Co na słupach oświetleniowych

Dyskusje na temat rodzajów słupów oświetleniowych i innych konstrukcji podtrzymujących oprawy oświetleniowe

Re: Co na słupach oświetleniowych

Postprzez MRP200 » 11 czerwca 2015, 21:46

Skoro jest tam słoik to masz już odpowiedź. Wspominałem kilkakrotnie o tym na forum, że te dziwne wysięgniki do których wkładało się słoiki, były na potrzeby ochrony środowiska, a dokładniej do okresowego zbierania stałych zanieczyszczeń z powietrza. Dziś już się tego nie używa, bo są doskonalsze aparatury do tego zadania.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Co na słupach oświetleniowych

Postprzez qba » 11 czerwca 2015, 22:19

A mi przed laty chyba babcia mówiła, że to jest na świeczki, w razie awarii oświetlenia.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Co na słupach oświetleniowych

Postprzez Utilizer » 11 czerwca 2015, 22:40

MRP200 napisał(a):Skoro jest tam słoik to masz już odpowiedź. Wspominałem kilkakrotnie o tym na forum, że te dziwne wysięgniki do których wkładało się słoiki, były na potrzeby ochrony środowiska, a dokładniej do okresowego zbierania stałych zanieczyszczeń z powietrza. Dziś już się tego nie używa, bo są doskonalsze aparatury do tego zadania.

No tak właśnie przypuszczaliśmy, jeszcze teoria z pomiarem opadów była w miarę do uwierzenia ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia strona

Powrót do Słupy oświetleniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość