[Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez Witeku » 24 listopada 2015, 00:37

A te poprzednie paskudne oprawy nie były i tak na coś stylizowane?
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez teemto » 23 grudnia 2015, 13:29

Witam wszystkich!

W tym roku zauważyłem wymienione na LED oświetlenie uliczek w Naramowicach - Sarmacka i Słubicka. Pracuję w sąsiedztwie i kiedy jesienią zrobiło się ciemno po 17-tej kiedy kończę i wyjeżdżam z firmy patrzę, a tu na sąsiedniej uliczce takie ładne nowe lampy w dużej ilości. Oświetlenie wygląda estetycznie i kolor światła wreszcie jakiś normalny a nie pomarańczowa soda.

Ale,... No właśnie - ktoś projektując te lampy trochę przyoszczędził, bo światła jest mniej, niż było przedtem. Dodatkowo - nowe lampy mają dość ostro odcięte pole widzenia (generalnie - to zaleta) i poza tym zakresem jest ciemno. Byłoby wszystko fajnie, tylko prawy chodnik właśnie znalazł się już poza zasięgiem światła i jesy na nim zwyczajnie CIEMNO. Zdjęcia nieco przekłamują - mam w aparacie włączony WDR i w rzeczywistości na chodniku po stronie latarni jest ciemniej niż to mogłoby się wydawać ze zdjęcia.

A podobno te lampy po 21 się jeszcze ściemniają???

Obrazek Obrazek
teemto
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 grudnia 2015, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez qba » 25 grudnia 2015, 16:40

Podczas remontu odcinka ul Dąbrowskiego między Ogrodami a Przybyszewskiego zlikwidowano betonowe WZty z SGSami 203, a nowe wysięgniki zamontowano na istniejących i odnowionych słupach trakcyjnych. Co mnie zdziwiło zastosowano tam ... Malagi.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez CDM » 17 lutego 2016, 21:30

teemto napisał(a):Witam wszystkich!

W tym roku zauważyłem wymienione na LED oświetlenie uliczek w Naramowicach - Sarmacka i Słubicka. Pracuję w sąsiedztwie i kiedy jesienią zrobiło się ciemno po 17-tej kiedy kończę i wyjeżdżam z firmy patrzę, a tu na sąsiedniej uliczce takie ładne nowe lampy w dużej ilości. Oświetlenie wygląda estetycznie i kolor światła wreszcie jakiś normalny a nie pomarańczowa soda.

Ale,... No właśnie - ktoś projektując te lampy trochę przyoszczędził, bo światła jest mniej, niż było przedtem. Dodatkowo - nowe lampy mają dość ostro odcięte pole widzenia (generalnie - to zaleta) i poza tym zakresem jest ciemno. Byłoby wszystko fajnie, tylko prawy chodnik właśnie znalazł się już poza zasięgiem światła i jesy na nim zwyczajnie CIEMNO. Zdjęcia nieco przekłamują - mam w aparacie włączony WDR i w rzeczywistości na chodniku po stronie latarni jest ciemniej niż to mogłoby się wydawać ze zdjęcia.

A podobno te lampy po 21 się jeszcze ściemniają???

Obrazek Obrazek
ALe na Słubickiej jest chyba jaśniej, niż gdy Były tam kule OCP 70?
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez teemto » 5 marca 2016, 21:34

CDM napisał(a): ALe na Słubickiej jest chyba jaśniej, niż gdy Były tam kule OCP 70?

Hmmm - właśnie zupełnie nie pamiętam jak było wcześniej...

Ale !!! Za to w piątek (4 marca 2016) na sąsiędniej ulicy Skwierzyńskiej zostały zdjęte sodowe Strady 250 i na tych samych drewnianych słupach powieszono jakieś LED-owe Philipsy (nie wiem jeszcze dokładnie jakie - zerknę dopiero we wtorek).

Efekt oceńcie sami - poniżej screeny z kamery, która akurat testowo stała w oknie. Masakra. Na zdjęciu z lampą LED jest tak ciemno, że widać za budynkami tło podświetlone światłem z sąsiednich ulic...
(obydwa zdjęcia zrobione o godzinie 2 w nocy).

Obrazek

Obrazek
teemto
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 grudnia 2015, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez Whites86 » 5 marca 2016, 21:56

i o to własie chodzi, swiatło ma być na jezdni a nie na sąsiednich budynkach
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez teemto » 5 marca 2016, 22:03

Whites86 napisał(a):i o to własie chodzi, swiatło ma być na jezdni a nie na sąsiednich budynkach

Tylko zwróć uwagę np. na prostokątną pokrywę studzienki w chodniku (z lewej strony kadru) - po zmianie lampy jest ukryta w całkowitej ciemności. Kąt promieniowania tej lampy jest zdecydowanie za wąski do tak daleko od siebie rozstawionych słupów.

Zdjęcie nieco niweluje różnicę w jasności kadru bo kamera po prostu zwiększyła czułość przy słabszym oświetleniu (widać to po większym szumie na drugiej fotce). W realu jest jeszcze gorzej.
teemto
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 grudnia 2015, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez Utilizer » 5 marca 2016, 22:45

O widze że koło siebie mieszka dwoje forumowiczów :P Myślałem że Strady były 150W, jeśli to były 250-tki to na pewno jest wyraźnie ciemniej :roll:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez trojmiejski » 10 kwietnia 2016, 21:05

Parę fotek dziennych z Poznania, wkrótce wrzucę też nocne zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Poznań] Aktualny stan oświetlenia

Postprzez famabud » 11 kwietnia 2016, 09:29

Ciekawe co na mysli mial twórca tych trakcyjniaków z sl100. :roll:

Nie wiedziałem że w Poznaniu są Onyxy.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości