Pozycja pracy styczników - jak to w końcu jest z tym ?

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Pozycja pracy styczników - jak to w końcu jest z tym ?

Postprzez DocBrown » 28 września 2010, 20:42

Witam wszystkich. W tym temacie prosiłbym o wypowiedzi dotyczące pozycji pracy wszelakich styczników, interesuje mnie głównie info o tych najpopularniejszych modelach jak np TSM-1, MSM-1, stare, niemieckie ID oraz IDX, SCNS, SC itp. Wiem, że na pewno SCNS-102 musi pracować w pozycji wiszącej zwora musi być w pionie i jej zawias na dole, słyszałem kiedyś od pewnej osoby że również TSM powinien wisieć na "ścianie" lub innej pionowej powierzchni, jednak chciałbym to dokładnie zweryfikować :) Użytkuje kilka TSMów oraz IDków w pozycji stojącej przykręcone do podłoża i póki co żaden sie nie uszkodził, jednak chciałbym mieć pewność, że tak może być. Jeśli pozycja pracy styczników wyżej wymienionych ma jakieś znaczenie, to mógłby mi ktoś napisać jakie ? Logicznie myśląc doszedłem do wniosku, że w przypadku SC/SCNS istotne jest ich położenie aby można prawidłowo gasić łuk, natomiast czy to samo odnosi się do TSM itp ?
DocBrown
 

Re: Pozycja pracy styczników - jak to w końcu jest z tym ?

Postprzez swietlik » 30 września 2010, 19:35

Jak dla ciebie to raczej nie ma znaczenia ;)
Na pewno nie osiągniesz prądów znamionowych tych styczników, więc nie ma obawy o gaszenie łuku czy przegrzewanie styków prądowych.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Pozycja pracy styczników - jak to w końcu jest z tym ?

Postprzez DocBrown » 30 września 2010, 19:40

swietlik napisał(a):Jak dla ciebie to raczej nie ma znaczenia ;)
Na pewno nie osiągniesz prądów znamionowych tych styczników, więc nie ma obawy o gaszenie łuku czy przegrzewanie styków prądowych.


No na mój użytek pewno tak, ale ogólnie to jak to jest ?
DocBrown
 


Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości