Stare łączniki kołyskowe

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez qba » 26 maja 2013, 19:03

ja też miałem takie. rzeczywiście nie mam o nich najlepszego zdania. Spotykałem je najczęściej w starym budownictwie. U mojej cioci były także dwubiegunowe tego typu włączniki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez ousd » 26 maja 2013, 19:07

Moje postanowienie o wywaleniu tego włącznika spowodowane jest tym, że otrzymałem od niego "dawkę" prosto w palec :|
ousd
 

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Elektroservice » 26 maja 2013, 21:48

ousd napisał(a):Moje postanowienie o wywaleniu tego włącznika spowodowane jest tym, że otrzymałem od niego "dawkę" prosto w palec :|


A to jest bardzo ciekawe jak mógł Cie porazić prąd przy sprawnym włączniku (zakładam, że nie jest wyłamane nic). Pewnie mokrymi łapami przełączałeś, bo normalnie nie ma możliwości żeby coś takiego się stało. Mam w swoim pokoju taki włącznik w stanie idealnym i nie wymienię go na nic bo po pierwsze lubię stary osprzęt elektryczny, po drugie miałem ospela z serii ton i szlag go trafił po 3 latach (mechanicznie coś padło bo zbytnio obciążony to on nie był). Absolutnie nie zgadzam się z opinią, że to szajs bo spotykam je jeszcze czasami i działają normalnie, nic nie odskakuje i nic nie "kopie". Łuk faktycznie widać że sobie błyśnie przy wyłączaniu ale to jest spowodowane tylko i wyłącznie konstrukcją włącznika. Myślicie że we współczesnych łuk się nie pojawia w momencie wyłączania obwodu ? Jeśli tak to jesteście w błędzie - też się pojawia tyle, że go nie widać bo współczesne włączniki są bardziej "zabudowane"
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez dominik93 » 26 maja 2013, 22:00

Ja właśnie lubie te wyłączniki jako jedyne z tych nowszych ,pozniejsze wersje byly za to badziewne..
dominik93
 

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez ousd » 26 maja 2013, 22:01

ręce miałem suche, ten wyłącznik ma prawie 50 lat. To nie był duży kop, ale aż odskoczyłem :oops: a łuk zapala się przy każdym załączeniu, i nie wygląda to fajnie :|
ousd
 

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Elektroservice » 26 maja 2013, 22:09

No to cud jakiś musiał nastąpić. W moim też łuk zawsze przy wyłączaniu się pojawia ale mnie to nie przeszkadza bo łuk jest natychmiast gaszony i jest to normalne zjawisko.
A w jakim stanie ten włącznik jest ?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez JeD » 26 maja 2013, 22:11

Elektroservice napisał(a):No to cud jakiś musiał nastąpić. W moim też łuk zawsze przy wyłączaniu się pojawia ale mnie to nie przeszkadza bo łuk jest natychmiast gaszony i jest to normalne zjawisko.
A w jakim stanie ten włącznik jest ?


Pokażesz jego fotkę ?
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Elektroservice » 26 maja 2013, 22:17

Gdzieś chyba już ją wklejałem :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez Whites86 » 27 maja 2013, 14:30

Elektroservice napisał(a):Gdzieś chyba już ją wklejałem :roll:

wlasnie przez ten szajsowaty wlacznik u mnie w kuchni bardzo często przepalały się żarówki bo łuki w nim były naprawdę konkretne, po wymianie na nowy było wszystko ok łuk jest też owszem ale nie tak duzy ze prześwituje przez cały klawisz, te włączniki to był szajs totalny
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Stare łączniki kołyskowe

Postprzez ousd » 27 maja 2013, 14:54

Pamiętam też, jak przepaliła się żarówka włączana przez ten badziew. Był taki huk, jakby ktoś wystrzelił z armaty :P
ousd
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości