Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez elektryk » 21 listopada 2010, 20:56

Właśnie od tej słupowej S.T. nie odchodził żaden obwód oświetleniowy, a szafki takie były produkowane na dwoje drzwi - z jednej strony nn, z drugiej oświetlenie. Widziałem otwarte obydwie części, z jednej strony (nn) był wyłącznik główny oraz 6 BM (2 obwody nn). Z drugiej strony szafki która jest przeznaczona do oświetlenia było kilka gniazd z bezpiecznikami topikowymi. Może po prostu gdy nie ma oświetlenia ulic, te bezpieczniki są niepodłączone.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez MRP200 » 22 listopada 2010, 07:15

Możliwe, że te szafy były produkowane w jakimś standardzie, ponieważ akurat z takim rozwiązaniem spotkałem się: jedna strona to pola liniowe, natomiast druga strona - rozdzielnia oświetlenia ulicznego.
W przypadku nieczynnej rozdzielni oświetlenia ulicznego, w tej części nie będzie nawet licznika energii.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez mirror » 30 kwietnia 2011, 21:13

Ja uwielbiam szafy bezpiecznikowe. Codziennie zaglądam do szafy bezpiecznikowej w kościele i zapalam oraz gaszę światło. Przełączanie tych bezpieczników daje mi taką radość.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez cieszyn » 30 kwietnia 2011, 22:39

Mirror - czyżbyś była kościelnym? ;)

Jakie tam rodzaje lamp zapalasz?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez Whites86 » 1 maja 2011, 05:25

nie wiem czy bylo juz cos o zlaczach kablowych ;) wiec przedstawiam zlącze kablowo pomiarowe ZK1
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i jeszcze betonowy fundament do tego ZK
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez mirror » 1 maja 2011, 19:07

cieszyn napisał(a):Mirror - czyżbyś była kościelnym? ;)

Jakie tam rodzaje lamp zapalasz?

Nie jestem kościelnym a zapalam żyrandole i lamy do oświetlania krypty krzyżackiej przy zachrystii. Można powiedzieć, że jestem przewodnikiem po krypcie krzyżackiej. Opowiadam o czasach, bitwy pod Grunwaldem, o krzyżakach.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez elektryk » 8 lutego 2012, 15:51

Złącza kablowo-pomiarowe, zdjęcia z lata. Nie znam się na oznaczeniach szafek za bardzo :roll: więc pytam co znaczy np. ZK 1+2P lub ZK 3j
Złącze na 2 przyłącza (WLZ zalicznikowe)
Obrazek

Zaglądamy do środka :mrgreen:
Obrazek

Podstawy bezpiecznikowe PBD-2, złącze do 3 kabli, wersja szafki do układu TN-C, ta część chyba nie jest dostępna dla odbiorcy :roll:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podstawa licznikowa (z prawej) i zegara sterującego (po lewej). Na dole po lewej miejsce na bezpiecznik S czyli zabezpieczenie przedlicznikowe jak i całej linii zalicznikowej. Ta część jest dostępna dla odbiorcy, np. aby wyłączyć zasilanie domu
Obrazek

Obrazek
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez Whites86 » 8 lutego 2012, 17:20

stawiamy identyczne zlącza z lamela ;) to zlącze to ZK 3 +1P 2 pole puste do zabudowania , ale widze ze u was dają miedziane mostki :mrgreen: :mrgreen: u nas przeszli na aluminiowe bo i tak byly zamieniane :mrgreen:
widze tez jedną totalną bzdurę, ktos nasypal piachu przed podpięciem kabla :roll: glupota totalna wes potem przygotuj kabel do podpiecia jak po sama gore nasypany jest piach niewspomne o pomiarze skutecznosci uziemienia, wystarczy ze piach dosypany jestrówno z poziomem ziemi, w dodatku podstawy usyfione :roll:

tak pozatym zostawili to otwarte ?? u nas odrazu by zginelo a kabel zostalby ucięty przy samej ziemi :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez elektryk » 8 lutego 2012, 21:25

Wtedy linia była jeszcze niepodłączona, za złączem widać słup ze stacją, nie było jeszcze na niej transformatora. Nie wiem w sumie po co stawiali osobną stacje dla tego jednego domu, bo jest on dosłownie w polu ale niedaleko stodół... Od tego złącza poprowadzili jeszcze kabel jakieś pół kilometra dalej i tez tam za stodołą postawili drugie złącze. Obecnie gdy linia pracuje na 100% szafki są zamknięte
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez bartek380V » 8 lutego 2012, 21:51

Warto byloby zalozyc osobny watek na temat zlacz kablowych. Tam mozna by opisac wszystkie rodzaje zlacz i przedstawic wszystkie tajemnicze nazwy np ZK 3E w praktyce bo na pewno nie wszyscy wiedza z czym to ,,sie je,, ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości