[Kielce] Oświetlenie uliczne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez neon44 » 4 stycznia 2015, 20:16

qba napisał(a):Nie wiedziałem, że się jeszcze w Kielcach Penningi w OURW zachowały. Koło hotelu Ibis świecąca w duecie niebieskawo oprawa po stronie ulicznej to LED, rtęć czy zdechła sodówka?


Rzeczywiscie w Kielcach nadal jest wiele starych opraw z WLSP. Takze ORZ 7-2 oraz starsze łyżki. Przy hotelu zdechła sodówka w SGS203

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Skrzyżowanie Warszawskiej, Pocieszka i 1000-lecia Państwa Polskiego. Zastsowano tu oprawy LED

Obrazek
1000-lecia Państwa Polskiego to lampy MH w Onyxas

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LRFy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pocieszka, diody LED

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ulica Warszawska, jezdnia oswietlona przed LEDy, a chodnik przez MH

Obrazek
rtęciowa łycha na jakimś parkingu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
po samej prawej rtęć

Obrazek

Obrazek
Na pierwszym planie MH, dalej LED

Obrazek

Obrazek
Magnolie z MH przy galerii Korona

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez Watt » 4 stycznia 2015, 20:18

Czy na al. IX wieków Kielc dalej są SGSy :?:
Watt
 

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez neon44 » 4 stycznia 2015, 20:21

Watt napisał(a):Czy na al. IX wieków Kielc dalej są SGSy :?:


Przy skrzyżowaniu z Warszawską tak.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez Paweł » 11 stycznia 2015, 21:30

Neon, śliczne zdjęcia :) Fajnie, że zainwestowali w białe światło MH zanim pojawiły się oprawy LED.

Uwaga do opisu ul. Warszawskiej, widzę oprawy Calla czyli to też LED a nie MH.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 11 stycznia 2015, 22:33

Piękne zdjęcia i widoki na nich :!: Jak tam biało, i to o ile dobrze widzę - w większości chłodnobiało :) :!: Świecą jak świeże rtęciówki, które nie zdążyły stracić strumienia i zzielenieć :)

qba napisał(a):Nie wiedziałem, że się jeszcze w Kielcach Penningi w OURW zachowały. Koło hotelu Ibis świecąca w duecie niebieskawo oprawa po stronie ulicznej to LED, rtęć czy zdechła sodówka?

W Kielcach - odwrotnie jak w niedalekim Radomiu - pełno jest przeróżnej klasyki - łyżek, OUR-125, ORZ-7-2, OURW... Ja nawet znalazłem OŻk-1 w oświetleniu ulicznym. Nieczynna wprawdzie - brak oprawki - ale nadal pozostaje jedynym oświetleniem na pewnej uliczce, nie ustawiono obok niej nic nowszego :mrgreen:.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez Witeku » 11 stycznia 2015, 22:43

oskard napisał(a):Piękne zdjęcia i widoki na nich :!: Jak tam biało, i to o ile dobrze widzę - w większości chłodnobiało :) :!: Świecą jak świeże rtęciówki, które nie zdążyły stracić strumienia i zzielenieć :)

qba napisał(a):Nie wiedziałem, że się jeszcze w Kielcach Penningi w OURW zachowały. Koło hotelu Ibis świecąca w duecie niebieskawo oprawa po stronie ulicznej to LED, rtęć czy zdechła sodówka?

W Kielcach - odwrotnie jak w niedalekim Radomiu - pełno jest przeróżnej klasyki - łyżek, OUR-125, ORZ-7-2, OURW... Ja nawet znalazłem OŻk-1 w oświetleniu ulicznym. Nieczynna wprawdzie - brak oprawki - ale nadal pozostaje jedynym oświetleniem na pewnej uliczce, nie ustawiono obok niej nic nowszego :mrgreen:.

pochwal się od razu lokalizacją :)
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez Watt » 11 stycznia 2015, 22:54

Czy to nie przypadkiem ulica Żurawia naprzeciwko bloku 121 :mrgreen:
http://goo.gl/maps/mO6Ha
Watt
 

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 11 stycznia 2015, 23:19

Właśnie miałem edytować, bo poszedłem na GSV, ale że komp działa jak działa to mapa załadowała się po 20 minutach dopiero :roll:
I Wy zdążyliście mnie wyprzedzić :mrgreen:
Świetne to, tego nie znałem :shock: :D . Nawet lepsze niż moje, bo miejsce bardziej zaskakujące - naprzeciwko bloków, czyli nie jest to uliczka w czasach PRL zapomniana, gdzieś na skraju terenów przemysłowych - tylko samo centrum obszaru gęsto zabudowanego :). Tam dalej w kierunku zachodnim widać kolejną, to aż dwie pod rząd :!: http://goo.gl/maps/yYU3b
Ja miałem na myśli tą miejscówkę - ulica Borowa: http://goo.gl/maps/qSzxr . Dalej na południe jest kolejny relikt, ale to już jedynie sam wysięgnik.
Ostatnio edytowano 11 stycznia 2015, 23:36 przez oskard, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez Watt » 11 stycznia 2015, 23:33

Borowa, to jest już dalej, tam się jeszcze nie zapuszczałem ;) Będę w Kielcach od 1 lutego, to postaram się coś sfocić :P
Watt
 

Re: [Kielce] Oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 11 stycznia 2015, 23:38

Świetnie, to sporządź se plan miejsc z rzadkim oświetleniem i uwiecznij te zabytki póki jeszcze jest możliwość :!: :)
Ja niestety jestem niemobilny :( - tylko na obszar Warszawy mam zasięg działania, a i nie we wszystkie dzielnice mam dobry dojazd...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości