Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2010, 22:49

Albom tak stary jak 140-letni żółw, że już na oczy nie widzę, albo nie ma tam na tym linku żadnej oprawy ani windki ? :o :o :o
Na zdjęciu [Pumeksa] Widac elewację budynku, jakąś kratę na dole i żadnej oprawy :roll:

Może mi się nie wyświetlają wszystkie zdjęcia z tej strony?

Możesz to zdjęcie wgrać przez link i wskazać ową oprawę i mechanizm windkowy ? Nic tam nie widzę.
Na kolejnym (poniżej) zdjęciu całej ulicy owszem ledwo widać przewieszkę i jakąś oprawę, ale to nie o to zdjęćie chyba chodzi?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez Whites86 » 2 listopada 2010, 16:28

cieszyn napisał(a):Albom tak stary jak 140-letni żółw, że już na oczy nie widzę, albo nie ma tam na tym linku żadnej oprawy ani windki ? :o :o :o
Na zdjęciu [Pumeksa] Widac elewację budynku, jakąś kratę na dole i żadnej oprawy :roll:

Może mi się nie wyświetlają wszystkie zdjęcia z tej strony?

Możesz to zdjęcie wgrać przez link i wskazać ową oprawę i mechanizm windkowy ? Nic tam nie widzę.
Na kolejnym (poniżej) zdjęciu całej ulicy owszem ledwo widać przewieszkę i jakąś oprawę, ale to nie o to zdjęćie chyba chodzi?

faktycznie :evil: usuneli to zdjęcie zanim zdazyles zobaczyc :/ niema juz tego, :evil: ale skopiowalem ta fotke:
oto ona:
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez cieszyn » 3 listopada 2010, 00:10

Ło! No pięknie! :o


Widać oprawę na przewieszce, przymocowaną do dolnej części sprzęgła, jego zaś górna część umocowana jest do linki przewieszkowej.

Natomiast mechanizm korbowy i bęben zwijający linkę nośną nie wisi na połowie wysokości budynku, on jest gdzie indziej, to zdjęćie ma zbyt mały kąt widzenia, żeby dokładnie określić, gdzie to jest. Nie wykluczam, że mechanizm był w środku budynku, -kto wie? mogło i tak być

Dzięki za to zdjęcie - ciekawe, czemu to ktoś usunął z owego forum ? :?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez Whites86 » 3 listopada 2010, 15:14

cieszyn napisał(a):Ło! No pięknie! :o


Widać oprawę na przewieszce, przymocowaną do dolnej części sprzęgła, jego zaś górna część umocowana jest do linki przewieszkowej.

Natomiast mechanizm korbowy i bęben zwijający linkę nośną nie wisi na połowie wysokości budynku, on jest gdzie indziej, to zdjęćie ma zbyt mały kąt widzenia, żeby dokładnie określić, gdzie to jest. Nie wykluczam, że mechanizm był w środku budynku, -kto wie? mogło i tak być

Dzięki za to zdjęcie - ciekawe, czemu to ktoś usunął z owego forum ? :?

co jak co ale ja windke widze na tym budynku doskonale ;) zaznaczylem ją czerwoną strzałką, zieloną zaznaczylem dosc wyraźnie widoczną linkę odciągową
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez cieszyn » 4 listopada 2010, 00:55

No nie wiem, czy to jest ten mechanizm :roll:

Zdjęćie jest niewyraźne, windki raczej białe w części frontowej nie były, a tu widzimy dużo białego na tym czymś.

BYć może jest tak, jak pisze Adam, szukajmy więc kolejnych zdjęć, na pewno coś się windkowego znajdzie 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez Whites86 » 4 listopada 2010, 16:16

cieszyn napisał(a):No nie wiem, czy to jest ten mechanizm :roll:

Zdjęćie jest niewyraźne, windki raczej białe w części frontowej nie były, a tu widzimy dużo białego na tym czymś.

BYć może jest tak, jak pisze Adam, szukajmy więc kolejnych zdjęć, na pewno coś się windkowego znajdzie 8-)

moje przypuszczenia sa poparte tez tym ze w poscie w ktorym bylo to zdjecie jest ten cytat : "i to urządzenie do opuszczania lampy", wiec i inni tez to zauważyli, windka moze byc pomalowana bo zdjęcie pochodzi z pozniejszego okresu kiedy ta kamienica byla odremontowana i czesciowo zmienili jej wygląd, no ale ok, jak znajde jakies inne foty to zapodam
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez amisiek » 24 stycznia 2011, 16:13

Jedzie sobie pociąg ze stacji Frankfurt Hbf do stacji Frankfurt Flughafen...
Za oknem widzimy to:
Obrazek
Niby nic szczególnego, ale sokole oko zobaczy pewien detal
Obrazek
:)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez cieszyn » 24 stycznia 2011, 19:21

No nie! Ja nie mogę :o :o :o :o :o :o :o

:mrgreen: Amiśku mój Amiśku :mrgreen:

Gdy Amisiek Niemce zwiedza,
W przekonaniu mnie utwierdza
Że choć windki mało znane
W Niemcach jeszcze używane!


[ ... ]

[ ... ]

Tak mi się rzuciło ma mózg, że popełniłem szybko wierszyk taki ...

Dzięki wielkie!
Zawsze powtarzałem, że gospodarskie narody, jak Czesi, Niemcy czy Anglicy tak łatwo nie wyrzucają starych mechanizmów na szmelc!!!! To tylko u nas jest takie bezmózgowie

PRzecież tu mamy kompletny widok sprzęgła mech-elektr będącego najwyżej położonym elementem całego mechanizmy windy korbowej! Widzę (oby nie oczyma wyobraźni) linkę idącą blisko wysięgnika w dół, szkoda, ze w dole nie widać już zbyt wyraźnie, bo tam właśnie musi być bęben nawojowy z zapadką i dziurą na korbę - chyba to szczyt marzeń, żeby Amisiek kiedykolwiek tam jadąc, sfocił te bębny na dole słupa ????? :roll:

Oprawa z daleka przypomina ORZ-1, a właściwie OPR 400 lub też dość mocno czeskie oprawy na dworcu kolejowym w Czeskim Cieszynie (tu wielokrotnie pokazywane na forum)

Czyli jak coś jest funkcjonalne i proste, to wystarczy to tylko konserwować i będzie służyć laaaaaaata caaaaaaaaaaałe! Tak samo windki te służą do dziś na kolei brytyjskiej! Mój znajomy z GB posłał mi kiedyś fotki a ja Wam, nie mogę go jakoś namówić, żeby sfilmował taką windkę w akcji! To by był 1-szy taki film jaki byśmy ujrzeli! To idealne zastosowanie tego mechanizmu! Między torami nie ma miejsca na dźwig, zwyżkę, czy cokolwiek innego, poza tym wyjazd w górę na czymkolwiek grozi z bliskim spotkaniem z siecią trakcyjną! To się może źle skończyć, i właśnie tutaj z pomocą przychodzą stare, dobre mechanizmy windek korbowych. Ciekawe, ile tego jeszcze jest w RFN? :roll:

Szkoda, że to tak daleko, bo bym się tam wybrał i poprosił ichniejszych kolejarzy o pokręcenie korbą i zjazd oprawy

PS 1 - w wątku "Wierszyki ..." popełniłem jeszcze kilka innych zwrotek tego wierszydła - zainteresowanych odsyłam tutaj: :arrow: http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=27&t=787&p=101677#p101677

PS 2 - A czy mogę Amiśku pokazać te Twoje 2 korbowe foty na innym forum w Polsce?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez amisiek » 24 stycznia 2011, 19:45

Tak na szybko, bo pora spać (jutro bardzo rano muszę wstać)
cieszyn napisał(a):PS 2 - A czy mogę Amiśku pokazać te Twoje 2 korbowe foty na innym forum w Polsce?

Tak, ale zgodnie z licencją trzeba podać źródło i autora (wystarczy login i informacja, że z forum lighting-gallery). Jeśli to zrobisz, to jak najbardziej możesz, napisz, że licencja CC-BY-NC-SA i już :)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Winda korbowa do opuszczania opraw na przewieszkach

Postprzez cieszyn » 26 marca 2011, 22:49

Piękne, stare zdjęcie z Forum Gdańsk

Na uwagę zasługuje kunsztownie wykonane sprzęgło, co więcej, nad oprawą widać sprzęgło, ale to ciekawy model, takiegom jeszcze nie widział! Ma ono kółka, więc pewnie oprawa może podjechać ze środka ulicy nad chodnik (na lince nośnej), i tu dopiero jest opusczana
Szkoda, że nie widać więcej szczegółów, może sie mylę co do tego domyślnego opisu

Obrazek

[http://wolneforumgdansk.pl]
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości