Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Dyskusje na temat izolatorów, bezpieczników, rozdzielnic, urządzeń sterujących itp

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez matit1 » 14 maja 2014, 22:12

A co to za książeczka/kartka pod gniazdami bezpieczników na pierwszym zdjęciu?
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez paweo » 14 maja 2014, 22:12

MercuryFenix napisał(a):
paweo napisał(a):Zabytek - w sam raz do kolekcji :D

Ja bym się za takim czymś nawet nie oglądał :)
Raczej dla złomiarzy

Ja bym to przyjął, jak ktoś by opłacił przesyłkę, postawienie na miejscu i podłączenie do... :)
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez Elektroservice » 15 maja 2014, 10:12

Jak ktoś ma miejsce to może taką szafkę w kolekcji mieć, ale wypadałoby ją porządnie odrestaurować :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 15 maja 2014, 11:28

Rozłącznik w części oświetleniowej :?: :o Ta szafka chyba nie była malowana z 20 lat. U nas co 10 lat maluje się szafki stacyjne, drzwi do stacji wnętrzowych, do wnęk słupowych oraz metalowe słupy, wszystko na brąz :)

Ja trochę cykam się tych gołych szyn w metalowej szafce :roll: Mogą być przebicia :? Chyba jakoś nie dużo odbiorców "świeci" z tej stacji, skoro tylko 63 A :mrgreen:

A i jeszcze jedno - co to za dziwne oznaczenia obwodów tzn. Obwód 100, Obwód 200, Obwód 300 :?:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez Whites86 » 15 maja 2014, 16:00

elektryk napisał(a):
A i jeszcze jedno - co to za dziwne oznaczenia obwodów tzn. Obwód 100, Obwód 200, Obwód 300 :?:

standardowe oznaczenia , co w tym dziwnego ? każdy następny słup lub złącze nazywa się np. 101 102 103 itp. odczepy to np. 103/1 złącza tak samo np. Z-301 Z-302

u was jak to jest oznaczane ? wg mnie nie ma lepszego oznakowania obwodów, wszystko czytelne
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 15 maja 2014, 16:55

Whites86 napisał(a):
elektryk napisał(a):
A i jeszcze jedno - co to za dziwne oznaczenia obwodów tzn. Obwód 100, Obwód 200, Obwód 300 :?:

standardowe oznaczenia , co w tym dziwnego ? każdy następny słup lub złącze nazywa się np. 101 102 103 itp. odczepy to np. 103/1 złącza tak samo np. Z-301 Z-302

u was jak to jest oznaczane ? wg mnie nie ma lepszego oznakowania obwodów, wszystko czytelne


U nas obwody są oznaczane np. "Kierunek Las", a w nowych stacjach "Obwód - słup nr ...". Słupy są numerowane od 1 do końca obwodu (ostatni słup np. 10), a pierwszy słup drugiego obwodu tej stacji zaczyna się np. od numeru 11. Stacje są oznaczone symbolem "6-...", łączniki SN symbolem "1-...", a złącza kablowe SN (malutkie prefabrykowane RS-y) symbolem "ZK-SN 3-..." Za to złącza oznaczane są symbolem: "(numer złącza)-(numer stacji po szóstce)", a ostatnio dołożyli jeszcze jeden znak na końcu oznaczający ilość kabli dochodzących do złącza, przykładowo złącze nr 120-530-2 jest to złącze zasilane ze stacji nr 6-530 i dochodzą do niego 2 kable. Tak samo oznacza się szafki oświetleniowe, np. Sz.O. 12-372, czyli jest to szafka zasilona ze stacji nr 6-372.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez Whites86 » 15 maja 2014, 17:28

czyli totalny klem bem :roll: niewyobrażam tam sobie szukania słupa np. 28 :roll: , a tak jade i widze ze mam przed sobą 303 a szukam ( np 411) widze od razu że mam nie ten obwód i jade szukac od razu innego, nie musze objeżdzac końca obwodu by zobaczyć na czym się konczy :roll: tymbardziej jeśli z rozdzielnicy wychodzi kabel i idzie gdzieś tam daleko od razu na słup i nie ma po drodze złączy że nie idzie tak od razu zlokalizować z jakiej stacji wychodzi , u mnie na opisie jest np obw 100 kierunek las, ale co mi to da skoro las mam wokoło :mrgreen: , przy 3 cyfrowej numeracji gdzie pierwsza liczba zawsze oznacza numer obwodu jest dużo łatwiej wszystko jest bardziej czytelne i uporządkowane, np widzisz nr 109/11 to od razu wiesz że to 11 słup z odgałęzienia z obwodu 100 które odgałęzia się na słupie 109 , jak dla mnie to najlepszy i najbardziej czytelny system oznakowania słupów/złącz

stacje w rejonie tczewskim zaczynają się liczbą T- 5XXX lub te nowsze T- 5XXXX np T-5434 Tczew Jagiełły , odłączniki mają tez numery zaczynające się na 5 - 4 cyfrowe lub 5 cyfrowe, ale już bez litery T ;)
rejon Starogard ma już z przodu cyferke 6 ;) zobaczysz np T-60243 to znak że trzeba się cofnąc bo jesteś za daleko ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez elektryk » 15 maja 2014, 18:25

Muszę przyznać że u was ta numeracja faktycznie jest bardziej przejrzysta, ale do oznaczeń złącz dodałbym jeszcze numer stacji z której to złącze "świeci", tak jak jest to u nas. Ta 5 czy 6 z przodu oznaczała u was pewnie kiedyś to, że Tczew to był 5, a Starogard 6 rejonem w ZE Gdańsk. U mnie stacje są oznaczone 6-XXXX, być może dawno dawno temu Kraśnik był 6 rejonem, bo często zmieniał zakłady, najpierw ZE Lublin, potem ZE Zamość i następnie znowu powrócił do ZE Lublin, ale już jako 4 rejon do końca jego istnienia w 2012 r. :twisted:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez Michal » 15 maja 2014, 18:36

My z początkiem roku przejęliśmy konserwację oświetlenia jednej z gmin gdzie w rozdzielnicach SO nie ma kompletnie żadnych opisów i oznaczeń. Najgorzej jest na liniach kablowych na osiedlach przy ograniczeniach zwarć i lokalizacjach uszkodzeń. W takich przypadkach opisy w SO i paszportyzacje są bardzo pomocne. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Rozdzielnica oświetlenia ulicznego

Postprzez Whites86 » 15 maja 2014, 18:39

to z jakiej stacji zasilane jest złącze widnieje w opisie kabla w srodku ;) taki opis ma informacje z jakiego złącza lub słupa przychodzi lub idzie dalej, jest info w jakim systemie pracuje sieć w 99% to TNC, jest info o mocy wkładek bezpiecznikowych którymi powinien być zabezpieczony kabel, oraz numer stacji z jakiej jest zasilany ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektroenergetyczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości