna tylko na jedną stronę, na jezdnię. Lepiej by było, gdyby wyłączyć oprawy świecące na pas zieleni.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Toruń] oświetlenie miasta

Postprzez Edziu » 17 kwietnia 2014, 17:58

Ostatnio w mieście przybywa sporo białego światła takze i pojawiło się w środmieściu kilka nowych kwiatów z MH które zastąpiły stare z SL100 ;)
tak to wygladało w lutym to miejsce,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tak wygląda obecnie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w nocy, ogólnie jest tam bardzo jasno :)
widać już pozostałości po starym kwiecie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości