Wyłącznik różnicowo-prądowy

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Wyłącznik różnicowo-prądowy

Postprzez cieszyn » 26 lutego 2010, 00:06

elektryk napisał(a):Skrzynka z S-ką na moim domu. Wcześniej była bardzo ciężka skrzynka żelazna z topikami, ale chodzili sprawdzać panowie z Lubzelu i była do wymiany.


my tu chyba mamy taki osobny wątek, gdzie pokazujemy same skrzynki rozdzielcze?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyłącznik różnicowo-prądowy

Postprzez bartek380V » 30 stycznia 2011, 09:53

Blokada esek w tym ukladzie to istotne rozwiazanie z punktu widzenia ZE poniewaz zabezpieczaja sie oni przed podaniem 2 lub 1 fazy od strony przylacza co mogloby uszkazac np silniki. Wg mnie ten pomysl ma smak :P Skad wiemy ze w tym domu nie ma silnikow ? Jesli jest kontynuacja blokad na linni do silnika to jest to madre, chyba ze silniki maja oddzielne zabezpieczenia elektroniczne od zaniku fazy.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Wyłącznik różnicowo-prądowy

Postprzez amisiek » 22 lutego 2012, 22:30

Mam pytanie do Was, czy spotkaliście się z bezpiecznikiem różnicowoprądowym, który odłącza w przypadku pojawienia się zbyt wysokiego napięcia zasilającego?
Wg mnie jest to swietny patent, który zabezpiecza sprzęt w domu w przypadku utraty zera na przyłączu i wynikającej z tego nierównomierności napięć.
Rosjanie mają taki patent, wygląda on tak
Obrazek
A tutaj jest film z demonstracją w praktyce: http://www.youtube.com/watch?v=EgA40HRQl2k (film w języku rosyjskim, napisałem do autora przy okazji innego z filmów, prawdopodobnie zrobię tłumaczenie na polski i będziemy mieli bardzo dobry poradnik).
Czy spotkaliście coś takiego w praktyce? Jeśli tak, to jaki to model i którego producenta?
Wg mnie świetny pomysł!
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Wyłącznik różnicowo-prądowy

Postprzez bartek380V » 22 lutego 2012, 23:18

Pierwszy raz to widze :o rzeczywiscie dobry patent ,nawet ma znak CE. Cos jakby zabezpiecz. nadnapieciowe itd.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Wyłącznik różnicowo-prądowy

Postprzez KaszeL » 22 lutego 2012, 23:36

Elektryk w UK pierwszy raz widzi zabezpieczenie nadnapięciowe? To już w Polsce takie mamy ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyłącznik różnicowo-prądowy

Postprzez Marek140 » 23 lutego 2012, 06:38

Całkiem niezłe takie zabezpieczenie nadnapięciowe ;)
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Wyłącznik różnicowo-prądowy

Postprzez bartek380V » 23 lutego 2012, 20:50

KaszeL napisał(a):Elektryk w UK pierwszy raz widzi zabezpieczenie nadnapięciowe? To już w Polsce takie mamy ;)

Tylko w automatyce przemyslowej :D ale to jeszcze nie moja partia. Oni tu nawet przepieciowek nie stosuja. W sieciach domowych praktycznie nie ma obowiazku stosowania takich urzadzen .
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Wyłącznik różnicowo-prądowy

Postprzez bartek380V » 7 września 2012, 17:26

Widze ze cisza w temacie wiec kolejne moje pytanie brzmi czy ktos z Was umie z autopsjii opisac czym rozni sie RCD przytosowane do niskich temp. od tego ktore tego znaczka nie ma. Chodzi mi o ten szronik a w nim symbol -25 . Analizowalem juz rozne typy zabezpieczen ze zlomu ,natoniast jak do tej pory nie mialem do porownania takiego RCD na mroz. Ciekawi mnie czy roznia tylko elementami elektronicznymi wewnatrz czy tylko obudowa itd?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości