kurs PPN - Poligon

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez elektryk » 5 marca 2016, 09:23

PKPENK napisał(a):Co do słupołazów na słupy wirowane to mówisz o takich w których trzeba taki pierdolnik przy stopach dokręcac?


Tak, nie wiem co to był za wynalazca :roll:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Whites86 » 5 marca 2016, 10:16

elektryk napisał(a):
PKPENK napisał(a):Co do słupołazów na słupy wirowane to mówisz o takich w których trzeba taki pierdolnik przy stopach dokręcac?


Tak, nie wiem co to był za wynalazca :roll:

no niestety EPV jest stożkiem, zwęża się ku górze, wiec nie da się na to wymyśleć uniwersalnych słupołazów
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez MRP200 » 6 marca 2016, 02:06

Tyle, że słupowłazy na słup drewniany i drzewowłazy to są wybitnie dwa różne osprzęty; jeśli tak to nazwać. W każdym razie jeśli mamy zamiar próbować wejść na słupowłazach na słup drewniany to zalecam daleko idącą ostrożność.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Whites86 » 20 kwietnia 2016, 19:34

mnie teraz czeka 6 tygodni tego....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Michal » 20 kwietnia 2016, 20:52

Co do technologii PPN na średnim , według mnie robione jest to trochę na siłę. Patrząc na koszty zakupu podnosnika do prac do 30 kV ( ponad milion ) do tego sprzęt ochronny oraz narzędzia , pewnie pod 50 tysi... Trzeba też wziąć pod uwagę fakt ,że dojazd podnośnikiem jest możliwy średnio do ok.50- 70% stanowisk bo reszta jest na podmokłych terenach, lasach gdzie żaden sprzęt nie dojedzie, czy terenach prywatnych lub polach gdzie właściel nie wpuści ekipy monterów. Rozumiem, że w PPN można posprzatać stację czy uzupełnić olej w głowicy, ale w przypadku pęknietego izolatora czy upalonego mostka i tak powinny zadziałać zabezpieczenia w GPZ więc tak czy siak mamy linie wyłączoną.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez amisiek » 20 kwietnia 2016, 20:54

Właśnie dziwi mnie to PPN na średnim. Osłony, ciężkie ubranie itp.
Pamiętam jak pokazywałem zdjęcia z Los Angeles, gdzie technicy podjeżdżali takim właśnie podnośnikiem do pracy PPN, mówiliście ile takie cudo kosztuje...
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Whites86 » 20 kwietnia 2016, 20:58

Michal napisał(a):Co do technologii PPN na średnim , według mnie robione jest to trochę na siłę. Patrząc na koszty zakupu podnosnika do prac do 30 kV ( ponad milion ) do tego sprzęt ochronny oraz narzędzia , pewnie pod 50 tysi... Trzeba też wziąć pod uwagę fakt ,że dojazd podnośnikiem jest możliwy średnio do ok.50- 70% stanowisk bo reszta jest na podmokłych terenach, lasach gdzie żaden sprzęt nie dojedzie, czy terenach prywatnych lub polach gdzie właściel nie wpuści ekipy monterów. Rozumiem, że w PPN można posprzatać stację czy uzupełnić olej w głowicy, ale w przypadku pęknietego izolatora czy upalonego mostka i tak powinny zadziałać zabezpieczenia w GPZ więc tak czy siak mamy linie wyłączoną.

prawie 2,5 miliona ;)
a co do dojazdu to fakt masz racje, u mnie z tym dojazdem jest jeszcze gorzej, bo średnio do 30% albo i mniej da się dojechać, reszta stoi na obsianych polach albo w bardzo ciężkim terenie
2 sprawa że same badania sprzętu na tych podnośnikach też do tanich nie należą, i trzeba to robić bardzo często, rękawice trzeba badać co 3 miesiące :!: , rękawy co 6 miesięcy, pozostały sprzęt jak drążki, omegi płachetki boczniki, co rok , samo przygotowanie sprzętu do pracy jest naprawdę bardzo czasochłonne... wszystko przed użyciem trzeba przemywać izopropanolem (w tym kosz , izolowaną część ramienia itp.) :roll:

tak pozatym jeden koleś drugiemu zdzielił taką omegą przez plecy to tamten padł na glebe :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Michal » 20 kwietnia 2016, 21:04

Czyli ktoś zarabia grube pieniądze i ma stałą fuchę, a operator sieci jak będzie dużo pracował w technoligii PPN to na kosztach wyłączeń pewnie będzie sukcesem jak wyjdzie na zero albo z mniejsza stratą. :)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Whites86 » 21 kwietnia 2016, 15:03

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Michal » 21 kwietnia 2016, 16:00

Jaki ładny amerykanski podnosnik. Mam kilka pytań: Czy te górne ramie jest z tworzywa?? , czy na koszu jest żurawik , czy z kosza jest sterowanie - czy w obu czy tylko w jednym. ;) I jeszcze jedno pytanie , co robiłeś tym drążkiem - zakładałeś uziemiacz w technologii PPN ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość