Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez elektryk » 11 stycznia 2008, 17:50

Są stare gniazda i nowe w których jest wkładka topikowa. Czy w starych, białych żeby wyłączyć obwód trzeba go nacisnąć :?: :?
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez FOX » 11 stycznia 2008, 19:51

tam jest taka wsuwka z bezpiecznikiem która razem z nim wychodzi i razłącza obwód-chyba ale może ktoś lepiej to pamięta :D
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez CDM » 25 maja 2008, 12:57

To przykład starego typu zabezpieczeń napowietrznych. te już są nieczynne. Od dołu wkręcało się do nich główkę k2 z wkładką BI.
Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez moog » 13 października 2009, 19:20

A czy były kiedyś gniazda i główki bezpiecznikowe z gwintem E14 :?: Wydawało mi się, że gdzieś takie widziałem.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez MRP200 » 14 października 2009, 13:16

Porcelanowe gniazda bezpiecznikowe do opraw montowane na liniach napowietrznych to gniazda typu BNu. Do niedawna były jeszcze produkowane (a może są i nadal).
Te obecnie stosowane mają trochę inną konstrukcję, a bezpiecznik jest już wkręcany za pomocą typowej główki. Obudowę mają z czarnego PCW.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez Jorgus » 20 września 2010, 22:23

moog napisał(a):A czy były kiedyś gniazda i główki bezpiecznikowe z gwintem E14 :?: Wydawało mi się, że gdzieś takie widziałem.

Elpor(nie wiem jak to się teraz nazywa)produkował bezpieczniki E14,więc gniazda na pewno też ;)

MRP200,te nowe plastikowe gniazda bezpiecznikowe dość często "znikają"ze słupów,oczywiście ZN.Z tego co wiem,to takie gniazdo starczy odpowiednio szarpnąć i uciąć przewody :mrgreen: Oczywiście ja tego nie zalecam, lepiej kupić w hurtowni za to coś koło 30PLN ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez MRP200 » 21 września 2010, 07:15

Czyli ktoś zadaje sobie tyle trudu, wchodząc na słup, tylko po to, żeby zdemontować gniazdo bezpiecznikowe. A co z odbiorem (np. oprawą uliczną). Zostaje podpięty na krótko??.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez Jorgus » 21 września 2010, 09:10

MRP200 napisał(a):Czyli ktoś zadaje sobie tyle trudu, wchodząc na słup, tylko po to, żeby zdemontować gniazdo bezpiecznikowe. A co z odbiorem (np. oprawą uliczną). Zostaje podpięty na krótko??.

no dobra,powiem szczerze,nie daleko mnie jest kilka ulic-prawie w lesie.W pierwszej kolejności "znikają"gniazda ,a następnej nocy warkocz.Jak zadzwoni ktoś na UM,to ZE natychmiast przyjedzie zobaczyć że niema linii.Na następny dzień zawsze przyjeżdżają z nowym warkoczem i biją rekordy--->oczywiście leżąc pod płotem.Ostatnio założenie warkocza na siedem słupów +podłączenie zajęło im...Uwaga...4godziny :!: czyt.przyjechali o ósmej odjechali o dwunastej.Oni chyba mają płacone od browara a nie od godzin/akcji/dnia,czy jak tam mają ;)

MRP200,ostatnio ci elektrycy zrobili (na jednym słupie )dość ciekawy pomysł,ciekawe czy zgadniesz co.Podpowiem-chodzi o pewne "zabezpieczenie"-o ile mogę tak to nazwać ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez amisiek » 21 września 2010, 09:17

Czyżby 230V na obudowie? Czy może kolce, takie same, jak chronią niektóre kamery czy baterie ogniw słonecznych?
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Gniazda bezpiecznikowe do opraw

Postprzez Whites86 » 21 września 2010, 16:48

Jorgus napisał(a):no dobra,powiem szczerze,nie daleko mnie jest kilka ulic-prawie w lesie.W pierwszej kolejności "znikają"gniazda ,a następnej nocy warkocz.Jak zadzwoni ktoś na UM,to ZE natychmiast przyjedzie zobaczyć że niema linii.Na następny dzień zawsze przyjeżdżają z nowym warkoczem i biją rekordy--->oczywiście leżąc pod płotem.Ostatnio założenie warkocza na siedem słupów +podłączenie zajęło im...Uwaga...4godziny :!: czyt.przyjechali o ósmej odjechali o dwunastej.Oni chyba mają płacone od browara a nie od godzin/akcji/dnia,czy jak tam mają ;)


Jorgus nie za duzo szczegółow ? ;) pozatym Piwa w pracy sie nie pije :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Następna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości