[Częstochowa] oświetlenie uliczne

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez cieszyn » 2 maja 2009, 20:56

oskard napisał(a):Może tylko ważniejsze trasy będą modernizować kompleksowo, a lokalne - na raty, co się jedna zepsuje, to wymienią. Ja bym za bardzo nie chciał, żeby zrobili to później, ja bym wolał żeby... w ogóle tego nie robili :!: :twisted: :lol: Łapy precz od naszych klasyków :!: ;)


Oskard, niestety, choćby nawet TROK zaczął działać, to i tak nie powstrzymasz modernizacji oświetlenia. Też bym chciał, żeby zostało jak jest teraz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 3 maja 2009, 11:38

Wiesz, TROK mógłby się zająć wybranymi osiedlami lub uliczkami mniejszymi niż nawet lokalne, a jak byśmy dobrze to robili, to kto wie, może energetycy zaczęli by coraz chętniej i życzliwiej na Nas patrzeć, i może dali by nam kiedyś do konserwacji i przerobienia jakiś odcinek ważniejszej drogi ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez Paweł » 4 maja 2009, 21:57

Jeszcze sporo klasyków w Częstochowie jest bo w pierwszym etapie modernizacji miały być wymienione oprawy na części a nie wszystkich ulicach.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 6 maja 2009, 17:51

Ale nawet chyba w ostatnim etapie nie wymienią wszystkich :?: Jakiś mały odsetek chyba zostanie, jakieś małe, piachowe uliczki :?:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez Paweł » 6 maja 2009, 22:44

Wątpię, zapewne docelowo chcą pozbyć się rtęci z ulic...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 6 maja 2009, 23:53

Chcieć to oni mogą ;) :lol: Ale nie wydaje mi się, żeby w tak wielkim mieście, jednorazowo stworzyli projekt wymiany "absolutnej", ja myślę (raczej mam nadzieję) że chodzi o zminimalizowanie ich ilości, żeby zmniejszyć koszty, a parę jak przeoczą, to chyba nie będą tak drobiazgowi i "drążyć" tego dalej nie będą. Na Targówku u nas, na Niedotrzymskiej też jak robili wymianę większości ulic, to ją zostawili, może dlatego że to obecnie bardzo krótka ulica i jest na niej tylko jedna oprawa, więc wygląda mi to na świadome przeoczenie ;)
Jakby co, można do nich napisać, zasugerować, powiedzieć o już "historycznej" wartości tych opraw... Jak się nie próbuje to się nie zyskuje ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez mateusz » 7 maja 2009, 14:44

OSKARD - Olsztyn to miasto tylko o jakieś 50-60 tys. mieszkańców mniejsze od Częstochowy a przed modernizacją było u więcej klasykó niż w Częstochowie przed modernizacją . Wystarczył rozstrzygnięty przetarg ,żeby w 2-3 miesiące obrobić wszystko ,wszystkie osiedla domków jednorodzinnych , ulice główne i boczne często nawet z wymianami słupów . Zdarzały się też "przeoczenia" ,ale niestety w krótkim czasie i o nich sobie przypomnieli. Pozostały jedynie tereny nie zarządzane przez miasto ,więc nie wiem jak to będzie w Częstochowie.............. :x
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez cieszyn » 7 maja 2009, 14:47

oskard napisał(a):Wiesz, TROK mógłby się zająć wybranymi osiedlami lub uliczkami mniejszymi niż nawet lokalne, a jak byśmy dobrze to robili, to kto wie, może energetycy zaczęli by coraz chętniej i życzliwiej na Nas patrzeć, i może dali by nam kiedyś do konserwacji i przerobienia jakiś odcinek ważniejszej drogi ;)


Tak, ale obawiam się, że wszystko "zabiją" normy unijne i ten nieodparty pęd do modernizacji (malagizacji :lol: ) oświetlenia :cry:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez oskard » 7 maja 2009, 15:36

Tak, ta cała unia to nasze przekleństwo, ja jakby co byłem przeciw, ale głosować jeszcze nie mogłem, a zresztą co by zmienił mój jeden głos :?: :| Wiedziałem, że jak się w to wdepnie, to całe otoczenie zmieni się obrzydliwie i często idiotycznie wbrew naszej woli, ale ludzie chcieli Europy!! Europyyy!!!!!!
... no to mają Europę. Na mojej kochanej Pradze wdarł się kapitał zagraniczny, likwiduje się fabryki a w ich budynkach robią jakieś lofty, inne bur :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kulturalne. Kamienice albo przerabiają na apartamenty, albo nawet rozbierają, tak jak na Chmielnej w Śródmieściu. Teraz jeszcze to Euro 2012 :evil: To Nas dobije do końca. Dla dwóch meczy rozwałą resztki tego, co jakimś cudem ostało się w czasie wojny, a nie wygląda estetycznie, pobudują mnóstwo tras, projektowanych na chybcika, bezmyślnie, po najniższej linii oporu. Targówek też na tym ucierpi, no i zniknie kolejna "klasykowa" ulica z mapy i to dosłownie - Naczelnikowska, to po niej będzie przebiegać obwodnica śródmieścia...
Sory za taki offtop, ale tak się jakoś przy okazji zebrało ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Częstochowa] oświetlenie uliczne

Postprzez DocBrown » 7 maja 2009, 15:51

Oskard, ja też jestem wielkim wrogiem UE !!
Też nie mogłem wtedy głosować, zobacz takich jak my było więcej, gdyby wtedy mieli prawa do głosowania, to prawdopodobnie nie bylibyśmy dziś w UE !
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości