Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez Elektroservice » 2 lutego 2017, 16:06

U mnie w ogóle przestało się odpalać. Usterka ma prawo się zdarzyć zwłaszcza jak instalacja jest z przewodów aluminiowych, jednak takie kilkukrotne poprawki zamiast zrobienia raz a dobrze to jest prawdziwy kretynizm...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Elektroservice

Zdjęcia: 0

Postprzez bartek380V » 2 lutego 2017, 22:18

Elektroservice napisał(a):Nie mam zdjęć ale za to opiszę to co się na dniach wydarzyło u mnie w bloku :) Z pewnością podlega to pod kretynizm instalacyjny :twisted:
W nocy z niedzieli na poniedziałek padł automat schodowy u mnie na klatce schodowej, tak więc rano schodziłem w zupełnych ciemnościach. Zgłosiłem usterkę, po powrocie z pracy sprawdzam czy naprawione i owszem - naprawili. Niestety osoba, która wymieniała automat ustawiła najkrótszy możliwy czas świecenia tak, że wchodząc na 3 piętro trzeba 3 razy zapalić światło, które gasło akurat w połowie schodów między piętrami :twisted: Ponownie zgłosiłem usterkę (źle ustawiony czas świecenia) i na drugi dzień czas świecenia rzeczywiście został przestawiony jednak ponownie ktoś kto to robił nie myślał i ustawił ponownie za krótki czas świecenia (wystarczało aby wejść na 2,5 piętra ;)). Znów interweniowałem i tym razem czas świecenia został ustawiony na maksimum :mrgreen: (około 5-10 minut).
Zastanawiam się, czy we wszystkich spółdzielniach mieszkaniowych panuje taka patologia i zatrudnia się partaczy którzy do banalnej usterki muszą jeździć po 3-4 razy :roll:
Bo przecież to takie trudne i problematyczne aby po wymianie automatu przejść się spokojnym krokiem z parteru na ostatnie (w tym przypadku 4) piętro z zegarkiem w ręku i na tej podstawie ustawić czas świecenia dodając oczywiście do tego trochę zapasu a po regulacji sprawdzić faktyczny czas świecenia. Lepiej jest kilka razy naprawiać tą samą usterkę :twisted:
Nie wspomnę już o tym, że z tym automatem od ponad roku działo się coś niedobrego, bo światło na klatce schodowej czasem łapało dopiero po 2-3 naciśnięciu włącznika i coraz częściej i intensywniej przygasało :roll:

W tym przypadku schodówka=magisterka :lol: :lol: :lol:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
bartek380V

Zdjęcia: 121

Postprzez mateusz » 4 lutego 2017, 15:13

Szczerze mówiąc... ja jednak jestem coraz większym zwolennikiem czujników na każdym piętrze... Oszczędność przy tym jest znaczna a jak jeszcze zamontowane zostaną jakieś plafoniery LED tak jak np. 15W u mnie to już w ogóle efekt jest naprawdę duży. W moim mieście już w bardzo wielu budynkach przerobiono instalacje ze schodówek na czujnik. Jednak załączanie całego pionu opraw na dwie minuty po to tylko aby dojść na parter to trochę marnotrawstwo energii.
Pozdrawiam ,
mateusz

Zdjęcia: 544

Postprzez Elektroservice » 4 lutego 2017, 21:00

:arrow: Mateusz, mam nadzieję, że póki tu mieszkam nie zamontują mi takiego czegoś.
Nienawidzę czujników ruchu, uważam to za wyjątkowo irytujące rozwiązanie i jestem ich przeciwnikiem. Jak chcą oszczędzić to mogą zamontować LEDy na zwykłym automacie - taniej będzie niż zabawa w czujniki ruchu a i oszczędności spore na prądzie. Z resztą przy 4 piętrowym bloku zużycie energii na cele oświetlenia klatki tak czy owak nie jest zbyt wysokie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Elektroservice

Zdjęcia: 0

Wielkie i największe kretynizmy instalacyjne

Postprzez Farel03 » 3 sierpnia 2017, 15:12

Węgry. Ośrodek, w którym mieszkam

Instalacja elektrycznego pastucha

ObrazekObrazek

A to chyba podłączenie klimatyzacji w restauracji
ObrazekObrazek
Strada czy Kwadratówka ? - oto jest pytanie !
Farel03

Poprzednia strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne