Awarie na liniach Sn i nn

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Whites86 » 13 maja 2014, 19:45

elektryk napisał(a):Dzięki :) Takiej wnętrzowej głowicy jeszcze nie widziałem. A w napowietrznych głowicach z izolatorami talerzowymi też widać poziom syciwa :?:

niestety nie widać ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez elektryk » 13 maja 2014, 20:34

A którędy dolewa się do takiej głowicy syciwa :?: Widać na zdjęciu to :?:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Whites86 » 13 maja 2014, 20:36

na gorze każdego izolatora przepustowego jest śruba, odkręca się ja i tam dolewa, na zdjęciach niestety jej nie widać
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez swietlik » 14 maja 2014, 04:55

Whites86 napisał(a):na gorze każdego izolatora przepustowego jest śruba, odkręca się ja i tam dolewa, na zdjęciach niestety jej nie widać

Na fazie S trochę widać tą śrubę ;)
W tej głowicy akurat widać, że trochę brakuje syciwa... ale są takie, które wyglądają jak puste a są pełne. Jak spotkam taka to zrobię zdjęcie.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez strike241 » 14 maja 2014, 10:39

elektryk napisał(a):Dzięki :) Takiej wnętrzowej głowicy jeszcze nie widziałem. A w napowietrznych głowicach z izolatorami talerzowymi też widać poziom syciwa :?:



W głowicy napowietrznej nie widać poziomu stanu syciwa bo niema jak. Tutaj izolatory przepustowe są porcelanowe a nie z tworzywa przeźroczystego jak we wnętrzowej. Ta głowica na zdjęciu na słupie jest to głowica 3GOn napowietrzna w układzie płaskim. Chociaż jest parę głowic napowietrznych np w Siechnicach gdzie maja dobudowany wskaźnik syciwa. Jest zamontowany do pokrywy głównej głowicy (taka rurka metalowa) a sam wskaźnik wygląda jak wskaźnik poziomu oleju stosowany w WOWR. Jak wrócę po wolnym to popstrykam foto przy okazji. Ze względu na kłopotliwa eksploatacje i awaryjność te głowice tego typu powoli zostają usuwane. swietlik ta głowica ma syciwa full wypas. W większości są napełnione do połowy lub puste :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Michal » 14 maja 2014, 21:07

Kilkanaście lat temu miałem "przyjemność" być świadkiem wybuchu napowietrznej kostuchny 15 kV. Byłem akurat w budynku, huk i błysk był taki jak podczas uderzenia konkretnego pioruna,a w promieniu 10 m do słupa zapaliła się trawa. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Elektroservice » 14 maja 2014, 21:26

Od czego ta trawa się zapaliła ? Od rozrzuconego płonącego oleju z rozsadzonej głowicy ?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez strike241 » 15 maja 2014, 10:58

Elektroservice napisał(a):Od czego ta trawa się zapaliła ? Od rozrzuconego płonącego oleju z rozsadzonej głowicy ?


Zazwyczaj tak. Przy rozsadzeniu głowicy towarzyszy wysoka temperatura i ciśnienie. Stopiony metal i rozgrzane syciwo spada dookoła słupa i zapala trawy itp
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez Elektroservice » 15 maja 2014, 11:29

Syciwo w tych głowicach to po prostu odpowiedni olej, tak ?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Awarie na liniach Sn i nn

Postprzez strike241 » 15 maja 2014, 11:47

Syciwo to taka strasznie lepka konsystencja. Były zwykłe syciwa i tzw nie ściekające. Te ostatnie stosowano w głowicach kablowych na słupach ze względu na utrudniony dostęp do głowicy i tym bardziej dolewkę. Syciwo to taki strasznie gesty olej i strasznie lepki. Jak zabrudzisz sobie nim ręce to zapomnij o myciu mydłem. Od razu benzyna lub rozpuszczalnik.
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości