Przedłużacze

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: przedłużacze

Postprzez elektryk » 3 sierpnia 2009, 12:09

Ja mam przedłużacz który od nowości nie działał, musiałem odciąć wtyczkę, i założyć starą bardzo starą i złączyć mufą. Taka wtyczka działa już 7 lat.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: przedłużacze

Postprzez Marek140 » 4 czerwca 2011, 19:24

U mojej babci jest taki przedłużacz co ma 3 gniazda , wtyczkę 2,5A i kabel miękki jak sznurek :mrgreen:
NA kablu pisze 3x1,5mm kwadrat gdzie naprawde ma 2x0,5mm :shock: DO torów prądowych kabelki nie są lutowane,
tylko wsadzone byle jak :o O dziwo po potaktowaniu prodiżem i czajnikiem 2kW żyje :shock: :shock: tylko
wtyczka jest trochę spuchnięta :mrgreen:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Przedłużacze

Postprzez moog » 12 grudnia 2014, 22:30

Moje zeszłoroczne, śmietnikowe znalezisko. Wymagał gruntownego czyszczenia i dokręcenia wszystkich śrubek wewnątrz i na zewnątrz. Poza tym żadnych śladów spaleń, przegrzania, czy pęknięć. Kabel gruby, szkoda tylko, że wtyczka z cienkimi bolcami.
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Przedłużacze

Postprzez mateusz » 13 grudnia 2014, 20:56

Wygląda solidnie - ciekawe tylko jak są przymocowane końcówki przewodu wewnątrz rozety... Wtyczkę zawsze można zmienić.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedłużacze

Postprzez paweo » 13 grudnia 2014, 23:01

Mam taki czarny. Jeśli dobrze pamiętam, przewody przykręca się do styków i przekłada między dwoma mocowaniami i przykręca blaszkę.
:D
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużacze

Postprzez moog » 20 marca 2015, 09:38

Moje przedłużacze typu "kostka" Ten brązowy, z żółtym kablem znaleziony, pozostałe kupione na allegro:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Przedłużacze

Postprzez qba » 20 marca 2015, 20:06

Te przedłużacze raczej nadają się do urządzeń o niezbyt dużym poborze - radia, lampki nocne. Ja kiedyś zrobiłem własnoręcznie przedłużacz ze starego natynkowego gniazda wodoszczelnego. Używałem w nim tylko radiobudzika i lampki. Potem dałem go koleżance do internatu, a po kilku miesiącach oznajmiła mi, że przez ten przedłużacz nie było prądu w całym budynku. Bezbłędnie odgadłem, że podłączały do niego olejaka.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Przedłużacze

Postprzez bartek380V » 21 marca 2015, 22:46

Coraz wiecej jest przedluzaczy wykonanych przewodem xxx 3X1.0 mm2 z oznaczeniem max 10A.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Przedłużacze

Postprzez jacekk » 22 marca 2015, 20:53

bartek380V napisał(a):Coraz wiecej jest przedluzaczy wykonanych przewodem xxx 3X1.0 mm2 z oznaczeniem max 10A.


Żeby chociaż sam przewodnik był miedzią w tych wynalazkach to by było dobrze ;)

Od jakiegoś czasu wyznaję zasadę że dobry przedłużacz to ten który samemu zrobię, albo kupię w sklepie z markowymi narzędziami, ewentualnie używane, solidne wykonanie z przed xx lat lub wojskowy. Pozostałe to tylko proszenie się o kłopoty (a czasem wręcz katastrofę), zwłaszcza kiedy widnieje na nim napis China, PRC...
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Przedłużacze

Postprzez Whites86 » 22 marca 2015, 21:10

jacekk napisał(a):
bartek380V napisał(a):Coraz wiecej jest przedluzaczy wykonanych przewodem xxx 3X1.0 mm2 z oznaczeniem max 10A.


Żeby chociaż sam przewodnik był miedzią w tych wynalazkach to by było dobrze ;)

Od jakiegoś czasu wyznaję zasadę że dobry przedłużacz to ten który samemu zrobię, albo kupię w sklepie z markowymi narzędziami, ewentualnie używane, solidne wykonanie z przed xx lat lub wojskowy. Pozostałe to tylko proszenie się o kłopoty (a czasem wręcz katastrofę), zwłaszcza kiedy widnieje na nim napis China, PRC...

no przecież są miedziane :) tylko przekrój zbyt mały
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron