Stycznik TSM-1 problem

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Stycznik TSM-1 problem

Postprzez DocBrown » 26 sierpnia 2010, 16:55

Witam. Co jest przyczyną niepewnego działania stycznika TSM-1 ?
Stycznik w stanie dość dobrym, nic nie jest wyłamane nic się nie zacina, a mimo to czasami "nie łapie" jak powinien, a czasami jest OK. Czasem złapie dobrze i jest cicho, czasem lekko burczy, czasem dzieje się coś dziwnego i stycznik bardzo głośno burczy na dodatek nie zamyka styków. Co może być przyczyną takich problemów i jak to naprawić ?
DocBrown
 

Re: Stycznik TSM-1 problem

Postprzez Jorgus » 26 sierpnia 2010, 21:05

chyba zdycha cewka :?
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Stycznik TSM-1 problem

Postprzez DocBrown » 26 sierpnia 2010, 21:42

To nie cewka, przyczyna może sie wydawać nieprawdopodobna, ale okazało się, że to jednak to :o :shock:
Rdzenie od wieloletniego "sklapywania" się ze sobą były sklepnięte na gładko, za pomocą noża do tapet porobiłem rowki wzdłuż przerw między blaszkami rdzeni i dokładnie wyczyściłem środek stycznika, po tym zabiegu problem znikł jak ręką odjął, stycznik łapie za każdym razem i burczy tylko troche, zatem problem się rozwiązał :) Swoją drogą często spotykam się z dość hałaśliwymi TSM/MSM, wydaje mi się, że to częsta dolegliwość tych styczników, dopada ona również niemieckie ID/IDX, ale jednak chyba znacznie rzadziej, bo spośród posiadanych przeze mnie IDków tylko jeden troche buczy, a TSM/MSM prawie każdy słychać :mrgreen:
DocBrown
 

Re: Stycznik TSM-1 problem

Postprzez MRP200 » 27 sierpnia 2010, 07:16

Z takimi "dolegliwościami" styczników TSM-1 spotykałem się wielokrotnie. Najczęściej naprawa kończyła się wymianą całego wnętrza stycznika, tzn. elektromagnesów i cewki, a czasami całego stycznika.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp


Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości