Dziwne zachowanie licznika AEM 2CM4

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Dziwne zachowanie licznika AEM 2CM4

Postprzez DocBrown » 23 czerwca 2010, 13:09

Witam wszystkich :)
Posiadam licznik jednofazowy AEM 2CM4, który już przedstawiałem tutaj na forum w temacie poświęconym licznikom energi elektrycznej. Licznik niby jest sprawny, tzn po obciążeniu obraca się i prędkość obrotów tarczy rośnie wraz z wzrostem obciążenia, a po jego wyłączeniu licznik natychmiast wychamowuje, tak więc hamulec jest OK. Jednak coś nie do końca jest tak jak być powinno, bo licznik po podaniu zasilania i bez obciążania obraca się powoli do przodu :roll:
Tarcza cały czas bardzo, bardzo wolno się kręci, mimo że żadne obciążenie nie jest podłączone, czy to uszkodzenie licznika ? Jeśli tak, to da się je jakoś naprawić ? A jeśli nie to może został źle podłączony ? Podłączyłem go tak samo jak Pafalowski A52, tzn na zacisk 1 faza zasilanie, na zacisk 2 nic, na 3 faza wyjście, na 4 N wejście i na 5 mam N wyjście, czyli chyba jest OK ?
Jeśli ktoś miał styczność z tymi licznikami, albo po prostu zna się na tym, to proszę o odpowiedzi :)
DocBrown
 

Re: Dziwne zachowanie licznika AEM 2CM4

Postprzez MRP200 » 23 czerwca 2010, 19:27

Z podłączeniem licznika jednofazowego nie ma żadnej filozofii. Zakładam, że opisany zacisk nr 2 to zacisk pośredni, normalnie zmostkowany z zaciskiem 1 (zasilanie cewki napięciowej). Wg PN-87/E-06504, zjawisko powolnego ruchu tarczy na biegu jałowym jest dopuszczalne. Ze względu na brak tejże PN nie wiem jaki jest okres wykonania pełnego obrotu na biegu luzem.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp


Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości