Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez Jorgus » 3 kwietnia 2011, 10:26

witam :!: mam zesuta klawiatura ale teraz pisze z tej ekranowej i niejest mi to latwe.
fotky:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
przyklad dla takiego klucza :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
to jest klucz do wylanczana trafa zywicznego ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:mrgreen:
Obrazek
ze sruba
Obrazek
Obrazek
lep:
Obrazek
Obrazek
sruba,a raczej lep sruby M8 i M12
Obrazek
podreczny klucz do lekkiej roboty:
Obrazek
Obrazek
kluczyk do kłódki(i kloda)
Obrazek
Obrazek

mam nadzie,ze nie pojdzie ten temat do kosza ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez amisiek » 3 kwietnia 2011, 15:53

Nie pójdzie. Gdzie oprócz energetyki stosuje się trójkątne klucze? Kolejarze używają kwadratów.
P.S. Znam te klucze, nawet kiedyś korzystałem, miałem blokadę w samochodzie zamykaną na taki klucz. Do tego kłódka, która w zasadzie była tylko po to, by złodzieja przekonać, że to tylko ona trzyma blokadę.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez Jorgus » 3 kwietnia 2011, 18:14

amisiek napisał(a): Gdzie oprócz energetyki stosuje się trójkątne klucze?

z tego co wiem,to te klucze są używane przez elektryków.Osobiście nigdzie ich nie widziałem,w żadnym sklepie z narzędziami ich nie ma.

Ten klucz ,co na pierwszej fotce,on jest używany do KWS'ów/OWS'ów ,Ten z długą rączką do wyłączania trafa żywicznego,reszta to zwykłe klucze.Ten co uszkodziłem,to miałem odkręcić mim parę śrub od kołowrotu,łby były zgnite,a gwint nie poddał się bez "puknięcia".

A Tych kłódek "elektrycznych"już się prawie nie używa... :(
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez bartek380V » 3 kwietnia 2011, 22:09

Widzialem kiedys bardzo stary betonowy slup oswietleniowy ktory ,,kapliczke,, mial na kwadraciaka. A jakim kluczem recznie mozna by zlaczyc oswietlenie w napowietrznej slupowej szafce szafce TRAFO ? BO tez kiedys takie cudenko widzialem :)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez cieszyn » 3 kwietnia 2011, 22:14

Jorguś - ja mam kilka pytań:

1. Piszesz, że nie ma tych kluczy w sklepie - to skąd je masz? :roll: ;)

2. [używany do KWS'ów/OWS'ów ] - czy chodzi Ci o Kopalniane Wyłączniki Stycznikowe? A "OWS" to też jakiś Wyłącznik stycznikowo-transformatorowy ?

3. Do czego służy ta zębatka na końcu klucza?

4. Gdzie się produkuje takie klucze?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez Jorgus » 4 kwietnia 2011, 15:23

cieszyn napisał(a):Jorguś - ja mam kilka pytań:

1. Piszesz, że nie ma tych kluczy w sklepie - to skąd je masz? :roll: ;)


znalazłem na złomowisku,dałem za to coś koło 6zł

2. [używany do KWS'ów/OWS'ów ] - czy chodzi Ci o Kopalniane Wyłączniki Stycznikowe? A "OWS" to też jakiś Wyłącznik stycznikowo-transformatorowy ?


KWS-kopalniany wyłącznik stycznikowy.OWS-ognioszczelny wyłącznik stycznikowy

3. Do czego służy ta zębatka na końcu klucza?

do otwierania tych urządzeń,co napisałem wyżej

4. Gdzie się produkuje takie klucze?

niestety tego to niewiem.Coś słyszałem o Sosnowcu,ale nie dam pewności.

bartek380V napisał(a): A jakim kluczem recznie mozna by zlaczyc oswietlenie w napowietrznej slupowej szafce szafce TRAFO ? BO tez kiedys takie cudenko widzialem :)

Nie bardzo rozumie o co Ci chodzi :?
Czyż byś miał na myśli wyłącznik,do którego do obsługi trzeba taki kluczyk :?: Nigdy tego nie widziałem,no,może nie zwróciłem uwagi :oops:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez MRP200 » 4 kwietnia 2011, 20:09

Ze śrubami o łbie trójkątnym spotkałem się w silnikach i oprawach w wykonaniu EX (przeciwwybuchowym). Tego rodzaju śruby miały zapobiec naprawom przez osoby niepowołane. Niekiedy elektrycy konserwatorzy sami robili takie klucze z kawałków rurek.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez lampawls » 4 kwietnia 2011, 20:11

Śruby/zaślepki z łbem trójkątnym czasami widziałem w hydrantach zewnętrznych.
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez bartek380V » 5 kwietnia 2011, 08:23

Kiedys kiedy bylem na praktykach w ZE ,raz bylismy pod slupową napowietrzną stacja TRAFO . Przy skrzynce rozdzielczej nn byla taka oslonka na klódke a tam otwor. KOles powiedzial mi ze to awaryje wlaczanie oswietlenia ulicznego ?? :cry: i ze jest potrzebny tam klucz. Z tego co sie dalej domyslilem jest tam wylacznik warstwowy ktory bocznikuje stycznik oswietlenia ulicznego. PRAWDA TO ? Stosuje sie takie cos ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Klucze do śrub o łbie trójkątnym

Postprzez MRP200 » 5 kwietnia 2011, 09:11

Możliwe że w starszych szafkach oświetleniowych. We współczesnych szafkach jest przełącznik podający napięcie na cewkę stycznika albo bezpośrednio (załączenie ręczne) albo poprzez zegar (praca automatyczna). Z kolei kilka lat temu spotkałem w całkiem nowym sterowniku sygnalizacji ulicznej niewielkie drzwiczki otwierane kluczem kwadratowym. To tzw. panel policyjny i umożliwia przełączenie sygnalizacji z trybu "kolor" na "żółty pulsujący"i odwrotnie, bez ingerencji we wnętrze sterownika.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Następna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości