Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Dyskusje na temat gniazd, łączników, urządzeń zabezpieczających itp

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez jacekk » 30 października 2015, 22:34

Okropnie wygląda taki osprzęt wyciapany farbą. Ale zmiana na plus, choćby pod względem estetycznym. Dziś kilka gniazd w domu właśnie z tego samego względu wymieniałem, chociaż jeszcze wiele zostało do zrobienia w tej materii.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez lumix26 » 30 października 2015, 22:51

Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez JeD » 30 października 2015, 22:57

Fajne, u mnie po remontach są ospel sonata zakładane :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Utilizer » 30 października 2015, 23:16

No lumix klasa :) to szklana ramka?
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez lumix26 » 31 października 2015, 07:58

Utilizer napisał(a):No lumix klasa :) to szklana ramka?

tak ramka szklana :-)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez tommykrk » 2 listopada 2015, 23:28

Nawiązując do Bingo, to u mnie od 2004 roku w mieszkaniu wszystkie łączniki i widoczne gniazda wtyczkowe to Bingo. Zostało kilka starych gniazd za meblami oraz nieużywane za dywanami naściennymi, firmy Ospel. Zdecydowałem się na kolor brązowy. Według mnie najlepiej się prezentują. Kremowe także są jak dla mnie ok. Biały to tak sobie, myślę że kremowy byłby do tej piwnicy na zdjęciach w sam raz, ale to tylko moje zdanie. Do starej instalacji i aluminiowych przewodów pasują w sam raz. Najszybciej i najłatwiej montuje się łącznik pojedynczy.
Bingo uważałem zawsze za najładniejsze spośród ówczesnych produktów eldy. W porównaniu z Dominat(te prostokątne z wyjmowanym klawiszem) czy Lider. Dominaty podobały mi się ale w sklepach były już Bingo chyba jako następca Dominatów. Tak naprawde to osprzęt obu serii był identyczny. Inne tylko było wzornictwo obudowy zewnętrznej, potem nowe gwiazdkowe śrubki. Przycisku do dzwonka nie wymieniliśmy jedynie,- seria Elda Midal z symbolem żarówki(widoczne śrubki, bez wyjmowanego klawisza). Na klatce kiedyś wymienili przyciski światła na bingo białe z logiem dzwonka to ktoś ukradł potem klawisze.
tommykrk
 
Posty: 67
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 października 2015, 19:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez Whites86 » 3 listopada 2015, 18:21

naprawdę nierozumiem tej całej nagonki na bingo, miałem włączniki (bo wymieniłem na obrotowe) , jak i do tej pory mam w całym domu gniazda bingo, już X lat i z żadnym nie stało się absolutnie nic, slużą i sa w dobrym stanie , chciał bym żeby wszyscy ci którzy je nienawidzą pokazali jakies przykłady za co dokładnie, bo namontowalem się tego trochę, i używam ich do dziś dzień i naprawdę nie wiem co ma być z nimi nie tak
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez jacekk » 3 listopada 2015, 21:19

Dla mnie miara jakości gniazda czy czegoś innego jest to jak jest zbudowana cześć elektryczna. Czasem widzę np. łączniki ładne z zewnątrz ale w środku jakaś masakra. Przewody uciekają spod śrub, blaszki się wyginają od swojego ciężaru, obudowa z jakiegoś gumowego plastiku... Masakra jednym słowem. Bingo może ideałem nie są, ale znów tragedii pod względem budowy nie ma, mam ich kilka w domu i jak na razie żadne sie nie rozpadło a wkręty dokręcam do oporu ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez slaweklampy » 4 listopada 2015, 19:32

Witam

W moim domu są założone kilkanaście lat temu wyłączniki Elda Bingo i tylko jeden został wymieniony.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Nowe łączniki/gniazda sieciowe

Postprzez galad » 15 listopada 2015, 16:32

Robiąc remont u siebie w pokoju, zakupiłem włącznik i gniazdo z serii Vega HBF, podoba mi się styl a'la Ospel z lat 80', a i drogie nie były, a jakość wydaje się lepsza niż w Bingo, Kupiłem je w leroymerlin, bo w innych marketach budowlanych tej serii nie ma.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domowe instalacje elektroenergetyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości