Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez DocBrown » 24 sierpnia 2010, 21:03

Mam jeszcze jedno pytanie :)
Cewki prądowe tego licznika są nawijane drutem Cu o przekroju 1,5mm2 a taki drut ma obciążalność długotrwałą (o ile dobrze pamiętam) 20A, czy mogę w takim razie przepuszczać przez niego prąd max 20A pomimo tego że na tabliczce jest 5(10)A??
Chodzi mi po prostu o to by go nie spalić :)
DocBrown
 

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez bartek380V » 24 sierpnia 2010, 21:14

Tak jest to licznik wymagajacy wspolpracy z przekladnikami i posiada wyprowadzone konce i poczatki poszczegolnych faz oraz uzwojenia cewek napieciowych. Takie cudo moglo pracowac na podstacji lub rozdzielni. :)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez DocBrown » 24 sierpnia 2010, 21:16

Licznik udało mi się uruchomić, tylko nadal nie wiem co z tą obciążalnością :roll:
DocBrown
 

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez bartek380V » 24 sierpnia 2010, 21:22

Jak widac producent przewidzial obciazalnosc dlugotrwala 5 A a krotkotrwala 10 A . Cewka czy transf . to skupisko zwoi co pogarsza chlodzenie. Owszem pojedyncza zyle miedziana 1,5 mm2 moznaby obciazyc nawet 16 A ale nie cewke poniewaz tam chlodznie jest pogorszone gdyz zwoje sie stykaja i inne sa warunki chlodzenia.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez DocBrown » 24 sierpnia 2010, 21:44

Czyli nie poszaleje sobie z obciążeniem :roll: :(
DocBrown
 

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez Jorgus » 24 sierpnia 2010, 22:33

DocBrown napisał(a):Czyli nie poszaleje sobie z obciążeniem :roll: :(

no niestety nie

:arrow: Michał,mam taki sam licznik co Doc,tyle że mój jest na 110V,co ciekawe jest do niego podłaczony przekaźnik ziemnozwarciowy-chyba RTe :? .Po co on tam jest podłączony :?: przecież to tylko 110V.Niewiem czy na pewno ,ale ten licznik co mam,to podobno służył na kolei :|
Żeby niebyło kupy śmiechu ze mnie-pytam sie,bo tym nigdy sie nie zajmowałem
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez MRP200 » 26 sierpnia 2010, 06:50

bartek380V napisał(a):Jak widac producent przewidzial obciazalnosc dlugotrwala 5 A a krotkotrwala 10 A.

Jest nieco inaczej. Wartość bez nawiasu to obciążalność znamionowa, natomiast wartość w nawiasie to obciążalność dopuszczalna długotrwała.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez DocBrown » 26 sierpnia 2010, 10:22

Czyli mogę bez obaw przepuszczać przez niego 10A :)
Dzięki MRP200 za poinformowanie jak to naprawde jest z tymi obciążalnościami liczników, zawsze myślałem, że dopuszczalna długotrwała to ta bez nawiasu, a ta w nawiasie to jest dopuszczalna "w porywach".
DocBrown
 

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez MRP200 » 26 sierpnia 2010, 13:53

Bez obaw. Spotkałem już licznik o obciążalności 10(80) A (prod. Schlumberger) i spokojnie działał na zabezpieczeniu przedlicznikowym 63 A.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Licznik Kilowatogodzin Prądu Trójfazowego Transformatorowy

Postprzez DocBrown » 26 sierpnia 2010, 16:13

Skoro już o licznikach temat, to mam jeszcze jedno pytanie :)
Jak wiadomo licznik jednofazowy ma dwie cewki, napięciową, oraz prądową, może uda mi sie zdobyć licznik A2 który niestety ale posiada cewkę napięciową na 120V, natomiast jego cewka prądowa jest o ile pamiętam na 10A. Czy mogę go użyć do sieci na 220V, ale w taki sposób, że likwiduje mostek i zasilam cewke napięciową z trafa 220/110V, a przez prądową przepuszczam obciążenie ?
Czy to będzie działało i licznik będzie liczył prawidłowo ?
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości