Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez cieszyn » 8 lutego 2012, 22:05

elektryk napisał(a): Nie wiem w sumie po co stawiali osobną stacje dla tego jednego domu,
może w planach było, że z tej jednej szafki w przyszłości wyszło by zasilanie do kolejnych kilku nowych domków ? (stąd też następna szafka stoi dość daleko, bo ta, "obskoczy" swoje najbliższe okolice)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez MRP200 » 8 lutego 2012, 22:57

cieszyn napisał(a):
elektryk napisał(a): Nie wiem w sumie po co stawiali osobną stacje dla tego jednego domu,
może w planach było, że z tej jednej szafki w przyszłości wyszło by zasilanie do kolejnych kilku nowych domków ? (stąd też następna szafka stoi dość daleko, bo ta, "obskoczy" swoje najbliższe okolice)

Za dużo szczegółów nie wiemy co do budowy 0,5 km odcinka linii kablowej, ale można założyć, że grunt został podzielony na działki budowlane, ale na razie chętnych nie ma więc postawili na razie dwa złącza, czyli tam gdzie są odbiorcy. Przyszłych odbiorców podłączy się albo za pomocą mufy odgałęźnej, chyba że na kablu zostawiono zapasy na granicach działek, a wtedy przyszli odbiorcy zastaną podłączenie na tzw. wcinkę.
bartek380V napisał(a):Warto byloby zalozyc osobny watek na temat zlacz kablowych. Tam mozna by opisac wszystkie rodzaje zlacz i przedstawic wszystkie tajemnicze nazwy np ZK 3E w praktyce bo na pewno nie wszyscy wiedza z czym to ,,sie je,, ;)

Dla zainteresowanych, chętnych zgłębić znaczenie oznaczeń złącz kablowych i nie tylko polecam tą stronkę: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=elkabel%20katalog&source=web&cd=2&ved=0CDMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.elkabel.pl%2Fhtm%2Fprodukcja%2Felkabel_katalog.htm&ei=Te8yT7fYKszDtAapx-mpDA&usg=AFQjCNEyeRJRxLz_kzBK0Sx89O7dMHJ-Iw&cad=rja
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez cieszyn » 8 lutego 2012, 23:07

Czyli tak jak przewidywałem, szafka jest lekko, czy inaczej, wyliczeniowo nadmiarowa, pozwalając w przyszłości zasilić nowych odbiorców
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez Whites86 » 9 lutego 2012, 17:49

MRP200 napisał(a):Za dużo szczegółów nie wiemy co do budowy 0,5 km odcinka linii kablowej, ale można założyć, że grunt został podzielony na działki budowlane, ale na razie chętnych nie ma więc postawili na razie dwa złącza, czyli tam gdzie są odbiorcy. Przyszłych odbiorców podłączy się albo za pomocą mufy odgałęźnej, chyba że na kablu zostawiono zapasy na granicach działek, a wtedy przyszli odbiorcy zastaną podłączenie na tzw. wcinkę.

u nas zadnych wcinek czy tez muf się niewykonuje jesli chodzi o dostawianie nowych złącz kablowych, zazwyczaj podpina się nowy kabel do istniejącego juz zlącza kablowego i dobudowuje projektowane obwody, w przypadku zaprojektowanych złącz kablowych ktore na chwile obecną nie maja byc postawione a linia kablowa jest ukladana w miejscu w ktorym ma stac złącze zostawiany jest spory zapas kabla ktorego w przyszlosci bedzie mozna wydostac na zewnatrz , przeciąc i postawic złącze,2 sprawa na fotkach elektryka w zlączu kabel podpięto śrubami poprzez zastosowanie koncówek kablowych, u mnie niestosuje się koncówek kablowych tylko podpina kabel bezpośrednio pod V - klemy podwójne lub pojedyncze (wg potrzeb) wygodne i proste w zastosowaniu , wystarczy klucz imbusowy ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez MRP200 » 9 lutego 2012, 21:31

Użyte przeze mnie pojęcie wcinka to dokładnie to co Whites86 wcześniej opisał, czyli zapas kabla przecinamy i oba końce podpinamy w złączu na sposób "kabel na kabel".
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez Michal » 9 lutego 2012, 21:50

MRP200 napisał(a):Użyte przeze mnie pojęcie wcinka to dokładnie to co Whites86 wcześniej opisał, czyli zapas kabla przecinamy i oba końce podpinamy w złączu na sposób "kabel na kabel".


Myślę,że jako "wcinkę" chodziło o wykonanie specjalnej mufy trójnikowej ,zalewanej żywicą.Wykonuje się to bez przecinania kabla i można zrobić nawet pod napieciem. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez cieszyn » 9 lutego 2012, 21:54

Michał zdaje się kiedyś pokazywał taką mufę na zdjęciach krok po kroku, ale może mylę, może chodziło o inną mufę :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez elektryk » 9 lutego 2012, 21:56

Te nową linie wykonywała chyba firma prywatna wybrana w przetargu dlatego zrobione jest inaczej
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez Michal » 9 lutego 2012, 22:00

cieszyn napisał(a):Michał zdaje się kiedyś pokazywał taką mufę na zdjęciach krok po kroku, ale może mylę, może chodziło o inną mufę :roll:


Takiej chyba nie,pokazywałem natomiast zwykłą mufę rur termokurczliwych,a taka zalewana trójnikowa nie jest zbyt skomplikowana w montażu. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Skrzynki i szafy bezpiecznikowe

Postprzez Whites86 » 10 lutego 2012, 15:17

Michal napisał(a):
cieszyn napisał(a):Michał zdaje się kiedyś pokazywał taką mufę na zdjęciach krok po kroku, ale może mylę, może chodziło o inną mufę :roll:


Takiej chyba nie,pokazywałem natomiast zwykłą mufę rur termokurczliwych,a taka zalewana trójnikowa nie jest zbyt skomplikowana w montażu. ;)

ciekawostką jest rowniez to ze u nas w rejonie zaprzestano stosowania tych trójników ze wzgledu na zbyt duzą awaryjnosc, byl czas ze wiekszosc uszkodzen kabli jakie naprawialismy bylo wlasnie w takich trójnikach :roll:

MRP200 napisał(a):Użyte przeze mnie pojęcie wcinka to dokładnie to co Whites86 wcześniej opisał, czyli zapas kabla przecinamy i oba końce podpinamy w złączu na sposób "kabel na kabel".

ja myslalem ze chodzi wlasnie o uzycie trójnika :) ale ok male nieporozumienie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron