kurs PPN - Poligon

Dyskusje na temat linii przesyłowych i dystrybucyjnych oraz stacji transformatorowych

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez elektryk » 7 sierpnia 2015, 15:11

Whites86 napisał(a):
elektryk napisał(a):Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby poza poligonem ktoś wymieniał słupa pod napięciem

ja wymieniałem ;) ale na ASXie ;)


Nie chodziło mi o splot tylko o gołą linię. Ale słupa narożnego raczej nie wymieni się nawet na splocie
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Whites86 » 7 sierpnia 2015, 20:04

elektryk napisał(a):
Whites86 napisał(a):
elektryk napisał(a):Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby poza poligonem ktoś wymieniał słupa pod napięciem

ja wymieniałem ;) ale na ASXie ;)


Nie chodziło mi o splot tylko o gołą linię. Ale słupa narożnego raczej nie wymieni się nawet na splocie

oczywiście ze się wymieni co to za problem zaankrować ASXa o coś ? :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez KaszeL » 7 sierpnia 2015, 21:47

Kotwiczenie jest passé?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Michal » 8 sierpnia 2015, 08:16

Każda czynność ( np. wymiana izolatora,mostka, wiązałki, podłączenie przyłącza czy wymiana podstawy BM) wykonywana na linii napowietrznej czy kablowej jako praca pod napięcięm ma swoją instrukcję- kartę technoligiczną , w której jest opisane w jaki sposób, przy pomocy jakich narzędzi , sprzętu i w jakiej kolejności trzeba ją wykonać, jeżeli jej nie ma w wykazie to nie wolno jej wykonywać pod napięciem. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Whites86 » 8 sierpnia 2015, 10:22

Michal napisał(a):Każda czynność ( np. wymiana izolatora,mostka, wiązałki, podłączenie przyłącza czy wymiana podstawy BM) wykonywana na linii napowietrznej czy kablowej jako praca pod napięcięm ma swoją instrukcję- kartę technoligiczną , w której jest opisane w jaki sposób, przy pomocy jakich narzędzi , sprzętu i w jakiej kolejności trzeba ją wykonać, jeżeli jej nie ma w wykazie to nie wolno jej wykonywać pod napięciem. ;)

a jak to wygląda w praktyce to wiadomo ;) większości rzeczy by nie zrobił.. u mnie bardzo często wystawiają zlecenie na wymiane złącza pomiarowego pod napięciem, gdzie nie ma takiej technologii ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Michal » 8 sierpnia 2015, 22:39

Whites86 napisał(a):
Michal napisał(a):Każda czynność ( np. wymiana izolatora,mostka, wiązałki, podłączenie przyłącza czy wymiana podstawy BM) wykonywana na linii napowietrznej czy kablowej jako praca pod napięcięm ma swoją instrukcję- kartę technoligiczną , w której jest opisane w jaki sposób, przy pomocy jakich narzędzi , sprzętu i w jakiej kolejności trzeba ją wykonać, jeżeli jej nie ma w wykazie to nie wolno jej wykonywać pod napięciem. ;)

a jak to wygląda w praktyce to wiadomo ;) większości rzeczy by nie zrobił.. u mnie bardzo często wystawiają zlecenie na wymiane złącza pomiarowego pod napięciem, gdzie nie ma takiej technologii ;)


Zlecenie czy polecenie pisemne- bo tylko i wyłącznie na takie można wykonywać PPN. Na poleceniu musi być wpisany numer karty lub kart technologicznych. Jeżeli jest inaczej pracować nie wolno. Wszystko jest ok. do chwili gdy coś się stanie - wtedy prokurator.
Na przykład w kartach technologicznych jest min - jeżeli chodzi o oświetlenie uliczne - montaż wysięgnika oprawy , natomiast demontażu wysięgnika już nie ma. Czyli jak mamy np. wymianę oprawy i wysięgnika to teoretycznie w technologii PPN robić tego nie wolno. W PPN można wymienić tylko samą oprawę lub zamontować nowy wysięgnik i oprawę. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Whites86 » 8 sierpnia 2015, 23:49

Michal napisał(a):
Whites86 napisał(a):
Michal napisał(a):Każda czynność ( np. wymiana izolatora,mostka, wiązałki, podłączenie przyłącza czy wymiana podstawy BM) wykonywana na linii napowietrznej czy kablowej jako praca pod napięcięm ma swoją instrukcję- kartę technoligiczną , w której jest opisane w jaki sposób, przy pomocy jakich narzędzi , sprzętu i w jakiej kolejności trzeba ją wykonać, jeżeli jej nie ma w wykazie to nie wolno jej wykonywać pod napięciem. ;)

a jak to wygląda w praktyce to wiadomo ;) większości rzeczy by nie zrobił.. u mnie bardzo często wystawiają zlecenie na wymiane złącza pomiarowego pod napięciem, gdzie nie ma takiej technologii ;)



Zlecenie czy polecenie pisemne- bo tylko i wyłącznie na takie można wykonywać PPN. Na poleceniu musi być wpisany numer karty lub kart technologicznych. Jeżeli jest inaczej pracować nie wolno. Wszystko jest ok. do chwili gdy coś się stanie - wtedy prokurator.
Na przykład w kartach technologicznych jest min - jeżeli chodzi o oświetlenie uliczne - montaż wysięgnika oprawy , natomiast demontażu wysięgnika już nie ma. Czyli jak mamy np. wymianę oprawy i wysięgnika to teoretycznie w technologii PPN robić tego nie wolno. W PPN można wymienić tylko samą oprawę lub zamontować nowy wysięgnik i oprawę. ;)


to chya zależy od zakładu energetycznego jaką sobie ułożyli instrukcje, chętnie się wymienie z Tobą instrukcją z Energi i pokaże ci wzór przykładowego polecenia pisemnego PPN w Enerdze, nigdy nie było na żadnym z nich podanego numeru karty technologicznej, nawet na wzorze polecenia pisemnego w naszej instrukcji prac pod napięciem tego niema, i nie robie sobie tutaj jaj :roll:
jest jedynie adnotacja :prace wykonać zgodnie z obowiązującą instrukcją PPN do 1kV lub 30kV i dokładnie tą samą regułkę mówimy dyżurnemu podczas dopuszczania do pracy

a pisząc zlecenie uogólniłem to bo jest jest to równoznaczne z wystawieniem polecenia na daną prace bo każda praca w PPN musi być na polecenie pisemne
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez KaszeL » 9 sierpnia 2015, 01:55

Można pracować PN do 30kV? To brzmi trochę hardo ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez Whites86 » 9 sierpnia 2015, 16:07

KaszeL napisał(a):Można pracować PN do 30kV? To brzmi trochę hardo ;)

tak, ja mam takie uprawnienia ;)

coprawda jest to tylko czyszczenie urządzeń będących pod napięciem do 30kV technologią na mokro lub na sucho, dodatkowo do tego jest też dosycanie głowic i dokręcanie połączeń śrubowych
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: kurs PPN - Poligon

Postprzez elektryk » 4 marca 2016, 16:02

Kilka fotek z kursu PPN w Krasnobrodzie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linie napowietrzne i kablowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości