[Przemyśl] Oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

[Przemyśl] Oświetlenie miasta

Postprzez elek » 17 stycznia 2008, 22:07

Odwiedziłem ostatnio Przemyśl i mając troche czasu przespacerowałem się z aparatem po mieście, jak widać na fotkach prawie same klasyki, główne drogi maja zmodernizowane oświetlenie, na bocznych uliczkach jednak zachowało się jeszcze sporo staroci.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: [Przemyśl] Oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 26 listopada 2008, 22:44

:arrow: elek super zdjęcia :D :D :D dzięki dzięki dzięki :) :) :) Tego OUSFa z przedostatniego zdjęcia też fotografowałem.

Na tej ulicy z pierwszego zdjęcia jeszcze dwa lata temu były kwadratówki

Trochę moich zdjęć z rogatek Przemyśla. W sumie jest to miasto kwadratówek, występują też SGS203 oraz ostatnio Selenium SGP

na początek porcja zdjęć

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Przemyśl] Oświetlenie miasta

Postprzez Paweł » 27 listopada 2008, 00:18

Świetne zdjęcia :)

Przemyśl etapami modernizuje oświetlenie, pierwszy przetarg dotyczył z końca 2006 r. dotyczył 600 opraw oświetleniowych:

Na spotkaniu z przedstawicielami Urzędu i Zamojskiej Korporacji Energetycznej omówiono
parametry techniczne i walory użytkowe szeregu opraw produkcji różnych firm dostępnych na
polskim rynku. Z uwagi na dużą ilość możliwych do dalszej eksploatacji opraw typu SGS203 a
zainstalowanych na terenie Przemyśla w ostatnich kilku latach zarówno przedstawiciele Urzędu
Miejskiego jak i ZKE uznali za zasadne zastosowanie w projekcie modernizacji oświetlenia (
mając na uwadze oprócz akceptowanych parametrów użytkowych opraw również walor
ujednolicenia typu opraw) oprawy typu SGS203 produkcji firmy Philips Lighting Poland.
Oprawy te charakteryzują się atrakcyjna linią wzorniczą, solidną konstrukcją oraz
właściwościami regulacji rozsyłu światła pozwalającymi na uzyskanie optymalnych parametrów
oświetleniowych drogi.


Drugi był pod koniec 2007 roku i modernizacja nastąpiła w ilości 850 opraw na ulicach:

Krasińskiego, Rogozińskiego, Wybrzeże Marszałka F. Focha, Św. Brata Alberta, 29-go Listopada, Opalińskiego, Bpa Glazera, Basztowa, Tatarska, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Przemysława, Czarnieckiego, Kopernika, Sportowa, Łukasińskiego, Leszczyńskiego, 22-go Stycznia, Sarbiewskiego, Elżbiety Drużbackiej, Stanisława Augusta, Krakowska, Bolesława Chrobrego, ppłk. Kazimierza Gurbiela, Armii Krajowej, Wysockiego, Kochanowskiego, Ofiar Katynia, Smolki, Tarnawskiego, Nestora, Batorego, gen. J. Jasińskiego, Herburtów.

Zastosowano oprawy Philips Selenium SGP340 od 70 do 150W
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Przemyśl] Oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 27 listopada 2008, 12:10

dzięki Paweł za info. Wkrótce zapodam więcej zdjęć z Przemyśla
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Przemyśl] Oświetlenie miasta

Postprzez elektryk » 28 listopada 2008, 16:15

Pamiętam Przemyśl z 2004 r. jechałem DK77 od Jarosławia z góry, a tam pełno strad i kwadratówek sporo jest z WLSP.. Centrum miasta zbytnio nie pamiętam ale pamiętam również ulicę słowackiego z Kwadratówkami
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez elektryk » 23 września 2010, 20:53

Na kwiatach dawniej Kwadratówki. Powiedz mi czy większość Kwadratówek w Przemyślu mają WLSP czy LRF :?:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez parowozik » 23 września 2010, 22:51

Większość z tych, które istnieją, mają LRF. Większość jest o mocy 250, rzadziej można spotkać 400. Poniżej oprawa złapana na "załyżkowanej" ul. Pułaskiego ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przepraszam, że wszystko trzeba "wyklikiwać" aby obejrzeć szczegóły, jak się naumiem, to wrzucę wszystko na naszą galerię :)
Istnieją jeszcze dwa (lub trzy) kwiaty z kwadratówkami, które oświetlają tzw. zielony rynek - plac targowy w rejonie mostu kolejowego na Sanie. Ich fotki dodam niedługo. Plac jest zamykany na noc, średnio co druga oprawa świeci mocno zielonym światłem 8-) Pozostałe oczywiście ciemne.
A, no i dawno nie widziałem tutaj kwadratówki z kloszem.
Ostatnio edytowano 23 września 2010, 22:56 przez parowozik, łącznie edytowano 1 raz
Przyjemnej podróży! Tylko uważajcie na PKP ;)
parowozik
 
Posty: 12
Zdjęcia: 47
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 22:16
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kwiaty opraw oświetleniowych

Postprzez Utilizer » 23 września 2010, 22:56

Zły temat

Ale zdjęcia świetne, ta kwadratówka ma LRF 400W :D

EDIT Moderatora - przeniosłem z tematu Kwiaty opraw oświetleniowych i temat teraz jest dobry (a zdjęcia i tak świetne) :)
Ostatnio edytowano 24 września 2010, 09:46 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesienie postów do innego wątku
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Przemyśl] Oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 24 września 2010, 09:56

parowozik prosimy o jak najwięcej zdjęć w tym wątku. Nie we wszystkie zakamarki Przemyśla można się udać będąc przejazdem natomiast jego mieszkaniec z pewnością zna miejsca pełne klasyków.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Przemyśl] Oświetlenie miasta

Postprzez leon0785 » 24 września 2010, 13:45

Prosimy o więcej zdjęć bardzo nam tu brakuje zdjęć z wschodniej Polski :D
leon0785
 

Następna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości