Rozdzielnice

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Rozdzielnice

Postprzez Whites86 » 29 listopada 2015, 13:05

jacekk napisał(a):
Whites86 napisał(a):3 sprawa nie chciał bym wyłazić na dwór np. nocą gdy pada np. deszcz żeby wymienić bezpiecznik przed licznikiem bo z jakiejś przyczyny poleciał


Ostatnio kilka dni na to czekałem, zwarcie w przewodzie między dwiema fazami, eski B16 ni zadziałały a wyleciał 25A topik przed licznikiem. Jest plomba, trzeba czekać.

czekać na co bo nie rozumiem ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnice

Postprzez galad » 29 listopada 2015, 16:25

Znam to z autopsji, teraz nam w robocie kazali (tzn nie mi ale listonoszom) odczytywać liczniki gazowe, ja odczyty które oni zapiszą na papierze wrzucam do systemu inf a to później w plikach wysyłam do gazowni., ach jeszcze nie tak dawno zajmowałem sie dzieleniem listów, a teraz co oni z ta poczta robią? Fakt dla nich łatwiej jest odczytać gdy gazomierz jest ogólnodostępny, ale mimo wszystko wolę jak inkasent przyjdzie i odczyta przy mnie stan licznika jakoś wtedy mam mniej podejrzeń co do wysokości rachunku
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozdzielnice

Postprzez jacekk » 29 listopada 2015, 22:00

Czekać aż panowie elektrycy z PGE przyjadą i zmienią wkładkę. Walną bezpiecznik przedlicznikowy, a one sa plombowane.
Whites86 napisał(a):wymienić bezpiecznik przed licznikiem bo z jakiejś przyczyny poleciał

O to mi chodzi. ZA licznikiem to mogę sobie kręcić ile mi się podoba, ale przed to już nic nie zrobię. Zresztą, bezpiecznik pali mi się raz na może 2 lata więc wsio rawno gdzie bezpieczniki są.


Inna sprawa że rozdzielnica jest sama w sobie dosyć niebezpieczna. Raz "elektryk" zmieniał u mnie licznik, po kilku dniach poczułem swąd topionego plastiku, okazało się że przewody owszem wsadził na miejsce nawet o dziwo prawidłowo (u kolegi nieco dalej zamienił, stara instalacja TN-C dwu-przewodowa, wiadomo co było na wszystkich bolcach... oczywiście zmienił i pojechał, nic nie sprawdził, wyszło jak kolega dostał kopa od pralki) ale żeby już dokręcić wkręt to zapomniał. Skutek tego to stopione pół licznika plastik spłyną na przewody i dno skrzynki licznika. A co jeśli by nikogo w domu nie było i by się to zapaliło? Na klatce niech się jara, ktoś zauważy, na dworze może się spalić na popiół i nic się raczej nikomu nie stanie, ale w pustym domu to już by szkody narobiło. Sporadycznie takie coś się zdarza, ale jednak sporadycznie nie znaczy nigdy.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Rozdzielnice

Postprzez Whites86 » 29 listopada 2015, 22:15

jacekk napisał(a):Czekać aż panowie elektrycy z PGE przyjadą i zmienią wkładkę. Walną bezpiecznik przedlicznikowy, a one sa plombowane.
Whites86 napisał(a):wymienić bezpiecznik przed licznikiem bo z jakiejś przyczyny poleciał

O to mi chodzi. ZA licznikiem to mogę sobie kręcić ile mi się podoba, ale przed to już nic nie zrobię. Zresztą, bezpiecznik pali mi się raz na może 2 lata więc wsio rawno gdzie bezpieczniki są.

przecież to wymieniasz we własnym zakresie, u nas za takie zgłoszenia się kara, zrywasz plombe wymieniasz bezpiecznik i zgłaszasz zerwanie, wszystko w tym temacie, tymbardziej że przepalenie się go jest z przyczyny Twojej instalacji, nie ma żadnej przyczyny z zewnątrz, po zgłoszeniu przy następnym odczycie inkasent oplombuje i tyle, w moim rejonie takie coś to jest bezpodstawne wezwanie pogotowia energetycznego za co nakladana jest kara, my zazwyczaj podajemy dyżurnemu jakąś tam przyczyne by nieświadomi ludzie nie byli za to obciążani, ale są tacy którym nie chce się wymyślać przyczyny i ludzie są obciążani kosztami przyjazdu pogotowia bezpodstawnie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnice

Postprzez jacekk » 29 listopada 2015, 22:23

Problem jest taki że skrzynkę mam na ścianie działowej mojego domu, teren jest ogrodzony. I każdą taką próbę uważają za kradzież prądu. Kilka lat temu sam tak zrobiłem, i problemu nie było za dużego bo zadzwoniłem że plomba zerwana. A teraz... Dalszy sąsiad tak zrobił to przez kilka godzin się tłumaczył. Oczywiście kontrola z "suszarką" licznika i tym podobne atrakcje miał zapewnione. Jaja tym lepsze że zamiast Gf które standardowo daje energetyka wkręcił Gg...
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Rozdzielnice

Postprzez Whites86 » 29 listopada 2015, 22:27

jacekk napisał(a):Problem jest taki że skrzynkę mam na ścianie działowej mojego domu, teren jest ogrodzony. I każdą taką próbę uważają za kradzież prądu. Kilka lat temu sam tak zrobiłem, i problemu nie było za dużego bo zadzwoniłem że plomba zerwana. A teraz... Dalszy sąsiad tak zrobił to przez kilka godzin się tłumaczył. Oczywiście kontrola z "suszarką" licznika i tym podobne atrakcje miał zapewnione. Jaja tym lepsze że zamiast Gf które standardowo daje energetyka wkręcił Gg...

a niech se kontrolują, jak jesteś czysty nic ci nie mogą zrobić, a plombe masz pełne prawo zerwać, jeśli tego nie zgłosisz , to jakies tam problemy mogą być, jak masz zgłoszone to jesteś czysty, to że wkręcił Gg czy cokolwiek innego to też nie jest żadna podstawa do karania za cokolwiek, inkasent dokonujący oplombowania wymienia wkladke na właściwą i tyle, Ty masz prawo nie wiedzieć jaki amperarz masz w umowie, a już tymbardziej nie musisz wiedzieć co oznacza Gf Gg ...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnice

Postprzez jacekk » 29 listopada 2015, 22:34

Ale jednak facio trochę nerwówki miał. Mimo że niewinny...

No dobra, dosyć offtopa ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Rozdzielnice

Postprzez elek » 29 listopada 2015, 23:32

U mnie przy wymianie rozdzielnicy elektryk pozrywał wszystkie plomby, zadzwoniło się gdzie trzeba i zaledwie po miesiącu przyszedł gościu to zaplombować :)
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozdzielnice

Postprzez Whites86 » 30 listopada 2015, 18:09

elek napisał(a):U mnie przy wymianie rozdzielnicy elektryk pozrywał wszystkie plomby, zadzwoniło się gdzie trzeba i zaledwie po miesiącu przyszedł gościu to zaplombować :)

podstawą jest to zgłosić, ja kiedyś przepinałem pion u jednego typa w domu jednorodzinnym, (i później żałowałem) bo gość co miesiąc mnie zadawal pytania kiedy przyjdą zalozyc plomby, mowilem mu ze jak ma zgłoszone to nie ma to znaczenia i ze nie musi się z tym spieszyć, uwierzcie mi plomby zawieszono mu po 2 latach od zgłoszenia, i prawie przez te 2 lata dostawałem regularne info ze jeszcze u niego nie byli...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnice

Postprzez Utilizer » 18 grudnia 2015, 23:50

Klasyka :)

Obrazek

A tu mojego autorstwa, może być :?: :P

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości