Stare łączniki obrotowe

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez cieszyn » 29 grudnia 2007, 00:01

DocBrown napisał(a):Wydaje mi się, że skoro bakielitowy przełącznik także ma takie logo, to raczej PFC nie oznacza Polska Fabryka Ceramiki itp.
Może to jest jakaś bardzo stara norma itp ? Snuje takie wnioski, gdyż dość często można spotkać na różnych przełącznikach, urządzeniach elektrycznych itp bardzo podobny znak, z tym, że zamiast PFC widnieją tam litery KWE, swoją drogą ciekaw jestem cóż znaczy to KWE :mrgreen:


No to mamy temat do rozważań na długie, zimowe wieczory ;) ;) :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez DocBrown » 29 grudnia 2007, 00:28

Ten symbol KWE wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Wybaczcie, że tak kiepsko narysowałem, ale rysowałem to na laptopie, a wiadomo jak mało precyzyjny jest touchpad, zwłaszcza w starych laptopach :D
DocBrown
 

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez rtęciówka » 29 grudnia 2007, 11:22

Rzeczywiście, taki znak jest na bardzo wielu starych urządzeniach elektrycznych. Na oprawach żarówkowych wnętrzowych też jest :) A może to znak jakości :?: :roll:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez moog » 29 grudnia 2007, 14:29

Spotykałem też oznaczenie "GIGE E", raczej na nowszych urządzeniach.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez DocBrown » 29 grudnia 2007, 18:07

GIGE E widnieje na moim wzmacniaczu Radmor 5102-TE i na korektorze Radmor 5471, natomiast KWE odnalazłem na Arii M2408SD i na ZK140 :roll: Nie mam pojęcia co to oznacza, wiem też, że na niektórych starych świetlówkach widniał symbol KWE
DocBrown
 

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez cieszyn » 29 grudnia 2007, 21:46

rtęciówka napisał(a):Rzeczywiście, taki znak jest na bardzo wielu starych urządzeniach elektrycznych. Na oprawach żarówkowych wnętrzowych też jest :) A może to znak jakości :?: :roll:


żartujesz ;)
Znak jakości to jedynka w takim trójkącie
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez cieszyn » 29 grudnia 2007, 21:56

DocBrown napisał(a):Ten symbol KWE wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Wybaczcie, że tak kiepsko narysowałem, ale rysowałem to na laptopie, a wiadomo jak mało precyzyjny jest touchpad, zwłaszcza w starych laptopach :D



Więc tak:

KWE oznacza: Kontrola Wyrobów Elektrycznych - czasy PRL

Tu cytat ze strony http://zspu.republika.pl/infoprl.htm :

znaki jakośći

Znaki jakości oraz oznaczanie wyrobów produkcji krajowej tymi znakami zostały wprowadzone uchwałą nr 426/58 Rady Ministrów z dnia 8 listopada 1958 r. Jednak dopiero w 1966 r. powołano Centralny Urząd Jakości i Miar, którego jeden z oddziałów - Biuro Znaku Jakości - miał być odpowiedzialny za przyznawanie znaków. W skład biura wchodziły zespoły rzeczoznawców etatowych (specjalistów z poszczególnych branż), którzy prowadzili sprawy związane z oceną i kontrolą okreslonych wyrobów - przeprowadzali badania labolatoryjne i użytkowe oraz wnioskowali o przyznaniu lub odmowie znaku jakości.
Oznaczeniem znakami zostały objęte wyroby rynkowe powszechnego użytku, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów trwałego użytku. O przyznanie znaku ubiegać się mieli producenci. Przyznanie przedsiebiorstwu prawa do oznaczania wyrobu znakiem jakości następowało na podstawie całokształtu badań i oceny jakości wyrobu oraz warunków techniczno-produkcyjnych, w jakich odbywała się produkcja. Prawo do oznaczania wyrobu przysługiwało przez okres 1 lub 2 lat, mogło być przedłużone po weryfikacji jakości. Istniała mozliwość okresowej kontroli, w wyniku której prawo do stosowania znaku mogło zostać cofnięte.
Ustalone zostały dwie klasy znaku jakości;


- znak jakości Q, dla oznaczania wyrobów odpowiadających najwyższemu światowemu poziomowi jakości:
jakoscQ.jpg
jakoscQ.jpg (1.74 KiB) Przeglądane 3026 razy




- znak jakości 1, dla oznaczania wyrobów reprezentujacych wysoki światowy poziom jakości:
jakosc1.jpg
jakosc1.jpg (1.68 KiB) Przeglądane 3026 razy




Oprócz znaków jakości wprowadzono znaki kontrolne, stosowane do wyrobów objętych obligatoryjną oceną jakości, w przypadku kiedy nie spełniały wymagań "poziomu światowego", ale nie zagrażały zdrowiu i życiu w użytkowaniu, oraz wykonane były zgodnie z obowiązującą dokmentacją techniczną;


- znak kontrolny GAZ, dla oznaczania wyrobów gazowych użytku domowego:
kontrolkaGAZ.jpg
kontrolkaGAZ.jpg (1.89 KiB) Przeglądane 3027 razy




- znak kontrolny KWE (kontrola wyrobów elektrycznych), dla oznaczania wyrobów elektrotechnicznych użytku domowego:
kontrolka KWE.jpg
kontrolka KWE.jpg (1.83 KiB) Przeglądane 3027 razy




Na podstawie: Ziemiański M.: Słownik towaroznawczy artykułów żywnościowych. Warszawa: Wydawnictwo przemysłu lekkiego i spożywczego, 1968


Było nie było, dalej nie wiemy, co oznacza skrót PFC :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez rtęciówka » 30 grudnia 2007, 10:03

OUR-125 reprezentowała wysoki światowy poziom jakości :D :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez cieszyn » 30 grudnia 2007, 10:09

rtęciówka napisał(a):OUR-125 reprezentowała wysoki światowy poziom jakości :D :D


Coś Ci się chyba wątki pomyliły ;) :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez rtęciówka » 30 grudnia 2007, 10:12

cieszyn napisał(a):
rtęciówka napisał(a):OUR-125 reprezentowała wysoki światowy poziom jakości :D :D


Coś Ci się chyba wątki pomyliły ;) :D

Powiedzmy ;) Tak mi się jakoś wypsnęło :D
A swoją drogą, to na żadnym starym łączniku nie widziałem żadnego ze znaków jakości, jedynie to KWE :roll:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron