Podbieranie prądu z linii napowietrznych

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Re: Podbieranie prądu z linii napowietrznych

Postprzez Mannerheim » 11 lipca 2010, 22:09

gdzieś obiło mi się o uszy ,że jak sie da odpowiednie trafo blisko słupa WN,to na tym trafie pojawi sie nap.Ja tego nie zamierzam próbować,bo nie wierzę w takie bajki.

Jest to możliwe, był nawet eksperyment w którym świetlówki wbite z ziemię pod przewodami WN zaczynały świecić...
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Podbieranie prądu z linii napowietrznych

Postprzez dawidizolator » 7 grudnia 2010, 20:50

dzięki za cenne info, niedaleko mojej chaty idzie WN to się potestuje :), wezme miernik cyfrowy i kilka rodzajów transformatorów, jeżeli miernik coś wskaże to nagram film.
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Podbieranie prądu z linii napowietrznych

Postprzez cieszyn » 7 grudnia 2010, 23:19

Teoretycznie jest to możliwe, prąd płynący w przewodach WN wzbudza naokoło niego pole magnetyczne, jeśli jego zasięg jest na tyle duży, żeby wejść w obszar naszej cewki "ssącej" energię z sieci WN, to jakiś tam prądzik się może wyindukuje, ale mały myślę, mały, sprawność i dobroć takiej cewki jest maluśka

Coś więcej "about it" jest tu :arrow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic858337.html
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podbieranie prądu z linii napowietrznych

Postprzez Jorgus » 8 grudnia 2010, 15:46

jakaś głupota...W nowych liniach Nn,oraz czasami Sn stosuje się "warkocz",więc o takiej "zarzutce"nie ma mowy.Poza tym,zawsze może przejeżdżać jakiś pracownik ZE,albo np.ZW.problem murowany.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Podbieranie prądu z linii napowietrznych

Postprzez cieszyn » 8 grudnia 2010, 15:51

Ale nie mówimyo zarzucaniou przewodu na linię przesyłową, tylko o umieszczaniu w pobliżu tej linii jakiegoś rodzaju cewki, w której powinno się zaindukować jakieś napięcie
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości