Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez artuled » 14 października 2008, 21:57

CDM napisał(a)::arrow: Artuled, witaj na forum!! Chodzi po prostu o to,że jest pewne pomieszanie pojęć, potocznie lampą nazywa się jakąkolwiek oprawę, żyrandol, czy nawet całą latarnię, a tak naprawdę lampa, to źródło światła, czyli to, co wkręcamy do oprawy (nie do lampy).

Acha rozumiem o co chodzi że lampa czyli żarówka,
oprawa to co innego.tak :?: ?.
artuled
 

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez cieszyn » 14 października 2008, 22:02

artuled napisał(a):
CDM napisał(a)::arrow: Artuled, witaj na forum!! Chodzi po prostu o to,że jest pewne pomieszanie pojęć, potocznie lampą nazywa się jakąkolwiek oprawę, żyrandol, czy nawet całą latarnię, a tak naprawdę lampa, to źródło światła, czyli to, co wkręcamy do oprawy (nie do lampy).

Acha rozumiem o co chodzi że lampa czyli żarówka,
oprawa to co innego.tak :?: ?.


Tak - właśnie tak!

Ty to masz szczęście. Ja jak tu startowałem i nazwałem oprawę lampą, to mi się tak na forum oberwało dużymi lietrami, że mało od razu stąd nie odszedłem :lol:

A tak przy okazji - foty jakieś będziesz tu pokazywał ? Wiesz jak je załączać ? :?: :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez artuled » 15 października 2008, 07:40

cieszyn napisał(a):
artuled napisał(a):
CDM napisał(a)::arrow: Artuled, witaj na forum!! Chodzi po prostu o to,że jest pewne pomieszanie pojęć, potocznie lampą nazywa się jakąkolwiek oprawę, żyrandol, czy nawet całą latarnię, a tak naprawdę lampa, to źródło światła, czyli to, co wkręcamy do oprawy (nie do lampy).

Acha rozumiem o co chodzi że lampa czyli żarówka,
oprawa to co innego.tak :?: ?.


Tak - właśnie tak!

Ty to masz szczęście. Ja jak tu startowałem i nazwałem oprawę lampą, to mi się tak na forum oberwało dużymi lietrami, że mało od razu stąd nie odszedłem :lol:

A tak przy okazji - foty jakieś będziesz tu pokazywał ? Wiesz jak je załączać ? :?: :roll:

A co do zdjęć to będą w grudniu albo w styczniu 2009r.a na razie nic nie obiecuję ,ale się postaram .
powód brak aparatu i komórki.
jak dostane w prezęćie .to zrobię jedno zdjęcie . :D :!: .
artuled
 

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez Paweł » 15 października 2008, 13:17

artuled napisał(a):prezęćie
Co znaczy to słowo :?: :roll:

Zainstaluj sobie Firefoxa'a 3 z wbudowanym sprawdzaniem poprawnej pisowni...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez artuled » 15 października 2008, 13:31

Paweł napisał(a):
artuled napisał(a):prezęćie
Co znaczy to słowo :?: :roll:

Zainstaluj sobie Firefoxa'a 3 z wbudowanym sprawdzaniem poprawnej pisowni...

prezent ,teraz się zgadza.
artuled
 

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez Bartek » 5 stycznia 2009, 22:04

bardzo lubię te samochody z podnośnikiem i moim marzeniem jest się przejechać do góry i na dół ,1raz pozwolili mi usiąść na
podnośnik i całkiem fajnie bo czułem się prawie jak elektryk ,a gdyby mnie pozwolono wymieniać żarówki to by było jeszcze lepiej :D .

Moim marzeniem jest przejechać się za kierownicą star'a 28(oczywiście podnośnik) :mrgreen:

Coś CDM wspominał, że w ENEI jeżdżą jeszcze STARy 28/29.
Czy 28 mają jeszcze swe oryginalne diesle zwane "gruźlikami" bardzo "chętnie" zapalające w zimie :?:
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez Michal » 5 stycznia 2009, 22:27

Bartek napisał(a):
bardzo lubię te samochody z podnośnikiem i moim marzeniem jest się przejechać do góry i na dół ,1raz pozwolili mi usiąść na
podnośnik i całkiem fajnie bo czułem się prawie jak elektryk ,a gdyby mnie pozwolono wymieniać żarówki to by było jeszcze lepiej :D .

Moim marzeniem jest przejechać się za kierownicą star'a 28(oczywiście podnośnik) :mrgreen:

Coś CDM wspominał, że w ENEI jeżdżą jeszcze STARy 28/29.
Czy 28 mają jeszcze swe oryginalne diesle zwane "gruźlikami" bardzo "chętnie" zapalające w zimie :?:

Bartek o tych pojazdach,min Star 28 mogę Ci napisać wykład :D -jeżdziłem takim sprzętem prawie 2 lata-bez wspomagania układu kierowniczego i z niesynchronizowaną skrzynią biegów.Stary 28 z oryginalnym silnikiem typu S 530A1 o mocy 100KM i pojemności 6,23 litra( popularne rechoty czy grużliki)są spotykane już bardzo rzadko,najczęściej właśnie w podnośnikach koszowych.Niestety mój "rechot" jest już dawno na złomie.W Starze 200,który mam obecnie jest silnik SW 400 na licencji Leylanda,stosowany min w autobusach Autosan H 9 ,ładowarkach Fadroma Ł 200 i kombajnach Bizon. :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez Whites86 » 24 marca 2009, 20:20

ja na amerykanskim forum znalazlem cos takiego:
normal_003~15.jpg
normal_003~15.jpg (42.36 KiB) Przeglądane 2459 razy

http://www.lighting-gallery.net/gallery ... at=0&pos=3
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez swietlik » 24 marca 2009, 21:45

Niby zwykła wymiana lamp a monter wystrojony jak szczur na otwarcie kanałów :lol: :lol: :D
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez cieszyn » 24 marca 2009, 23:12

swietlik napisał(a):Niby zwykła wymiana lamp a monter wystrojony jak szczur na otwarcie kanałów :lol: :lol: :D


Biedni ci Amerykanie - nie wymyślili czegoś tak genialnie prostego jak . . . . . - kto zgadnie?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości