Pastorały

Dyskusje na temat rodzajów słupów oświetleniowych i innych konstrukcji podtrzymujących oprawy oświetleniowe

Re: Pastorały

Postprzez mirror » 6 lutego 2008, 20:33

Super foty. :)
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Pastorały

Postprzez cieszyn » 6 lutego 2008, 22:24

mirror napisał(a):Super foty. :)

Dzięki mirror ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pastorały

Postprzez cieszyn » 9 lutego 2008, 18:44

W mojej pasji tropienia pastorałów (i tego, co miały ciekawego w swoim brzuchu, w podstawie, tuż nad ziemią) dotarłem do archiwalnych zdjęć pastorałów wrocławskich.
Zdjęcia ze strony: http://www.garnek.pl

Z moich analiz wynika, ze i one były wyposażone w mechanizm korbowy oraz sprzęgło elektryczne. Widac na tamte czasy był to swego rodzaju standard.

A może Wy macie informacje, ze w Waszych miastach też były kiedyś pastorały :?: , czasem warto rzucić okiem na stronę/strony Waszego miasta, tam czasem jest taki dział - fotografii historycznych danego miasta, można tam wiele ciekawych zdjęć oświetlenia znaleźć. Przebogata w takie stare fotki jest jedna ze stron Cieszyna.

Piszcie więc coś o pastorałach w Waszych miastach :lol:

Pierwsze 2 foty to bardzo podobne ujęcia tego samego miejsca - Opery Wrocławskiej
Wybaczcie za prywatę, ale chcę dodać, że w tym gmachu, zaraz po II wojnie, aż do emerytury, śpiewał w zespole operowym mój wujek Alfred Czopek. Tak na marginesie, jestem może nie fanem, ale wielbicielem, lubię operę, muzykę klasyczną , oraz jazz (choć te podziały to śmieszna rzecz, bo albo muzyka jest dobra albo nie i tyle).
Mam masę zdjęć starego Wrocławia, ale to są negatywy 6x9 mojego Taty (lata ok. 1950-1985) i sporo czasu trzeba, żeby je zidentyfikować, czyli wybrać właściwe, potem zeskanować i pokazać. Ale wezmę się za to. Może niejedną starą oprawę tam odkryję ???

Ateraz idziemy już do zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Rynek Wrocławia (kto by tego miejsca nie rozpoznał???)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to prawdopodobnie rejon dzisiejszego Pl. Kościuszki (?)
Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pastorały

Postprzez rtęciówka » 9 lutego 2008, 21:41

W Myszkowie, to na 100% były pastorały ...z siedemnastego wieku :o Na siedemnastowiecznym dworcu kolejowym, który nadal jest w użyciu ;) Ale pastorały jako zabytki wywieźli na Zawierciański rynek i zamontowali na nich Alabany :x Kradzież :x :x :evil: :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Pastorały

Postprzez cieszyn » 9 lutego 2008, 21:49

rtęciówka napisał(a):W Myszkowie, to na 100% były pastorały ...z siedemnastego wieku :o Na siedemnastowiecznym dworcu kolejowym, który nadal jest w użyciu ;) Ale pastorały jako zabytki wywieźli na Zawierciański rynek i zamontowali na nich Alabany :x Kradzież :x :x :evil: :D


Spokojnie. Popatrz na to z drugiej strony - może dzięki temu je uratowali! Moze by już dawno stopiły się w wielkim piecu?

A dasz rade sfocić je w Zawierciu ???
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pastorały

Postprzez rtęciówka » 9 lutego 2008, 22:43

cieszyn napisał(a):
rtęciówka napisał(a):W Myszkowie, to na 100% były pastorały ...z siedemnastego wieku :o Na siedemnastowiecznym dworcu kolejowym, który nadal jest w użyciu ;) Ale pastorały jako zabytki wywieźli na Zawierciański rynek i zamontowali na nich Alabany :x Kradzież :x :x :evil: :D


Spokojnie. Popatrz na to z drugiej strony - może dzięki temu je uratowali! Moze by już dawno stopiły się w wielkim piecu?

A dasz rade sfocić je w Zawierciu ???

Pomijając kwestię cyfrówki, nie wiem kiedy będę miał czas :roll: A w wielkim piecu by nie skończyły. bo to zabytki :)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Pastorały

Postprzez cieszyn » 9 lutego 2008, 23:56

rtęciówka napisał(a):
cieszyn napisał(a):
rtęciówka napisał(a):W Myszkowie, to na 100% były pastorały ...z siedemnastego wieku :o Na siedemnastowiecznym dworcu kolejowym, który nadal jest w użyciu ;) Ale pastorały jako zabytki wywieźli na Zawierciański rynek i zamontowali na nich Alabany :x Kradzież :x :x :evil: :D


Spokojnie. Popatrz na to z drugiej strony - może dzięki temu je uratowali! Moze by już dawno stopiły się w wielkim piecu?

A dasz rade sfocić je w Zawierciu ???

Pomijając kwestię cyfrówki, nie wiem kiedy będę miał czas :roll: A w wielkim piecu by nie skończyły. bo to zabytki :)


Jak nie? To zobacz na świeży mój post w latarniach gazowych, tam piszą (podaję link: http://www.kobidz.pl/app/site.php5/getFile/5340 tak od str 122), że wiele gazowych latarni warszawskich skasowano w latach 80, mimio, iz miały status Zabytku!
To może spotkać także kwiaty, dla wielu stare rupiecie, dające na złomie kasę na flaszkę
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pastorały

Postprzez cieszyn » 13 kwietnia 2008, 22:49

Kolejny reportaż o warszawskich latarniach z pastorałami na górze:



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pastorały

Postprzez Paweł » 13 kwietnia 2008, 23:37

Super zdjęcia cieszyn :) W tych oprawach są mocne sodówki - co najmniej 150W więc bardzo widno jest na ulicach tak oświetlonych.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pastorały

Postprzez mateusz » 14 kwietnia 2008, 14:59

Te pastorały robi się chyba ze stali kutej
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2008, 14:05 przez mateusz, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5019
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słupy oświetleniowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości