Przedłużacze

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Przedłużacze

Postprzez jacekk » 23 marca 2015, 00:10

Niektóre nie są miedziane ;) W tanich patentach widziałem druty stalowe pokryte nawet nie miedzią a czymś brązowym, a nawet aluminiowe linki (!) z wplecionymi pojedyńczymi drutami stalowymi w których aluminium i stal były pokryte miedzią. Dziś żyjemy w takim świecie że coś co wygląda jak miedź, lutuje się jak miedź niekoniecznie jest miedzią, nawet drut nawojowy może być podrabiany. Największe cuda ludzie kupują w sklepach pod tytułem "wszystko po kilka złotych"


No, ale co się dziwić skoro nowe monety (te nie bite w Polsce z innym wzorem awersu) 1,2,5 groszy kleją się do magnesu z głośnym hukiem ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Przedłużacze

Postprzez mateusz » 23 marca 2015, 10:26

Fajne sztuki. Rzeczywiście bardziej to się nadawało do urządzeń o mniejszym poborze.. Ja mam taką jedną ale zginęła mi gdzieś śrubka, która łączyła ze sobą dwie części tego sześcianu i nie mogłem niczego tam dopasować.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedłużacze

Postprzez Whites86 » 23 marca 2015, 20:08

jacekk napisał(a):Niektóre nie są miedziane ;) W tanich patentach widziałem druty stalowe pokryte nawet nie miedzią a czymś brązowym, a nawet aluminiowe linki (!) z wplecionymi pojedyńczymi drutami stalowymi w których aluminium i stal były pokryte miedzią. Dziś żyjemy w takim świecie że coś co wygląda jak miedź, lutuje się jak miedź niekoniecznie jest miedzią, nawet drut nawojowy może być podrabiany. Największe cuda ludzie kupują w sklepach pod tytułem "wszystko po kilka złotych"


No, ale co się dziwić skoro nowe monety (te nie bite w Polsce z innym wzorem awersu) 1,2,5 groszy kleją się do magnesu z głośnym hukiem ;)

w to aluminium nigdy ci nie uwierzę ;) nigdy nie było przewodów aluminiowych linek do 16mm2 ;)
w te stalowe to samo przecież z tego momentalnie zrobiłby się grzejnik :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Przedłużacze

Postprzez qba » 23 marca 2015, 20:22

Akurat są aluminiowe linki z wplecionymi stalowymi. Podczas pracy w skupie złomu miałem z takim dziadostwem do czynienia. Podobnie ma się rzecz z cewkami, które wyglądały na miedź, a było to aluminium zabarwione na kolor miedzi.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Przedłużacze

Postprzez Whites86 » 23 marca 2015, 21:38

qba napisał(a):Akurat są aluminiowe linki z wplecionymi stalowymi. Podczas pracy w skupie złomu miałem z takim dziadostwem do czynienia. Podobnie ma się rzecz z cewkami, które wyglądały na miedź, a było to aluminium zabarwione na kolor miedzi.

cewki się zgodzę w pełni, ale linki alu 1,5 / 2,5 / 4mm 2 nie ma ;]
stawiam flaszke temu kto mi taki przewód prześle
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Przedłużacze

Postprzez jacekk » 23 marca 2015, 22:46

Ajajaj.,.... Miałbym flaszkę tylko wypierniczyłem ten śmieć :) Stalowe kable? Zapraszam do marketów z magnesem przelecieć tanie przedłużacze. Czasem któryś się klei ;) a opór jednej żyły to np. 50R dla długiego, pomarańczowego przedłużacza. Aluminiowe kable? Nawet głośnikowe takie robią, w którymś z odcinków Reduktora szumu (na Youtube, gość ciekawie prawi) Trzeba tylko patrzeć na to co ma się w ręku, często nie widać ze to nie jest miedź. Od jakiegoś czasu można spotkać drut nawojowy, aluminium jest pokryte miedzią i jedyna widoczna różnica to waga. Fake... Bo oznaczenie jak dla drutu z czystej miedzi. :?


Whites86 napisał(a): ale linki alu 1,5 / 2,5 / 4mm 2 nie ma ;]


OFICJALNIE nie ma. Nieoficjalnie to pewnie niedługo się pojawią linki ze ZnAl-u miedziowanego znając przedsiębiorczość producentów z chin ;) Polak gupi bo kupuje to co tanie. Niestety.. W innych krajach ktoś pilnuje tego co się pojawia w sklepach, u nas dopiero jak kogoś zabije i to przynajmniej kilka razy to ktoś 4 litery ruszy. Była kiedyś w Niemczech sprawa lampek choinkowych. Kontrolerzy chodzili po sklepach i wszystkie produkty bez DIN i CE były pozbawiane wtyczek. U Nas tego nie uświadczy... :|
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Przedłużacze

Postprzez Whites86 » 24 marca 2015, 21:30

jacekk napisał(a):Ajajaj.,.... Miałbym flaszkę tylko wypierniczyłem ten śmieć :) Stalowe kable? Zapraszam do marketów z magnesem przelecieć tanie przedłużacze. Czasem któryś się klei ;) a opór jednej żyły to np. 50R dla długiego, pomarańczowego przedłużacza. Aluminiowe kable? Nawet głośnikowe takie robią, w którymś z odcinków Reduktora szumu (na Youtube, gość ciekawie prawi) Trzeba tylko patrzeć na to co ma się w ręku, często nie widać ze to nie jest miedź. Od jakiegoś czasu można spotkać drut nawojowy, aluminium jest pokryte miedzią i jedyna widoczna różnica to waga. Fake... Bo oznaczenie jak dla drutu z czystej miedzi. :?


Whites86 napisał(a): ale linki alu 1,5 / 2,5 / 4mm 2 nie ma ;]


OFICJALNIE nie ma. Nieoficjalnie to pewnie niedługo się pojawią linki ze ZnAl-u miedziowanego znając przedsiębiorczość producentów z chin ;) Polak gupi bo kupuje to co tanie. Niestety.. W innych krajach ktoś pilnuje tego co się pojawia w sklepach, u nas dopiero jak kogoś zabije i to przynajmniej kilka razy to ktoś 4 litery ruszy. Była kiedyś w Niemczech sprawa lampek choinkowych. Kontrolerzy chodzili po sklepach i wszystkie produkty bez DIN i CE były pozbawiane wtyczek. U Nas tego nie uświadczy... :|

hmm materiałoznawstwo :) nie wyobrażam sobie linki ze ZnALu, skoro ZnAl jest materiałem dość kruchym ;)

a flaszka jest aktualna :) czekam na przewód, lub żyłę z przewodu który będzie linką z ALU o średnicy poniżej 16mm2 (6, 4, 2,5 1,5mm2 ;) )
takich niebyło i nie ma :) alu w postaci takiej linki o tak małym przekroju było by bardzo plastyczne, i łamliwe przez to nie szło by tego normalnie używać

spotykałem się z żyłami aluminiowymi lub stalowymi miedziowanymi , ale zawsze był to pojedynczy drut, linek tego typu o tak małych przekrojach nie robiono nigdy ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Przedłużacze

Postprzez jacekk » 24 marca 2015, 22:18

https://www.youtube.com/watch?v=1-BMcaB_xOw

Obejrzyj, możesz przewinąć bo temat ciekawszy jest od około 3 minuty.

Tylko ze to przewód głośnikowy, ale linka. I tu jest teoretycznie w sposób oficjalny podane z czego on jest (np CCA) ale tak na prawdę ciężko znaleźć rzetelnego sprzedawcę który napisze że to aluminium pokryte miedzią.

Z energetycznymi przewodami jak na przykład przedłużacz sprawa jest zupełnie nieoczywista, jeszcze nie widziałem takiego na którym by pisało ze linka to miedź 99, coś %


Whites86 napisał(a):hmm materiałoznawstwo nie wyobrażam sobie linki ze ZnALu, skoro ZnAl jest materiałem dość kruchym


Po to wplata się stalowe żyły pomiędzy aluminium ;) Ciężej urwać niż samo alu i ciężej złamać bo promień zgięcia się nieco powiększa.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Przedłużacze

Postprzez kamil » 25 marca 2015, 21:20

Nie tylko głośnikowe , spotkałem się z przedłużaczem gdzie żyły nie chciały się lutować okazało się ze to amelinium , Whites86 jak znajdę kawałek tego wynalazku to wyślę ci żebyś uwierzył ;)
Edit.
Proszę link do sklepu który oferuje przewody alu http://kabelpol.pl/11-kable-elektryczne-5-zylowe-alu :roll:
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Przedłużacze

Postprzez moog » 21 lipca 2015, 18:25

Znalezione przedwczoraj w śmietniku. Bez komentarza, bo po co:
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości