Stare łączniki obrotowe

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez moog » 18 grudnia 2009, 20:19

Dzisiaj przysłali mi taki wyłącznik:
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez DocBrown » 5 września 2010, 12:22

Obrotowy, żyrandolowy łącznik wtynkowy który zastąpił padniętego OSPELa z serii TON u mnie w pokoju.

Obrazek

Obrazek
DocBrown
 

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez Whites86 » 5 września 2010, 19:44

tez mam taki w pokoju :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez DocBrown » 5 września 2010, 20:09

Te łączniki są bardzo fajne, super design i na dodatek naprawde dobra jakość nie to co ten syf jaki dziś produkuje m.in ELDA czy też OSPEL :evil:
Łączniki kołyskowe OSPELa, te podtynkowce na złączki sprężynowe to porażka, przewody 1,5mm^2 wypadają z nich przy demontażu, wypalają sie w nich styki nawet pod mizernym obciążeniem :evil: ELDA również nie grzeszy jakością, choć ma parę udanych serii.
DocBrown
 

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez mateusz » 6 września 2010, 08:59

Też je bardzo lubię, ale lepiej chyba dla bezpieczeństwa zamontować nowy stylizowany przełącznik obrotowy, taki kosztuje ponad 100zł :roll:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez leon0785 » 6 września 2010, 09:09

Doc montaż takiej staroci w domu to nie jest dobry pomysł ;)
leon0785
 

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez DocBrown » 6 września 2010, 20:16

mateusz napisał(a):Też je bardzo lubię, ale lepiej chyba dla bezpieczeństwa zamontować nowy stylizowany przełącznik obrotowy, taki kosztuje ponad 100zł :roll:


leon0785 napisał(a):Doc montaż takiej staroci w domu to nie jest dobry pomysł ;)


Dlaczego mam wyrzucać niepotrzebnie pieniądze na nowy stylizowany włącznik obrotowy, skoro mam już taki w bdb stanie, tylko że stary ? Obudowa nie jest uszkodzona, zatem spełnia swoją rolę - chroni przed porażeniem, styki nie są wypalone ani utlenione, dlatego również rolę łączeniową spełnia ten włącznik bez żadnego problemu. Pozatym przy obciążeniu dwiema lampami LED na GU10 to taki włącznik nigdy sie nie zepsuje. Może komuś takie włączniki się nie podobają, jednak ja je bardzo lubie, jak dla mnie lepiej sie prezentują od tej współczesnej tandety, pozatym są wykonane dużo solidniej. Wiadomo że u kogoś bym takiego czegoś nie zainstalował, ale w swoim pokoju dlaczego by nie, mogę ze spokojem wziąć na siebie odpowiedzialność za instalacje z tym obrotowym włącznikiem jak i wspomnianym w innym wątku włącznikiem kołyskowym bo mam pewność, że nikomu nic sie nie stanie :) Moim zdaniem włączniki powinno się wymieniać gdy są wyeksploatowane, ewentualnie jak się komuś nie podobają, sam wiek to nie jest żaden argument za wymianą.
DocBrown
 

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez leon0785 » 7 września 2010, 09:06

Na świeżo wymalowanej ścianie takie coś nie wygląda ładnie ;)
leon0785
 

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez DocBrown » 7 września 2010, 09:28

leon0785 napisał(a):Na świeżo wymalowanej ścianie takie coś nie wygląda ładnie ;)


Ale ta ściana była malowana 4 lata temu :lol:
No i mnie się to podoba, a to najważniejsze, bo to mój pokój ;)
DocBrown
 

Re: Stare łączniki obrotowe

Postprzez leon0785 » 7 września 2010, 09:40

A dla mnie takie cos na ścianie to zwykły obciach no jeszcze w oborze to rozumiem ale w domu ;)
leon0785
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości