Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez elektryk » 30 czerwca 2009, 16:38

DocBrown napisał(a):Tragicznie to wygląda :?

P.S. Znów sie forum chrzani, mój post wlazł nad post elektryka :?


Jak dla mnie to nie wygląda najgorzej ... Czy u was w Poznaniu też takie się stosuje ?? Jeśli tak to jest taka norma. Poza ZE Kraśnik widziałem takie w innych zakładach Lubzelu a także w rejonach Rzeszowskiego ZE
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez DocBrown » 30 czerwca 2009, 22:48

Na szczęście nie, w jednym miejscu w Obornikach jest rozpórka, ale wygląda zupełnie inaczej, może kiedyś ją sfocę. Jest wykonana dużo lepiej i nie szpeci. Te stosowane u was przypominają troche swastyke :lol:
DocBrown
 

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez elektryk » 3 lipca 2009, 18:28

DocBrown napisał(a):Na szczęście nie, w jednym miejscu w Obornikach jest rozpórka, ale wygląda zupełnie inaczej, może kiedyś ją sfocę. Jest wykonana dużo lepiej i nie szpeci. Te stosowane u was przypominają troche swastyke :lol:


Bo to zwykłe dwie listewki. Monter gdy chce założyć krzyżową rozpórkę na 4 przewodach, wycina otworek w jednej listewce, w ten otworek dopasowuje drugą i wiąże je drutem Al. Mi wygląd takowych nie przeszkadza, aczkolwiek na jednej linii monterzy zrobili okropny wymysł rozmieszczenia rozpurki na przyłączu trójfazowym w układzie płaskim linii. Sfocę to pokażę. Zakładanie rozpórek to chyba zarządzenie Polskiej Grupy Energetycznej, bo oprócz terenu działania ZE Kraśnik, rozpórki zakładane są w innych zakładach (dawnych rejonach) energetycznych Lubzelu.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez swietlik » 14 lipca 2009, 19:04

Michal napisał(a):
Jeszcze jednym ze sposobów jest łączenie przewodów poprzez karbowanie specjalnych tulei aluminiowych,jednak karbownicy nie posiadam i niestety nie mogę pokazać jak to się robi.Wrzucę fotkę jak trafię na takie polączenie będąc w terenie. ;)

To ja może wrzucę :P
Obrazek
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez DocBrown » 14 lipca 2009, 19:11

Podobno takie połączenia za pomocą karbowanej tulei to jedne z najgorszych, bo styk śniedzieje i po pewnym czasie może powodować dość znaczny spadek napięcia (tą informacje znalazłem na forum elektroda.pl)
DocBrown
 

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez swietlik » 14 lipca 2009, 19:14

DocBrown napisał(a):Podobno takie połączenia za pomocą karbowanej tulei to jedne z najgorszych, bo styk śniedzieje i po pewnym czasie może powodować dość znaczny spadek napięcia (tą informacje znalazłem na forum elektroda.pl)

Tak, to typowa opinia fachowców z elektrody.pl :lol:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez DocBrown » 14 lipca 2009, 21:15

Z postów gościa, który to napisał wynika raczej, że nie jest to typowy "fachoviec" z elki, a raczej ktoś kto naprawde się na elektrotech zna.
DocBrown
 

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez Michal » 14 lipca 2009, 21:26

DocBrown napisał(a):Podobno takie połączenia za pomocą karbowanej tulei to jedne z najgorszych, bo styk śniedzieje i po pewnym czasie może powodować dość znaczny spadek napięcia (tą informacje znalazłem na forum elektroda.pl)

Sniedzieje to styk w mozgu temu co to napisał.Jeżeli tuleja jest dobrana odpowiednio do przekroju przewodu i dobrze zakarbowana to nie ma prawa sie nic stać takie polączenia wykonuje się od dawna.Dzięki Doc za wrzucenie fotki. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez DocBrown » 14 lipca 2009, 21:34

Michał, ale to nie ja zapodałem tą fotę :lol:
Ale nic straconego, taki patent jest na lini przed moim domem, jutro to sfocę :)
DocBrown
 

Re: Osprzęt do linii napowietrznych niskiego napięcia

Postprzez Michal » 14 lipca 2009, 21:36

DocBrown napisał(a):Michał, ale to nie ja zapodałem tą fotę :lol:
Ale nic straconego, taki patent jest na lini przed moim domem, jutro to sfocę :)

Oj przepraszam nie doczytałem... ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron