Słupy oświetleniowe

Dyskusje na temat rodzajów słupów oświetleniowych i innych konstrukcji podtrzymujących oprawy oświetleniowe

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez qba » 8 sierpnia 2007, 21:30

U mnie w mieście też tak jest, że na jednej ulicy zaświeca sie najpierw część sodówek, a potem reszta. Tak samo są gaszone rano.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8342
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez KaszeL » 9 sierpnia 2007, 00:40

To chyba też normalka. Pamiętajcie, że lampy podczas rozruchu jednak zużywają nieco więcej prądu. Pewnie to takie zabezpieczenie przed przeciążeniem sieci.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez mateusz » 9 sierpnia 2007, 14:00

U mnie kiedyś na osiedlu w czasie zimy włączano najpierw jedną fazę i świeciła sie tylko co trzecioa latarnia, robił to chyba wyłącznik zmierzchowy a reszta latarni zapalała się dopiero o godzinie 17.30 myslę że robiono tak ze względów oszczędności jedanak na osiedlu było ciemno i wpłynęła skarga do spółdzielni i od kilku lat zapalają się już wszystkie latarnie :)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez qba » 9 sierpnia 2007, 20:31

U mnie (zależnie od pory roku) w nocy o określonej godzinie gaśnie co druga latarnia. Zrobili tak podczas modernizacji oświetlenia i wymiany wszystkich opraw na sodowe.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8342
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez elektryk » 26 sierpnia 2007, 15:22

A w Kraśniku w latach 2004-2006 zrobili taką oszczędność: Wykręcili z co drugiej oprawy lampę. Ale z tym gaszeniem w nocy co drugiej oprawy jest dobrym pomysłem ;)
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez KaszeL » 26 sierpnia 2007, 20:06

To wykręcanie to chyba średni pomyśł :) A gaszenie nocne, szczególnie opraw z więcej niż jednym źródłem jest dość popularne za granicą z tego co czytałem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez CDM » 27 sierpnia 2007, 20:50

:arrow: elektryk, a to pewne, ze z opraw powykrecali lampy? Zmierzam m.in do tego, że wykrecanie lamp w czynnych oprawach sodowych jest zwykła bezmyślnoscią. Gdyby ktoś chciał w późniejszeym czasie je z powrotem uruchomić, może się lekko zdziwić, gdy będzie miał do wymiany w oprawie uklad zapłonowy, a kto wie, czy także nie dławik
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez swietlik » 28 sierpnia 2007, 20:21

Fakt :!: Wykręcenie lampy powoduje, że układ zapłonowy generuje stale impulsy WN a to degraduje izolacje. Słyszałem, że są "inteligentne" TUZ-y, które się wyłączają po 10 minutach jeśli nie wystąpi spadek napięcia na lampie.

Ktoś napisał o zasilaniu lamp przez przetwornice, która jest we wnece słupa...
Odsyłam do stronki:
http://www.trimax.com.pl/
P.S. Oprawa Cosmo-ROSA (ta co na tej stronce) jest totalnie fatalna :twisted: :!: :!: Już wole Malagi i SL-y ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez KaszeL » 28 sierpnia 2007, 20:49

Kurcze, fajne te elektroniczne stateczniki. Ciekawe ile kosztują poszczególne modele :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Słupy oświetleniowe

Postprzez CDM » 28 sierpnia 2007, 21:12

Tak, sa takie uklady zapłonowe. W dawniejszych czasach w Poznaniu do opraw sodowych montowane były dodatkowe uklady, ktore przerywały obwód w oprawie w monencie awarii źródła. Obecnie np.część zapłonników philipsowskich SN 58 ma wbudowaną podobna opcję. Są niestety też tego minusy..Można sobie wyobrazic krótkotrwałe wachniecie napięcia, częsć lamp ulicznych wówczas gaśnie..ale niestety częsć z nich już nie odpali z powrotem, bo układ zapłonowy po ponownym podaniu napięcia nie moze odpalić źródła ( bo to musi ostygnać), więc wyłącza obwód.Zatem do momentu, gdy napiecie nie będzie rozłączone i podane po raz kolejny, taka lampa będzie ciemna, czyli przeważnie do następnego wieczoru.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słupy oświetleniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości