stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez strike241 » 9 maja 2014, 23:07

Whites86 napisał(a):
strike241 napisał(a):Dzięki wszystkim ;) Takich stacji jeszcze parę znajdę ale od jutra mam 3 nocki a potem urlop do końca maja. może na nockach coś sfoce.
Co do opraw zewnętrznych żadna nie świeci już od 10 lat :(

zazdroszczę Ci tych nocek :roll:


Nocki są tragiczne :? Rob przełączenia na S/N lub inne roboty o 4 rano ja jestem nie przytomny. Trzeba uważać bardziej. Jak nie ma roboty awaryjnej to zaczynamy planowe i tak w kółko
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez Whites86 » 9 maja 2014, 23:16

strike241 napisał(a):
Whites86 napisał(a):
strike241 napisał(a):Dzięki wszystkim ;) Takich stacji jeszcze parę znajdę ale od jutra mam 3 nocki a potem urlop do końca maja. może na nockach coś sfoce.
Co do opraw zewnętrznych żadna nie świeci już od 10 lat :(

zazdroszczę Ci tych nocek :roll:


Nocki są tragiczne :? Rob przełączenia na S/N lub inne roboty o 4 rano ja jestem nie przytomny. Trzeba uważać bardziej. Jak nie ma roboty awaryjnej to zaczynamy planowe i tak w kółko

zazdroszczę, marze o nockach, a od kilku lat robie wiecznie na rano do 15-tej.... na nic nie ma czasu caly dzień do dupy w dodatku nic nie idzie załatwić zadnych rejestracji do lekarza , zadnych urzedow nic... w dodatku u mnie rano wstać to za karę...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez strike241 » 9 maja 2014, 23:18

Teraz rozumiem . My pracujemy na 3 zmiany. najbardziej lubie 2 zmiane od 14 do 22
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez swietlik » 10 maja 2014, 05:15

Super jest ten RS :!: Po architekturze widać, że to poniemiecka budowla. Izolatory przepustowe i odłączniki na rozdzielni 30kV wyglądają tak samo jak te, które są u nas w Poznaniu ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez strike241 » 10 maja 2014, 12:30

U nas w papierach figuruje jako PZ a nie RS. Chociaż niektórzy mówią ze jak jest trasformator to powinien być status GPZ
Kiedyś sieć 30 kV była bardzo popularna ;) Import i eksport miedzy krajami był w dziedzinie elektrotechniki jako dziedziny rozwijającej się był duży. Czytałem ksiażkę historia elektroenergetyki dolnośląskiej. Swietlik masz możliwość sprawdzenia lub dowiedzieć się jakiej produkcji są izolatory w tej stacji co mówiłeś?
Czy w Poznaniu macie produkcji przedwojennej Niemieckiej czy Produkcji Szpotańskiego? U nas te izolatory co widziałeś to Niemcy. Są sygnowane i datowane. Jak będę jeszcze w tej stacji to zobaczę bo na strychu leżały zapasy i porobię fotki sygnatur i datowania na nich ;)
Kiedyś miałem piękny przedwojenny katalog aparatury średnich i wysokich napięć SZPOTANSKIEGO. Piękne to były urzadzenia. Katalog ilustrowany czytelny duzo opisów. Jakbym miał możliwość to kupiłbym taki. Osobiście uwielbiam jego aparaturę przedwojenna. U nas we wrocławiu niestety można tylko spotkać aparaturę z okresu Hitlerjugend :cry:
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez KaszeL » 10 maja 2014, 19:06

Rewelacyjna fotorelacja, prosimy o więcej :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez strike241 » 10 maja 2014, 19:34

Teraz za dniach idę na urlop wiec będę miał przerwę z fotkami. Ale chce zrobić fotorelacje z aparatury łączeniowej S/N.
Chciałbym zrobić zdjęcia wszystkim , odłącznikom, rozłącznikom SN występujących we Wrocławiu. Zdjęcia były by podzielone na wszystkie typy modele i napięcie pracy.
Fotka ukazywałaby np rozłącznik w stanie zamkniętym i otwartym a nad fotka takiego rozłącznika jego dokładna nazwa Typ. producent. I opis jak sprawuje się w eksploatacji. Jego wady i zalety i na co trzeba uważać.
Mamy cała masę różnych modeli rozłączników i odłączników w terenie. A jest co pisać w tym temacie
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez swietlik » 10 maja 2014, 19:41

Obecnie w Poznaniu ostał się już tylko jeden obiekt z energetyką poniemicką. Na tym GPZcie/Elektrowni, jako wyposażenie rozdzielni 30kV i 6kV stanowią w większości poniemieckie urządzenia. Na generatorach, łącznikach WN, miernikach i przekładnikach kojarzę takich producentów: ASEA, Brown Boveri, Siemens, Ericsson, Siemens-Halske, Siemens-Schuckert, AEG i takie dziwna nazwa: "Zakłady Elektryczne S.Kleiman i Synowie". Jak nikt tymi urządzeniami się nie zainteresuje to wszystko pewnie trafi na złom. Na uzwojenia generatorów i miedziane szyny rozdzielni 6kV jest dużo chętnych. Obiekt ten ma być likwidowany...
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez strike241 » 10 maja 2014, 19:43

Błagam porób fotki puki jest co robić. jak najwięcej
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: stacje transformatorowe / transformatory dawniej i dziś

Postprzez elektryk » 10 maja 2014, 19:44

Ja też czytałem historie lubelskiej energetyki i pod okupacją odbywała się normalnie elektryfikacja regionu, niestety przy ofensywie ruskich, Niemcy część urządzeń zdemontowali i wywieźli do Niemiec, część wysadzili (elektrownie), a to co zostało zniszczyła Armia Czerwona :twisted:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości