Wymiana instalacji w mieszkaniu

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez ousd » 19 maja 2013, 22:59

Trafiłem na kilka w budynku gospodarczym :| boję się co będzie np. tam na strychu :|
ousd
 

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Elektroservice » 6 czerwca 2013, 17:11

Wymiana instalacji oświetleniowej u mnie na strychu. Wstyd się przyznawać, ale od 2006 r gdy dom został ukończony aż do dnia dzisiejszego strych nie miał porządnej instalacji oświetleniowej :roll:
Tak było - 4 tandetne pseudokanałówki lena oval z żarówkami 60W, do dnia dzisiejszego sprawna jest już tylko 1 sztuka :roll: (nawet gdy wszystkie świeciły było tam ciemno)

Obrazek

Obrazek

Jak widać zasilanie tego "oświetlenia" jest zrobione zupełnie prowizorycznie - przewód zakończony wtyczką wchodzi do puszki rozgałęźnej

Obrazek

Schodzi w dół

Obrazek

Do przedłużacza który widać na poniższym zdjęciu

Obrazek

Którego początek czyli wtyczka znajduje się w kotłowni i gdy jest na strychu potrzebne światło najzwyczajniej w świecie wtyczka zostaje włożona do gniazdka no i już jest oświetlenie :mrgreen:

Obrazek

Tak było do tej pory, na szczęście to już jest przeszłość. Oświetlenie było bardzo kiepskie, niewystarczające a niefortunne rozwiązanie z przedłużaczem już co najmniej 2 razy spowodowało że oświetlenie świeciło się nawet wtedy gdy nie było potrzebne jak ktoś zapomniał wyjąć wtyczkę z gniazdka. Rekordowy czas zbędnego świecenia tego oświetlenia to aż 2 miesiące non stop co zapewne przyczyniło się do padnięcia 3 z 4 opraw :twisted:
Nowe oświetlenie jakie dziś wykonałem oparte jest o hermetyczne oprawy świetlówkowe GE Mariner 2x36W i załączane krańcówką która jest sterowana przez klapę zamykającą wejście na strych dzięki czemu problem zbędnego świecenia został rozwiązany na dobre ;)
Tak to teraz wygląda - w końcu jest tam wystarczająco jasno :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krańcówka sterująca oświetleniem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec zdemontowany "gównolit" który przedtem służył jako oświetlenie :twisted:

Obrazek

Chce ktoś może taką oprawę ? Albo wszystkie 4 sztuki ? :mrgreen:
Oddam za przysłowiowe piwo, a jeśli nikt ich nie będzie chciał to najprawdopodobniej pójdą w śmietnik :twisted: (po wymontowaniu oprawek)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez famabud » 6 czerwca 2013, 17:28

Pokaż z bliska te świetlówkowe hermetyki. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9298
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Elektroservice » 6 czerwca 2013, 17:39

Proszę bardzo. Foto z netu bo nie chce mi się wchodzić na strych - strasznie gorąco tam jest :evil:

https://www.megacennik.eu/zdjecieDuze/3 ... brazek.png
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez mateusz » 22 czerwca 2013, 10:21

Witam
Mam takie pytanie, dość nietypowe może. Mianowicie kilka lat temu malowałem pokój i po malowaniu w miejscach, gdzie idą przewody pojawiły się takie jakby ciemne paski - wyraźnie się to odznacza, może linie te nie są idealnie ciągłe ale w prawie każdym miejscu widać, gdzie idą przewody pod tynkiem. Dodam, że przed malowaniem nie było tego widać wcale a ślady te nie zniknęły do dzisiaj :roll: Ani wcześniej ani później przy malowaniu nic podobnego mi się nie zdarzyło.. Co może być tego przyczyną ?
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5015
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Michal » 22 czerwca 2013, 13:30

Wracając do tematu strychu oświetlonego świetlówkami-moim zdaniem bezsens,szkoda kasy na taką" modernizację".Ja mam u siebie zamontowane podobne oprawy ze zwykłymi żarówkami 60W - sprawdzają się bardzo dobrze- głównie w miejscach rzadko uczęszczanych gdzie z oświetlenia korzysta się sporadycznie. ;)

Co do pytania Mateusza takie ślady mogą występować w przypadku mocowania przewodów na klej z pistoletu na gorąco a na to tynków gipsowych maszynowych ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Dexter » 22 czerwca 2013, 18:47

mateusz napisał(a):Witam
Mam takie pytanie, dość nietypowe może. Mianowicie kilka lat temu malowałem pokój i po malowaniu w miejscach, gdzie idą przewody pojawiły się takie jakby ciemne paski - wyraźnie się to odznacza, może linie te nie są idealnie ciągłe ale w prawie każdym miejscu widać, gdzie idą przewody pod tynkiem. Dodam, że przed malowaniem nie było tego widać wcale a ślady te nie zniknęły do dzisiaj :roll: Ani wcześniej ani później przy malowaniu nic podobnego mi się nie zdarzyło.. Co może być tego przyczyną ?

Wydaje mi się że przewody są zbyt płytko i powodem może być nierówny tynk i osadzanie się tam kurzu. (Ale to tylko moje przypuszczenie)
Avatar użytkownika
Dexter
 
Posty: 55
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 5 stycznia 2013, 21:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Elektroservice » 22 czerwca 2013, 20:36

Michal napisał(a):Wracając do tematu strychu oświetlonego świetlówkami-moim zdaniem bezsens,szkoda kasy na taką" modernizację".Ja mam u siebie zamontowane podobne oprawy ze zwykłymi żarówkami 60W - sprawdzają się bardzo dobrze- głównie w miejscach rzadko uczęszczanych gdzie z oświetlenia korzysta się sporadycznie. ;)

Co do pytania Mateusza takie ślady mogą występować w przypadku mocowania przewodów na klej z pistoletu na gorąco a na to tynków gipsowych maszynowych ;)


Akurat miałem na stanie te hermetyki wraz z świetlówkami więc zamontowałem :)
Pozatym czasami jednak jest tam potrzebne dość porządne oświetlenie :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez JeD » 22 czerwca 2013, 20:41

Elektroservice napisał(a):
Michal napisał(a):Wracając do tematu strychu oświetlonego świetlówkami-moim zdaniem bezsens,szkoda kasy na taką" modernizację".Ja mam u siebie zamontowane podobne oprawy ze zwykłymi żarówkami 60W - sprawdzają się bardzo dobrze- głównie w miejscach rzadko uczęszczanych gdzie z oświetlenia korzysta się sporadycznie. ;)

Co do pytania Mateusza takie ślady mogą występować w przypadku mocowania przewodów na klej z pistoletu na gorąco a na to tynków gipsowych maszynowych ;)


Akurat miałem na stanie te hermetyki wraz z świetlówkami więc zamontowałem :)
Pozatym czasami jednak jest tam potrzebne dość porządne oświetlenie :roll:


Jedna z rur albo jestem ślepy, albo już kończy swój żywot, pewnie dałeś agonalne 765 :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wymiana instalacji w mieszkaniu

Postprzez Elektroservice » 22 czerwca 2013, 20:51

Rury wstawiłem te które były już z oprawami czyli kije 36W 765 tyle że w db stanie :)
Startują bez problemu i świecą normalnie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości