Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez swietlik » 24 września 2007, 11:50

Co do przenośnego uziemiacza to przypomina mi się pewna historia :)
Pewna ekipa miała za zadanie dokonać przeglądu szyn, zabezpieczeń i aparatów po stronie niskiego napięcia w zakładzie przemysłowym. Było to rano w sylwestra, zakład nie pracował więc mogli wyłaczyć trafo zasilające. Wyłączyli trafo odłącznikiem, założyli uziemiacz po stronie nn i dokonali przeglądu. Jako, że był to sylwester to bardzo się spieszyli.
Po przeglądzie jeden z pracowników poszedł załączyć tarfo... tym samym zapomniał, że po stronie niskiego napięcia jest nadal załozony uziemaicz. Błysneło niesamowicie :!: Transformator o mocy 1MVA szedł na pełnym zwarciu. Wyłączyły go co prawda topiki po stronie średniego, jednak szkody były dość spore. Odłącznik do wymiany i ucierpiały szyny wychodzące z trafa po stronie niskiego napięcia. Monterzy mieli 2 dni roboty. Sylwestra jak i Nowy Rok spędzili w tym zakładzie :| .
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez KaszeL » 24 września 2007, 20:31

Huh, chciałbym zobaczyć zniszczenia po takim zwarciu. Chociaż swoją drogą, to dziwię się, że przy tej mocy szlak nie trafił uziemiacza.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8651
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Pojazdy i sprzęt elektromonterów

Postprzez swietlik » 25 września 2007, 09:35

Uziemaicz pewnie przeżył ;) Raz mialem w rękach taki, bykł bardzo ciężki, przewody były z grubych warkoczy miedzianych. Uziemiacz ma ratowac życie wiec musi wytrzymywac duże prądy zwarciowe.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

pojazdy

Postprzez cieszyn » 22 lutego 2008, 00:27

Michal napisał(a):Nikt tego od wczoraj nie oglądał :?: :?: :!: :!: Po co ja się męczę :?: :evil: ;)


Cierpliwości ...

A co ja mam mówić, jak 10 lutego zrobiłem szerokie opracowanie nt. świecenia latarni gazowych ? viewtopic.php?f=9&t=152&p=16025&hilit=Auer#p16025
Do dzis nikt nie odpowiedział - spada ostatnio coś aktywność na Forum, ja zresztą sam już też nie biegam tak, jak kiedyś.

PS. - mam pytanie, czy podnośnik w trakcie pracy musi mieć wysunięte podpory boczne? - jakoś tego na zdjęciu nie widzę ;) (ale nie znam się na tym , więc tylko pytam)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez CDM » 22 lutego 2008, 10:51

:arrow: cieszyn teoretycznie tak, jednak przy tak małej wysokości, jak na fotce z tą stradą, jeśli nie ma potrzeby się obracać, nic się nie stanie. Szybciej monter podjedzie do góry i wymieni źródło, niż operator wystawi podpory.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez mateusz » 22 lutego 2008, 18:01

Michał - widzę ,ze posługujesz się też zwykłą drabiną :D Ale sam chyba nie możesz jeżdzić samochodem z wysięgnikiem ,bo ktoś musi obsługiwać podnośnik ,kiedy Ty jesteś w koszu
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez cieszyn » 22 lutego 2008, 18:08

mateusz napisał(a):Michał - widzę ,ze posługujesz się też zwykłą drabiną :D Ale sam chyba nie możesz jeżdzić samochodem z wysięgnikiem ,bo ktoś musi obsługiwać podnośnik ,kiedy Ty jesteś w koszu


No właśnie! Zawsze byłem ciekawy, czy w koszu są manipulatory do sterowania koszem przez osobę w nim będącą ???????
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 22 lutego 2008, 22:17

Cieszyn aktywność spada bo nie zapodajesz tyle zdjęć co kiedyś... A zatem do dzieła :D :D :D
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez cieszyn » 22 lutego 2008, 22:46

neon44 napisał(a):Cieszyn aktywność spada bo nie zapodajesz tyle zdjęć co kiedyś... A zatem do dzieła :D :D :D


Neon, wiem, żartujesz. Ale moja aktywność, nawet gdybym teraz pół roku nic nie robił na forum, wystarczy na długie miesiące....

Odpowiem na serio:

Spadek aktywności może mieć różne przyczyny, losowe, zimowe osłabienie, różne prywatne sprawy itd.
Jednak mimo wszystko wydaje mi sie, że wielu z nas (sorry, ale pominę siebie) wykazuje zbyt małą aktywność .... :cry:

Boli mnie również brak reakcji adminów na wiele spraw ogólnych tego forum, które zostały tu podniesione a nie doczekały się odpowiedzi i zdecydowanych rozwiązań.
Z doświadczenia życiowego wiem, że odwlekanie takich rozstrzygnięć w nieskończoność z reguy źle się kończy
A jest tego trochę, choćby mój wątek "Dublowanie wątków, co robimy" -> otóż nic nie robimy, dalej dublujemy wątki, mamy juz powoli groch z kapustą, nie wiem, czemu się Admini temu nie przyglądają ?

A sprawa usuwania i kopiowania wątków bez powiadamiania userów ? itd. itp.
Zawsze mogę zostać prywatnym wielbicielem oświetlenia, niekoniecznie działając na forum, ale póki co - jeszcze mi się chce tu działać bo mam nadzieję, że Forum będzie podwyższać swój poziom, i to nie tylko ilością zdjęć, ale także zasadami działania, organizacją treści forum, w miarę szybkim rozwiązywaniem postulatów i uwag userów itd. Może inym to nie przeszkadza, mnie zaś taki stan spraw trochę tak :(

Tak to widzę i mówię szczerze, a czas pokaże, jak się sprawy forum i mojej aktywności będą miały . . . . . :|

neon44 napisał(a):Cieszyn aktywność spada bo nie zapodajesz tyle zdjęć co kiedyś... A zatem do dzieła :D :D :D


Pokazanie wszystkich fotek z Wocławia zajmie mi spoooooooooooooooro czasu, rozumiem, że w tym czasie nie muszę robić innych, nowych ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Michal » 22 lutego 2008, 23:52

mateusz napisał(a):Michał - widzę ,ze posługujesz się też zwykłą drabiną :D Ale sam chyba nie możesz jeżdzić samochodem z wysięgnikiem ,bo ktoś musi obsługiwać podnośnik ,kiedy Ty jesteś w koszu

Mam sterowanie w koszu i mogę sam obsługiwać podnośnik. :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości