Rozdzielnice

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Rozdzielnica

Postprzez Whites86 » 30 marca 2010, 22:24

na ten temat nawet niebede się wypowiadał,
ocenę pozostawie wam... tą całą skrzynkę wykonywala firma robiąca instalacje w supermarketach
9297 9298 9299 9300 9301
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnica

Postprzez MRP200 » 31 marca 2010, 06:53

Poważnym błędem montażowym było użycie złączek samozaciskowych z zaciskami sprężystymi (to te przeźroczyste). Na dłuższy czas nie dają one gwarancji trwałego połączenia. Znacznie pewniejsze byłoby polutowanie przewodów.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Rozdzielnica

Postprzez DocBrown » 31 marca 2010, 08:26

Złączki vago to jedno wielkie nieporozumienie, widzę też że aparatura jest naprawde renomowanej firmy :lol:
Jak dla mnie to wszystko trzeba rozłączyć i poskładać od nowa na porządnej aparaturze.
DocBrown
 

Re: Rozdzielnica

Postprzez Whites86 » 31 marca 2010, 09:06

a widzicie zabezpieczenie przeciw przepięciowe ? :) wogule niepodlączone, ta instalacia miala byc pod odbiór...
malo tego w tym domu byly takie mankamenty że zapalając światlo w kiblu wywalało róznicówke w kuchni, ktora odlaczala praktycznie tylko samo zero :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rozdzielnica

Postprzez swietlik » 31 marca 2010, 19:41

DocBrown napisał(a):Złączki vago to jedno wielkie nieporozumienie, widzę też że aparatura jest naprawde renomowanej firmy

Po pierwsze piszę się Wago no chyba, że masz na myśli jakieś chińskie podróbki to wtedy może być "vago"... ;)
Używałeś kiedyś tych złączek :?: Czy przytakujesz tylko MRP200 :?: A może wyczytałeś jakieś bzdury o tych złączkach na forum SEPu :?:

Niby czemu złączki Wago to nieporozumienie :?:
Dlaczego nie można ich zastosować jako przedłużenie przewodów w rozdzielni :?:

A tak nawiasem mówiąc to wyłączniki ETI ma podobną jakość jak używane przez Ciebie Hager.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozdzielnica

Postprzez DocBrown » 31 marca 2010, 21:01

swietlik napisał(a):
DocBrown napisał(a):Złączki vago to jedno wielkie nieporozumienie, widzę też że aparatura jest naprawde renomowanej firmy

Po pierwsze piszę się Wago no chyba, że masz na myśli jakieś chińskie podróbki to wtedy może być "vago"... ;)
Używałeś kiedyś tych złączek :?: Czy przytakujesz tylko MRP200 :?: A może wyczytałeś jakieś bzdury o tych złączkach na forum SEPu :?:

Niby czemu złączki Wago to nieporozumienie :?:
Dlaczego nie można ich zastosować jako przedłużenie przewodów w rozdzielni :?:

A tak nawiasem mówiąc to wyłączniki ETI ma podobną jakość jak używane przez Ciebie Hager.


Jeden czort czy vago, czy wago, wiadomo o co chodzi, miałem styczność z tym nie jeden raz i powiem może niezbyt ładnie, ale za to wprost: ŚCIERWO :!:
To dobre dla tych którzy nie umią utrzymać w ręku śrubokręta, albo się brzydzą w ogóle wziąć go do ręki :lol:
A co do ETI, to niestety ale sie mylisz, w domu mam osprzęt Legrand i parę niedobitków ETI, instalacja ma 4 lata i w przeciągu tych 4 lat kilka esek ETI musiałem zmienić, natomiast Legrandy działają bez zarzutu, chyba o czymś to świadczy, nieprawdaż ?
Takie samo zdanie o ETI i złączkach sprężynowych ma mój znajomy z pracy.
Pozatym wystarczy wziąć do ręki ETI a zaraz po tym Hagera i naprawde różnica jest ogromna oczywiście na korzyść Hagera. Dużo lepiej się to montuje, jest dużo staranniej wykonane i dużo bardziej solidne :) Dobre są także moduły Moeller, Schrack, ABB i oczywiście Legrand :)
DocBrown
 

Re: Rozdzielnica

Postprzez swietlik » 31 marca 2010, 21:33

DocBrown napisał(a):Jeden czort czy vago, czy wago,

Nawet dobrze nie wiesz jak firma się nazywa a zabierasz głos. To tobie wszystko jedno czy masz na imię Paweł czy Paveł....

DocBrown napisał(a):To dobre dla tych którzy nie umią utrzymać w ręku śrubokręta, albo się brzydzą w ogóle wziąć go do ręki :lol:

To dobre dla tych, którzy umieją sobie ułatwiać pracę oraz wiedzą jak posługiwać się taką złączką.

DocBrown napisał(a):A co do ETI, to niestety ale sie mylisz, w domu mam osprzęt Legrand i parę niedobitków ETI, instalacja ma 4 lata i w przeciągu tych 4 lat kilka esek ETI musiałem zmienić, natomiast Legrandy działają bez zarzutu, chyba o czymś to świadczy, nieprawdaż ?

Oczywiście u ciebie w domu wszystko nawala... i to istny poligon doświadczalny dla wszelkiego rodzaju sprzętu elektrycznego ;) .
A ja nie mam pojęcia jak przy domowych obciążeniach może się zużyć taki wyłącznik nadprądowy. No chyba, że ktoś używa go niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamiast tradycyjnych włączników w pokoju :mrgreen:

Już nie mam ochoty dale się tu wypowiadać... :roll:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozdzielnica

Postprzez KaszeL » 1 kwietnia 2010, 07:41

Chłopaki, co to za syf. Nie potraficie już normalnie rozmawiać bez skakania sobie do oczu? Doc: Cieszyn miał niestety rację w ostatnim poście (całość możesz przeczytać w koszu), przesadziłeś. Dostajesz ode mnie ostrzeżenie za wycieczki osobiste w stronę świetlika. Takie przepychanki jak już musicie to urządzajcie sobie na PW.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozdzielnica

Postprzez MRP200 » 1 kwietnia 2010, 07:58

Złączki sprężynowe WAGO są powszechnie stosowane w sygnalizacji świetlnej począwszy od sterownika a na słupkach kończąc. Tylko, że tutaj mamy do czynienia z prądami rzędu 1 A.
Co innego instalacja elektryczna, nawet domowa, a szczególnie rozdzielnia elektryczna. Tutaj należy się spodziwać prądów nawet powyżej 10 A. W tym przypadku użycie wspomnianych złączek w rozdzielni należy uważać za błąd, ponieważ na dobrą sprawę nie wiadomo jakie obwody zostały zesztukowane. Jeżeli któryś z tych obwodów to obwód pralki lub zmywarki, to obawiam się, że zbyt długo takie połączenie nie wytrzyma. Złączka śrubowa byłaby w tym przypadku znacznie pewniejsza.
Najbardziej tajemniczy w tej rozdzielnicy jest jednak wspomniany przez Whites86 ochronnik przepięciowy. Skoro jest nie podłączony to ciekawe po co w ogóle go dawali. Jeżeli ma pełnić rolę atrapy, to monterzy wybrali kosztowną wersję.

Dla rozluźnienia dorzucam kilka fotek złączy WAGO powszechnie stosowanych w sygnalizacji świetlnej.
9335 9336 9337
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Rozdzielnica

Postprzez Whites86 » 1 kwietnia 2010, 11:38

dodam tylko że własnie ta rozdzielnica nieprzeszła odbioru a jednym z wazniejszych powodów było własnie użycie złączek wago
kumpel zaprosil mnie bym porobil te zdjęcia bo firma ktora to wykonywala ma byc pozwana do sądu za partactwo i zwrot pieniędzy (podobno 3 razy to rozmontowywali i naprawiali) a i tak w dalszym ciągu w zasilaniu tego domu są usterki
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron