Rozdzielnice

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Rozdzielnice

Postprzez amisiek » 15 maja 2014, 18:47

Dobre, sztywne zasilanie masz. W klubie po załączeniu wzmacniacza, który pobiera 3,5kW z trzech faz, napięcie spada o prawie 4V na SSB (mniejsze wypełnienie) a przy emisjach cyfrowych lub długim przydepnięciu klucza aż o 9V. Mierzone przy rozdzielnicy między każdym z przewodów liniowych a neutralnym.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Rozdzielnice

Postprzez litak1 » 15 maja 2014, 18:48

Przy takim poborze napięcie nadal wysokie. Masz bardzo sztywne zasilanie ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Rozdzielnice

Postprzez bartek380V » 17 maja 2014, 10:03

Michal napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Elegancko, jedyne co mi się nie podoba to już opisywałem wcześniej, no a druga sprawa to dzwonka firmy kanlux bym nie montował :mrgreen:


Noż kur...co Ci się znowu nie podoba???.Fajnie, estetycznie zrobił tą rozdzielnię, zastosował dobry osprzęt, a ten się musi zawsze do czegoś przyczepić. Powiedz mi po co tam jakiś super dzwonek :?: Jak dźwięk się podoba to jest ok.Szkoda kasy na jakieś bajeranckie dzwonki z górnej półki. ;)

Rozdzielnia jest czytelna i bezpieczna i to wystarczy , nawet trytyki sa. Tyle w temacie. :twisted:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Rozdzielnice

Postprzez LukaszO » 17 maja 2014, 23:50

Bardzo starannie wykonana rozdzielnica, rzadko kiedy widzę takie wykonanie.

Pytanie, dlaczego nie wymieniłeś instalacji a przynajmniej nie wyprowadziłeś nowych przewodów do pomieszczeń. Za parę lat będziesz znowu rujnował p.pokój? Brakuje opisu obwodów ;)
Z ciekawości, jaki prąd maksymalny ma ten amperomierz?
LukaszO
 
Posty: 140
Zdjęcia: 41
Dołączył(a): 17 maja 2011, 23:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielnice

Postprzez Whites86 » 18 maja 2014, 10:00

LukaszO napisał(a):Bardzo starannie wykonana rozdzielnica, rzadko kiedy widzę takie wykonanie.

Pytanie, dlaczego nie wymieniłeś instalacji a przynajmniej nie wyprowadziłeś nowych przewodów do pomieszczeń. Za parę lat będziesz znowu rujnował p.pokój? Brakuje opisu obwodów ;)
Z ciekawości, jaki prąd maksymalny ma ten amperomierz?

no opisywałem już wcześniej dlaczego ;) 2 sprawa obwody sa powyprowadzane ;) np. do wymiany instalacji w gniazdach w pokoju będzie uzyty kabel który obecnie zasila ta moją stylizowaną instalację na półce z lampami, , tak czy inaczej mało prawdopodobne żebym ja to robił w przyszłości, jeśli moja sytuacja finansowa się poprawi będę myślał nad wyniesieniem się z tego slamsu , bo niemam zamiaru reszty życia spędzić w tej celi więziennej, wiec reszte niech robi sobie ten kto kupi te bude ;) połowa jest już wykonana i przygotowana pod TNS ;)
opisy będą, ale później bo musze jeszcze dokonać drobnych zmian w rozdzielnicy

a amperomierz jest do max 99,9A mierzy prad pośrenio
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnice

Postprzez moog » 19 lipca 2014, 20:14

Niedawno przygarnąłem taką rozdzielnicę ze zlikwidowanego sklepu:
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1923
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Rozdzielnice

Postprzez slaweklampy » 20 lipca 2014, 16:44

Ciekawe poco ten transformatorek dzwonkowy w instalacji elektrycznej tego sklepu. :lol:
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6053
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Rozdzielnice

Postprzez jacekk » 20 lipca 2014, 20:56

slaweklampy napisał(a):Ciekawe poco ten transformatorek dzwonkowy w instalacji elektrycznej tego sklepu. :lol:


Prawdopodobnie do dzwonka ;) W kamienicy w Lublinie w której mieszkałem dawno temu tez był dzwonek na tablicy z licznikiem. ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Rozdzielnice

Postprzez moog » 21 lipca 2014, 22:06

Mnie bardziej ciekawi, po co te trzy duże wyłączniki ogrzewania na samym dole, w budynku z CO i CW. Dzwonek rzeczywiście był, w drzwiach od strony podwórka (może dla zaopatrzenia).Tablica jest na wydanie, jak ktoś chce, to na PW.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1923
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Rozdzielnice

Postprzez Whites86 » 9 października 2014, 20:38

rozdielnica stacyjna Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości