Tabliczki ostrzegawcze

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez swietlik » 14 maja 2009, 19:11

Oto moje ostatnie zdobycze :oops:
Pierwsza tabliczka jest wyprofilowana typowo na drewniany słup. Druga, żółta jeszcze nie tak dawno wisiała przy rozdzielni w pewnej instytucji ;)
Obrazek
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez Edziu » 15 maja 2009, 06:45

Gratuluję nabytku, :D swoja drogą teraz chyba nie produkuje się metalowych tabliczek, są chypa tylko takie naklejane
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez Toczek » 15 maja 2009, 12:56

Produkują, ale na bardzo cienkiej blasze, ostatnio stawiali w okolicy słupy i na nich właśnie takie są.
Pozdrawiam,
Piotrek.
Avatar użytkownika
Toczek
 
Posty: 185
Zdjęcia: 163
Dołączył(a): 12 marca 2009, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez Michal » 16 maja 2009, 21:42

To ja dodam od siebie,żeby nie było nieporozumień,Świetlik te tabliczki zdobył w sposób jak najbardziej legalny,a w miejsce zdemontowanych przykręcił nowe-obowiązujące według normy PN-EN. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez Whites86 » 3 lipca 2010, 13:05

mam mozliwosc zdobycia wiecej tego typu tabliczek nietylko z napsiem pod napieciem ;)
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez elektryk » 3 lipca 2010, 17:29

A co znaczy Zasilanie dwustronne :?:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez MRP200 » 4 lipca 2010, 20:58

Zasilanie Dwustronne oznacza, że dane złącze kablowe zasilane jest z dwóch różnych trafostacji. Inaczej mówiąc spotykają się tam dwa kable zasilane z różnych trafostacji. Oczywiście oba kable nie mają pomiędzy sobą połączenia za wyjątkiem żyły PEN. Z jednej strony jest to informacja dla montera, że pomimo wyłączenia jednego obwodu takie złącze nadal jest pod napięciem. Takie rozwiązanie ma za zadanie zwiększenia niezawodności zasilania w stanach awaryjnych. W przypadku awarii odcinka kabla, możliwe jest wtedy poprzez przełożenie odpowiednich zwieraczy podanie zasilania z drugie strony.
Z kolei napis "Podział Sieci" oznacza, że dane złącze również zasilane jest z dwóch obwodów, tyle, że z tej samej trafostacji.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez cieszyn » 5 lipca 2010, 01:18

Takie przełączenie z jednej strony na drugą realizuje się tzw. sprzęgłem - ale nie wiem, czy to określenie fachowe, czy tylko żargonowe?

Czy ktoś może opisać, jak takie sprzęgło działa? może jakieś schematy czy fotki?

Miałem kiedyś z tym do czynienia, bo miałem w nadzorze dużą sieć LAN (obejmował kilka obiektów) i tam było zasilanie 2 stronne + agregat
Elektrycy na rozdzielni mówili, że przełączanie odbywa się za pomocą "sprzęgła" - zdaje się, ręcznego
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez MRP200 » 5 lipca 2010, 06:58

Z pojęciem "sprzęgła" spotkałem się na GPZ-cie. To rozłącznik lub wyłącznik, który łączył strony wtórne transformatorów WN/SN. W normalnym stanie pracy łącznik sprzęgłowy może być otwarty lub zamknięty.
Z tym przełączaniem zasilania na niskim napięciu za pomocą przekładania odpowiednich zwieraczy w złączach kablowych to miałem już sytuację, że z powodu uszkodzenia kabla nn pogotowie energetyczne też zrobiło takie przełączenie, żeby podać zasilanie od drugiej strony. Jak włożyli BM-y w szafie kablowej, to po zmierzeniu prądu jeszcze szybciej je wyjęli, bo za chwilę upaliłby się zasilacz. Wyszło prawie 400 A. Nie mieli innego wyjścia jak uszkodzony kabel naprawić.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Tabliczki ostrzegawcze

Postprzez elektryk » 5 lipca 2010, 14:29

A ja myślałem, że jak taka tabliczka Podział sieci jest na słupie, to jest to słup rozdzielczy, tzn. taki od którego odchodzą obwody różnych stacji.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości